elektryczne szyby - opcja domykania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

elektryczne szyby - opcja domykania

Post autor: abpel » wt sie 05, 2008 09:20

witam
Jak w temacie nie dziala mi opcja comfort (domykanie szyb ) w lewych tylnych drzwiach wszystkie inne dzialaja ok. Sterowanie z przycisku przy drzwiach i przy konsoli dla tej szyby dziala ok Przelotka w drzwiach sprawdzona kabeli wygladaja ok gdzie i w czy mozna szukac usterki ?
dzieki za info


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
spec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: śr lip 04, 2007 08:32
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec » wt sie 05, 2008 10:06

Sterowanie z przycisku działa dobrze? Jak się raz naciśnie i trzyma to się dosuwa czy trzeba kilka razy nacisnąć przycisk?
Bo jeżeli kilka razy to albo szyba źle idzie po prowadnicy i się blokuje przez co sterownik odcina napięcie albo w samym sterowniku odgięła się część odpowiedzialna za odłączania napięcia gdy szyba napotka na opór np gdy dziecko włoży rękę.
Sprawdź czy odsuwa się po jednym naciśnięciu.


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » wt sie 05, 2008 10:25

mdamian86 pisze:Jak się raz naciśnie i trzyma to się dosuwa
dokladnie tak jest nacisne i trzymam to szyba schodzi na sam dol bez problemu i tak samo z zamykaniem nacisne i trzymam to sie zamyka identycznie z przycisku przy drzwiach i na konsoli...problem tylko jak szyby otwarte zamykam auto przytrzymam kluczyk przez chwile to zamyka wszystkie oprocz tej jednej
Ostatnio zmieniony wt sie 05, 2008 10:27 przez abpel, łącznie zmieniany 1 raz.


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 05, 2008 16:14

Najpewniej ułamany w wiązce tylnich drzwi kabel sterujący domykaniem . Tylko problemik z kolorem. W słupku drzwi przednich jest to kabelek szaro-czerwony, potem zmienia kolor na szary, a w tylnich wg mojego schematu będzie brązowo żółty. Taki sam jest jeszcze jeden więc po prostu wszystkie obejrzyj
Ostatnio zmieniony wt sie 05, 2008 16:15 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » śr sie 06, 2008 10:11

kabelki ok sprawdzone........usterka usunieta polowicznie tzn przy wyłaczonej blokadzie na przedniej konsoli otwierania tylnych szyb objaw jest taki jak opisany wyzej....natomiast jak włacze blokade to domyka tylna szybe bez problemu...dopowiem tylko ze tak sie dzieje z ta jedna lewa tylna bo pozostale szyby domyka nie zaleznie od tego czy blokada właczana czy nie ?


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » śr sie 06, 2008 15:21

heh - u mnie z kolei jest problem z dzialaniem przycisku szyb tylnych na konsoli - czasami dziala prawa szyba, lewa nie dziala wcale.
natomiast otwieranie/zamywanie kluczykiem dziala bez problemow.


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 06, 2008 17:02

abpel pisze:usterka usunieta polowicznie
napisz na czym polegała naprawa, bo póki ci nie bardzo twojej awarii kumam


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » śr sie 06, 2008 19:44

A czy w elektrycznych szybach to normalne, ze jak zamykam szyby to musze trzymac wcisniety przycisk az sie zamkna, a jak otwieram to przytrzymam moze z sekunde i same opadaja?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 06, 2008 21:06

U mnie się tak zachowują wszystkie szyby oprócz kierowcy. Ta jedzie w obie strony po przytrzymaniu. Auto z 93. Próbowałem dojść w czym rzecz, i czy nie dałoby się zrobić tak żeby pozostałe też się tak zamykały. Śledząc schematy doszedłem do tego że ta od kierowcy ma pewien dodatkowy kabel masowy (o jeden więc niż pozostałe). Jak będę miał okazje przy jakiejś awarii to spróbuję pokombinować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » śr sie 06, 2008 22:50

No u mnie niestety wszystkie trzeba trzymac aby zamknac (oprocz jednej-uszkodzonej), a otwarcie wystarczy przytrzymac 1s i opadaja, kazda.
Jak znajdziesz sposob to chetnie skorzystam ;)



lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Post autor: lambert86 » śr sie 06, 2008 22:56

a powiedzcie mi jak podlaczyc taki modul komfortu czyli domykania szybek i dachu ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 06, 2008 23:12

lambert86 pisze:a powiedzcie mi jak podlaczyc taki modul komfortu czyli domykania szybek i dachu ??
a skorzystać z wyszukiwarki u dołu strony, pisaliśmy o tym wielokrotnie

[ Dodano: Sro Sie 06, 2008 11:13 pm ]
szukać pod hasłami montaż alarmu, montaż sterownika centralnego zamka, domykanie szyb itp.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości