Nie załącza się sprężarka klimy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

looggin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 20:00
Lokalizacja: Polska

Re: Nie załącza się sprężarka klimy w moim mkIV, proszę o po

Post autor: looggin » pn maja 26, 2008 19:43

bojar pisze:Witam, mam mkIV, a w nim Climatronic, pisałem już na forum, co się dzieje, że klima nie działa, myślełem, że trzeba ją napełnić. Byłem w serwisie klimy i powiedzieli, że w układzie jest gaz i ma dobre ciśnienie, ale nie załącza się wcale sprężarka...
Wiadomo, że coś działa, bo jak się włącza klimę, to załączają się dwa wentylatory.
Nie mogli nic więcej powiedzieć, bo trzebaby wjechać na kanał, a akurat mieli zajęty, ale powiedzieli, że to najprawdopodobniej jakaś cewka od sprężarki, a koszt naprawy to 700-800 zł. !!!To bardzo dużo jak dla mnie.
Może ktoś może mi pomóc?
Może to tylko wypięła się jakaś złączka- gdzie jej szukać, jak sprawdzić?
A może są jakieś bezpieczniki od sprężarki i trzeba je wymienić?

Bardzo proszę o pomoc- przydadzą mi się wszystkie Wasze wskazówki.

Pozdrawiam!
Cześć Wszystkim.
Przestaje działać klima i zaraz głupiejemy. Tymczasem często naprawa jest możliwa do wykonania w własnym zakresie, minimalnym kosztem i z pożytkiem dla nas samych. Oczywiście jeżeli mamy zbędne minimum 150 do 1500 PLN ( w warsztatach autoryzowanych nawet do 2200 PLN) to proponuję nie czytać tego postu. Oczywiście zaraz oburzą się znawcy przedmiotu i będą kwestionować to co piszę. Tak, w pewnych przypadkach nie zrobimy nic bez specjalistycznego sprzętu i narzędzi. Chodzi o napełnienie klimy, sprawdzene szczelności, odgrzybianie itp. Wtedy trzeba wydać te 100-200 PLN ( w zależności od regionu Polski) i dalej latem, z zamkniętymi szybkami stać w korkach.
Pozdrawiam.
Jestem hepi, sam naprawiłem swoją klimę (objaw taki jak w cytacie). Jeżeli dalej problem występuje pisz. Może coś zaradzimy.


Brak podpisu (+++)

Awatar użytkownika
boges74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 800
Rejestracja: pn sty 17, 2005 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: boges74 » pn maja 26, 2008 23:52

Robo4 pisze:Witam, mam podobny problem z klimą-gdzie mogę znaleść przełącznik ciśnienia w passacie 2000r B5..diesel
Otwórz zaślepke koło prawego halogena ( lub zdemontuj zderzak :) ) i spójrz do góry będzie tam ten czujnik ciśnienia wkęcony w rurke wychodzącą z chłodnicy klimatyzacji do czujnika podłączona jest wtyczka na 4-piny.

A jeżeli chodzi o temat musisz najpierw sprawdzić to co pisano wcześniej czyli czy do sprężarki dochodzi prąd bez tego ani rusz :)
Ostatnio zmieniony pt lip 16, 2010 12:25 przez boges74, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » wt maja 27, 2008 09:10

Podepne się do tematu, u mnie klima zaczeła sie włączać po przeczyszczeniu wtyczki (prąd nie dochodził), tyle , że przez pierwsze 30 sekund ze sprężarki dochodzą trzaski (jakby coś nie mogło zaskoczyć), potem to cichnie i klima działa prawidłowo. Co to może być, cała sprężarka do wymiany??
Pozdrawiam.


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

looggin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 20:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: looggin » wt maja 27, 2008 18:57

Ponior pisze:Podepne się do tematu, u mnie klima zaczeła sie włączać po przeczyszczeniu wtyczki (prąd nie dochodził), tyle , że przez pierwsze 30 sekund ze sprężarki dochodzą trzaski (jakby coś nie mogło zaskoczyć), potem to cichnie i klima działa prawidłowo. Co to może być, cała sprężarka do wymiany??
Pozdrawiam.
Witaj.
Nie lubię być posłanicem złych wieści, ale wygląda to to na sprzęgło elektomagnetyczne sprężarki. Spróbuj włączyć klimę na zgaszonym silniku, powinno być słyszalne stuknięcie w sprężarce. Odpal silnik. Trzaski powinny ustąpić albo też trwać krócej. Jeżeli tak się dzieje, to sprzęgiełko sprężarki może się sypnąć.
Pozdrawiam. :kac:


Brak podpisu (+++)

Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » sob sie 02, 2008 15:07

Odkopię troche temat ale może uda mi się coś zaradzić. A więc mam podobne objawy u siebie dzisiaj na krótko podłączyłem sprężarke coś tam tykneło czyli chyba chodzi, ale nie dochodzi prąd do niej i wogóle wiatraki się nie załączają, czy to możliwe aby przyczyną była ta kostka 4 pinowa gdzie jest wtyk i gdzie złącze ze soba 2 piny to wtedy wiatraki się włączają, czy możliwe aby przez to nie załączała się klima(wiatraki+sprężarka). Czynnik jest
Czekam na jakieś rady bo w tej gorączce bez klimy to piekło :helm:



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » sob sie 02, 2008 15:34

Bardzo mozliwe ze jest uszkodzony sterownik wentylatorów, załacza on także sprzegło klimatyzacji a najlepsze jest to ze w przypadku uszkodzenia tego sterownika VAG nie wykrywa żadnych błędów i trzeba szukac w ciemno. U mnie sterownik byl tak uszkodzony ze załączał wentylatory a nie załączał sprzegła kompresora. W ASO sterownik ponad 400 zeta a uzywki 150-200 i wlasnie na uzywanym jade i marznę samochodzie :helm:



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » sob sie 02, 2008 17:28

GoF pisze:Bardzo mozliwe ze jest uszkodzony sterownik wentylatorów, załacza on także sprzegło klimatyzacji a najlepsze jest to ze w przypadku uszkodzenia tego sterownika VAG nie wykrywa żadnych błędów i trzeba szukac w ciemno. U mnie sterownik byl tak uszkodzony ze załączał wentylatory a nie załączał sprzegła kompresora. W ASO sterownik ponad 400 zeta a uzywki 150-200 i wlasnie na uzywanym jade i marznę samochodzie
Ok trzeba bedzie podpiac jakis inny sterownik i zobaczyc, a czy ten czujnik cisnienia na 4 piny w komorze silnika jak by był walnięty też mógł by nie załączać tego i tego czy to raczej niemożliwe.

Pozdrówki i Dziekówka :)



richie1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr lip 23, 2008 21:06
Lokalizacja: Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: richie1 » wt sie 05, 2008 22:55

looggin pisze:Cześć Wszystkim.
Przestaje działać klima i zaraz głupiejemy. Tymczasem często naprawa jest możliwa do wykonania w własnym zakresie, minimalnym kosztem i z pożytkiem dla nas samych. Oczywiście jeżeli mamy zbędne minimum 150 do 1500 PLN ( w warsztatach autoryzowanych nawet do 2200 PLN) to proponuję nie czytać tego postu. Oczywiście zaraz oburzą się znawcy przedmiotu i będą kwestionować to co piszę. Tak, w pewnych przypadkach nie zrobimy nic bez specjalistycznego sprzętu i narzędzi. Chodzi o napełnienie klimy, sprawdzene szczelności, odgrzybianie itp. Wtedy trzeba wydać te 100-200 PLN ( w zależności od regionu Polski) i dalej latem, z zamkniętymi szybkami stać w korkach.
Pozdrawiam.
Jestem hepi, sam naprawiłem swoją klimę (objaw taki jak w cytacie). Jeżeli dalej problem występuje pisz. Może coś zaradzimy.
Witam, jezeli moglbys mi pomoc to bym byl wdzieczny u mnie jest taka sytuacja : Jak przekrece kluczuk to odrazu wentylatory dzialaja,czy silnik jest cieply ,czy zimny , a klimy wogole nie moge zalaczyc czynik jest na nowo nabity podmienialem juz czujnik cisniena i sterownaie climatronika i ciagle takie same objawy :( co to moze byc ??Prosze o pomoc i pozdrawiam



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » ndz sie 24, 2008 14:24

A pytanko takie: Jak nie dochodzi zasilanie do sprężarki gdzie szukać przyczyny czy w sterowniku czy raczej po kablach szperać. I jakie są objawy zapchanego(zużytego) osuszacza czy można to jakoś sprawdzić? Bo nawet gdy na krótko podłącze sprężarke to nie chłodzi.
Pozdrawiam



iron-eddie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt lut 17, 2009 10:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: iron-eddie » pt lip 16, 2010 11:04

PvD pisze:
ten czujnik cisnienia na 4 piny w komorze silnika jak by był walnięty też mógł by nie załączać tego i tego czy to raczej niemożliwe.

Pozdrówki i Dziekówka :)

Wiecie może w którym miejscu dokładnie znajduje się ten czujnik na 4 piny? szukam i nie mogę znaleźć


pozdro



Kris_GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 16, 2010 11:49
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kris_GT » pt lip 16, 2010 12:06

Witam wszystkich
Mam problem z klima ręczną w golfie MK IV.
1.sprężarka podłączona na krótko rusza i chłodzi.
2.po zmostkowaniu czujnika temperatury na chłodnicy ruszaja wentylatory oraz odpala sie klima z przycisku.
3.podmieniałem juz czujnik ciśnienia (3-pinowy), oraz sterownik wentylatorów 1J0 919 506 K, czujnik temperatury zewnętrznaj do załączania klimy ma ok 750 om przy tempraturze 30 stopni.
4.co jeszcze można sprawdzić, gdzie tkwi błąd (zdiagnozować vagiem sie nieda bo to ręczna klima).

[ Dodano: 16 Lip 2010 12:12 ]
iron-eddie
występują czujniki na 3 lub 4 piny
powinien on być przykręcony na aluminiowej rurce znajdującej się na prawym nadkolu ( z lewej strony jak stoisz przed autem koło podszybia ) :bajer:

[ Dodano: 16 Lip 2010 15:29 ]
załączam schemat klimy z która mam problem Obrazek


VW Das Auto

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 50 gości