Nieużywany samochód nie zapala??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

Nieużywany samochód nie zapala??

Post autor: domagalag » ndz lip 27, 2008 00:24

Mam VW MK1, był w remoncie ale remoncie karoserii, silnik całkiem w porzadeczku. Ponad pół roku go nie używałem i teraz chciałem go uruchomić i poprostu nie zapala, iskra jest, paliwo dochodzi i co może być??? jest to silnik GTI 1,8 na wtrysku... Prosze o pomoc, podpowiedź, z góry dziękuję...



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz lip 27, 2008 12:16

domagalag pisze:paliwo dochodzi
Tylko gdzie to paliwo dochodzi? Rozumiem że pompa chodzi i tłoczy paliwo do rozdzielacza, bo jak mk1 na wtrysku to pewnie K-Jetronic. Spotkałem się z przypadkiem, gdzie popychacz, który przenosi drgania klapy przepływomierza na membranę rozdzielacza się zatarł i tych drgań nie przenosił wskutek czego paliwo nie było wtryskiwane przez wtryski robocze. Wtrysnij szczypawką trochę paliwa do kolektora i zobacz czy zagada. Jak tak to wskazywać będzie na uszkodzenie rozdzielacza. Mogę się mylić, ale nie wydaje mi się aby niedziałanie wtryskiwacza rozruchowego mogło w lecie tak bardzo utrudniać uruchomienie silnika . I jeszcze jedno czy świece ok, nie zalane z jakiegoś powodu i czy jest kompresja?


JaroW

domagalag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: śr lut 07, 2007 12:29
Lokalizacja: wolbrom

Post autor: domagalag » pn sie 04, 2008 16:50

Świece w porządku, nie zalane, iskra jest, sprubuje tej metody, może uda sie go uruchomić, co do kompresji to wiem ze jak kiedyś zapalał i jeździłem to bylo w porządku, kompresji akurat nie mam jak sprawdzić ale ogólnie to tak jak napisałem - czyli samochód nie był około pół roku uruchamiany, po ostatnim kursie było wszystko w porządku. Dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
KLASSIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw mar 30, 2006 13:55
Lokalizacja: Józefów

Post autor: KLASSIK » pn sie 04, 2008 17:24

byc moze wtryski sie zatkaly

wyjmij i zobacz czy rozpylaja

moj stal 2 tyg i tez mialem problem z odpaleniem,ale sie udalo :)


www.cultstyle.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 344 gości