1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bronc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:03
Lokalizacja: Kalety

Post autor: Bronc » ndz lip 27, 2008 10:07

To odezwij sie na PW albo tu jakby Ci sie udalo rozwiazac ten problem



Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » śr lip 30, 2008 22:20

więc stałem się posiadaczem sr a. przebieg 90 000 km rok 2000 kupiłem od niemca który twierdził, że jest Motorschaden. Odpalam i co 2 000 obrotów nontoper dam klime 1400

lektura forum na stacji shela pomogla mi się zdecydować

udalo sie za 4500 euraczy srebrny highline :D

przyjechalem do polski spalanie 7,1 wg tankowania autostrada 120 - 140.

Garaż sciągam pokrywy sprawdzam szczelność przewodów.
Dziura w odmie dziura w przewodzie podcisnienia nie założony cieniutki przewód od odmy do silnika.

Kupuję sobie te części. koszt 200 zyla.

Sciagam kleme włączam swiatelka czyszcze przepustnice dostaję się pod czarną klapke. Spryskuje ją plynem do czyszczenia ukladów wtryskowych a pozniej plynem do tarcz hamulcowych.

składam do kupy wszystko - opaska zostawia na moim palcu siniaka :helm:
swiatla off klema na akume.

wlaczam zaplon czekam 5 minut slychać działanie przepustnicy, odpalam obroty kolo 900 spokojne, po okolo 5 min leciutko gazuje i wlaczyłem klime, silnik osiaga 90 stopni.

Silnik off, klema wdół, swiatla on, czekam 5 minut.
klema na akume silnik on czekam kilka chwil, silnik start obroty 800 klima on obroty 850.

Wnioski:

Falujące obroty warto sprawdzić:

Szczelność dolotu za przepływomierzem,
Czystość przepustnicy całej nie tylk klapki ale i elektroniki
Szczelność przewodów podciśnienia
Adaptację przepustnicy
Kontakty na czujniku temp, przepustnicy, przepływki

Pozdrawiam.

Pytanie ile kosztuje odgrzybianie klimy w serwisie
Ostatnio zmieniony czw lip 31, 2008 07:42 przez Zane, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » czw lip 31, 2008 07:48

Zane pisze:Pytanie ile kosztuje odgrzybianie klimy w serwisie
w piasecznie pod w-wa chcieli w promocji za kompletny service(wymiana czynnika,odgrzybienie,napelnienie) dodatkowo chcialem wymienic osuszacz ,ktory juz kupiłem. zazyczyli sobie 500zł!! Udało mi sie to wszystko zrobic za 220zł w nieatoryzowanym zakladzie.


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » czw lip 31, 2008 21:06

ok kolejny delikatny niepokojący objaw chyba klima.

od czasu do czasu na wolnych obrotach chyba sprężarka robi dziwne wysokie buuuuuuuuiiii

klimatronik chłodzi póki co normalnie. czy to może zbyt niski poziom czynnika chłodzącego?

[ Dodano: 31 Lip 2008 21:08 ]
Bronc pisze:To ja sie tez podziele problemem i moze poradzicie. Jak silnik jest zimny jest wszystko ok ale jak sie nagrzeje to obroty sobie skacza z 800 na 750 i czasem go tak jakby zdusi i zgasnie. Przy ruszaniu z pod swiatel to bardzo wkurzajace i na parkingu. Kolejna sprawa ze nie da sie na biegu jalowym utrzymac np 3 tys obrotow przez co nie moge gazu ustawic. Na vagu mam ciagle blad 18056 czyli cos tam z danymi ukladu napedowego (tak akurat ta wersja przetlumaczyla). Swiece, przewody i sonda - nowe, przepustnica czyszczona. Co myslicie?
sprawdź przepływomierz



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » czw lip 31, 2008 21:30

Spotkał się ktoś kiedyś z taką sytuacją? - Auto jeździ normalnie, ale jak się dobrze nagrzeje, to przy obrotach poniżej 2000 szarpie. Ot, wrzucam dwujke przy 20km/h, obroty ok. 1400, i auto robi "kangurka" - szarpie, dopóki obroty nie sięgną 2tys... Dość wkurzające toto.. Dzieje się tak na gazie, na benzynie jakoś nie testowałem, choć będę musiał. Dodam, że na chłodnym silniku auto rusza normalnie. Na biegu jałowym autko pracuje kulturalnie, na gazie ciut gorzej niż na benzynie. Gaz to instalacja sekwencyjna 4gen. Czy to może być wina świec i kabli WN? Przepustnica czyszczona jakiś rok temu, zaraz po tym wymieniałem płyn chłodzący i czujnik temp (zamiennik, świruje troche - wskazówka buja się między 75-90, taki urok zamienników..)



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » pn sie 04, 2008 20:29

no to ja mam jeszcze inny problem z silnikiem AKL
gdy silnik jest zimny wszystko ok w miare sie zbiera i nie szarpie problemy sie zaczynaja gdy auto sie nagrzeje wtedy nie moze sie poradzic 2,3,4 szarpie jak cholera ledwo mozna sie rozpedzic na 5 biegu nie jest tak źle, drugi problem to obroty gdy chce przegazowac auto czasami sie zastanawia ja mu w gaz a on sie zamula a przy 5 tys obr tak jakby odcinał zapłon (nie wazne czy zimny czy cieply) to troche za sybko wedlug mnie???? prosze o pomoc i pozdrawiam


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

sebik20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 04, 2008 21:01
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sebik20 » pn sie 04, 2008 22:38

Witam wszystkich.
Od około 3 miesięcy jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem Golfa 1.6 SR z 98r. Ma on przejechane 202tys. km. Bardzo dużo pracy włożyłem w "wycyckanie" wnętrza ( plastiki pokryte "gumolitem" :grin: szlifowałem i malowałem). Dopracowałem go na tip-top :grin: . Mój problem dotyczy oleju tzn był wymieniany po kupnie na półsyntetyk i po 3tys km mam sucho na bagnecie. Pokazuje mi się na zakrętach na czerwono syg.oleju i daje trzy sygnały ostrzegawcze. CZY KTOŚ JUŻ PRZERABIAŁ TEN PROBLEM, CZY TO GŁOWICA?? Proszę o pomoc. P.S. Końcówka tłumika jest czarna, wody nie bierze. Nie ma żadnych wycieków wewnątrz jak również pod nim. Z góry dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam.



slaweek25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 17:40
Lokalizacja: gdańsk

olej

Post autor: slaweek25 » wt sie 05, 2008 08:23

A powiedzcie jaki olej macie u siebie,ponieważ zamierzam wymienici niewiem jaki tam jest i na jaki wymienic



Awatar użytkownika
MaroTrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt cze 17, 2008 11:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MaroTrek » wt sie 05, 2008 16:28

Koledzy mam mk. IV 1,6 Sr, gdzie znajduje się ta przepustnica?
Czy trudno ją przeczyścić?
Czym ją czyścić?
Czy trudno wymienić samemu świece?
Pomóżcie, dzięki!!!



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » wt sie 05, 2008 19:21

MaroTrek,
Co do świec - sam wymieniałem nie mając pojęcia z czym to się je - dostałem od znajomego mechanika klucz podwójnie łamany i pokazał mi tylko gdzie są świece. Jest to trudne bez ściągania kolektora, ale nie niemożliwe. Sporo kłopotu miałem z założeniem kabli na świece - nie miałem odpowiednich szczypiec.



krishek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 21:18
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: krishek » wt sie 05, 2008 20:13

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jestem szczęśliwym posiadaczem golfa 4 1,9 SDI, '00, a w nawiązaniu do tematu oto co następuje :)

- padła tylna wycieraczka (zatarta)
- nie świeciło światełko w drzwiach kierowcy - rąbnieta dioda w drzwiach
- rozrząd + pompa wodna, olej, filtry ale to standard...
- klocki hamulcowe - przód i tył
a teraz dwie sprawy na które się już natknąłem na forum, ale jakoś szczęśliwego rozwiązania nie znalazłem...

- skrzypią mi drzwi kierowcy, może ktoś sobie juz z tym poradził i podrzuci jakiś pomysł. szału dostaję

- świeci mi kontrolka od ESP a właściwie to nie świeci a miga, tzn. świeci później przez jakiś czas nie świeci i znowu świeci - nie zauważyłem jakiejś regularności w tych cyklach. Ponoć czujnik przyspieszenie poprzecznego jest rąbnięty, ale czy to możliwe skoro są okresy (czasami nawet 2-3 dni) kiedy ESP nie świeci ? Jakby ktoś miał jakieś sugestie będę wdzięczny.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » wt sie 05, 2008 20:36

krishek,
Nie wiem czy zauważyłeś, ale to temat dla silników 1.6 AKL (SR). Spokojnie możesz przenieść swoje pytania do tematu z mkIV, ogólnego. Od siebie dodam, że mi drzwi też skrzypią, ale chce tam nasmarować jakimś smarem gęstszym, bo silikonowe w sprayu nic nie dają..



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » wt sie 05, 2008 20:41

Pablitto pisze: ale chce tam nasmarować jakimś smarem gęstszym, bo silikonowe w sprayu nic nie dają..
właśnie co kolega poleca. Bo jak gorąco to piszczy ;)



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » wt sie 05, 2008 20:50

Myślałem nad ŁT4, jest w tubce i w sprayu. Gęsty jak tawot, a "czysty" - barwa jakby lekko wpadająca w zieleń, nie powinno brudzić. Trzeszczy na zawiasach, a zawiasy trzeba smarować, nawet w drzwiach w mieszkaniu :-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości