Sprzeglo - sam jeździ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

beniamin79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 28, 2005 22:22
Lokalizacja: Lodz

Sprzeglo - sam jeździ

Post autor: beniamin79 » śr lis 02, 2005 23:50

Czytałem troche różnych postów na forum i neistety nie znajduje recepty na swoj problem. mianowicie około 2 miesięćy temu miałem wymienione kompletne sprzegło i od tamtego czasu samochód "jeżdzi sam" to jest niezależnie czy jest 1 czy 2 czy nawet 3 bieg jak puszcze powoli pedal sprzegla to bez dodania bazu samochod sie toczy. nie sadza aby to byla wina sprzegla moze linki (samoregulacja) dodatkowo jak sprawdzam sprzeglo na hamulcu recznym zaciagniety na maksa i puszczam sprzeglo to samochod "osiada" - wniosek trzyma. Jednak przy starcie lub przy wyprzedzaniu brakuje mu jakby mocy. Poradzicie cos ??



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw lis 03, 2005 00:07

przede wszystkim to jedz do tego warsztatu co ci wmieniał i powiedz co sie dzieje, moze zle założyli linke z samoregulatorem.
Ja oddałem auto do przeglądu i zeby sie "gdzies tam dostać" musieli zdjąc linke ze sprzęgła, potem opuszczali auto z podnośnika na tą wajche od sprzegła na skrzyni zebyt spowrotem linke załozyc!!!!!!!!!! jak przszedłem i to zobaczyłem to ich tak objechałem ze im włocy na palcach u nóg dęba stawały bo regulator sie ustawia do założenia i zadnej siły do tego nie trza, jedynie dwóchj osób.
pozdro.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw lis 03, 2005 00:30

beniamin79 pisze: od tamtego czasu samochód "jeżdzi sam" to jest niezależnie czy jest 1 czy 2 czy nawet 3 bieg jak puszcze powoli pedal sprzegla to bez dodania bazu samochod sie toczy
Tyle... ze to normalne



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » czw lis 03, 2005 00:35

czyli jak na jedynce autko bez dodania gazu sie toczy to znaczy ze cos ze spzreglam jest nietak??ja tez mam linke zaozona z samoleguratorem czy tzreba cos z tym zrobc??



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw lis 03, 2005 00:36

SToRM pisze:
beniamin79 pisze: od tamtego czasu samochód "jeżdzi sam" to jest niezależnie czy jest 1 czy 2 czy nawet 3 bieg jak puszcze powoli pedal sprzegla to bez dodania bazu samochod sie toczy
Tyle... ze to normalne
w sumie tak ale na 3 biegu to juz raczej by sie zmulił niż toczył, ale poczekamy co kolega więcej powie o tym rzypadku:)


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » czw lis 03, 2005 01:23

igor002 pisze: sumie tak ale na 3 biegu to juz raczej by sie zmulił niż toczył, ale poczekamy co kolega więcej powie o tym rzypadku:)
Fakt, bo na trzecim biegu to trzeba sie cholernie postarac zeby ruszyc bez gazu :D

Co do linki z samoregulatorem, to z doswiadczenia powiem, ze zwykle po odpieciu jej po tych "nastu" latach, regulator zwykle nie zachowuje sie jak powinen - wiec raczej wymienil bym linke - wtedy mozna gdybac :D



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Re: Sprzeglo - sam jeździ

Post autor: Kaczor » czw lis 03, 2005 01:35

beniamin79 pisze:Czytałem troche różnych postów na forum i neistety nie znajduje recepty na swoj problem. mianowicie około 2 miesięćy temu miałem wymienione kompletne sprzegło i od tamtego czasu samochód "jeżdzi sam" to jest niezależnie czy jest 1 czy 2 czy nawet 3 bieg jak puszcze powoli pedal sprzegla to bez dodania bazu samochod sie toczy. nie sadza aby to byla wina sprzegla moze linki (samoregulacja) dodatkowo jak sprawdzam sprzeglo na hamulcu recznym zaciagniety na maksa i puszczam sprzeglo to samochod "osiada" - wniosek trzyma. Jednak przy starcie lub przy wyprzedzaniu brakuje mu jakby mocy. Poradzicie cos ??
tzn jaśniej , co ma zrobić ? żabke ? :rotfl:



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » czw lis 03, 2005 15:18

to normalne ze bez dodania gazu jak puszczasz powoli pedal sprzegła to auto jedzie wkoncu masz na tyle duzy zapas mocy ze da sie to zrobic i nie widze tu zadnego problemu! ja swoim bez problemu rusze w ten sposób nawet z 3go biegu!! Problem byłby gdzyby przy wcisnietym sprzegle auto jechało to wtedy bym sie martwil ze nie wysprzęgla do konca a tak to jest wszystko ok i nie szukaj dziury w całym!



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw lis 03, 2005 17:36

Arcturus pisze:to normalne ze bez dodania gazu jak puszczasz powoli pedal sprzegła to auto jedzie wkoncu masz na tyle duzy zapas mocy ze da sie to zrobic i nie widze tu zadnego problemu! ja swoim bez problemu rusze w ten sposób nawet z 3go biegu!! Problem byłby gdzyby przy wcisnietym sprzegle auto jechało to wtedy bym sie martwil ze nie wysprzęgla do konca a tak to jest wszystko ok i nie szukaj dziury w całym!
ja najpierw wlasnie tak myslalem ze kolega ma taki probem ze przy wcisniętym sprzegle albo niewbitym biedu mu auto jeżdzi ale opis inaczej sugeruje.
moze załozyciel postu by sie wypowiedział tak naprawde co mu sie dzieje jeżeli wogule :pub:


Mk3 GTI 16V ABF

beniamin79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 28, 2005 22:22
Lokalizacja: Lodz

Post autor: beniamin79 » czw lis 03, 2005 22:42

Bardzo dziekuje uczestnikom forum za zainteresowanie moim probem, jestem laikiem jezeli chodzi o golfy to moj pierwszy taki samochod i traktuje te forum jak zrodlo swojej wiedzy. Dzisiaj bylem u mechanika i poweidzial dokladnie to samo co jeden z przedmowcow ze mam taki zapas mocy ze dziwne by bylo to jak by niechcial ruszyc - ten model tak ma :) wiec uspokojony i pelen dumy (mam na mysli tą moc ;) ) dziekuje wam za wasze opinie



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » pt lis 04, 2005 00:07

no co chłopak odkrył za ma półsprzegło :bigok:



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » pt lis 04, 2005 12:34

Jest napisane jak byk że po spuszczeniu sprzęgła i bez dodawania gazu czyli objaw jest jak najbardziej naturalny i tak ma być.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt lis 04, 2005 13:36

1.8 ma taki moment, że łagodnie puszczając sprzęgło, to i na IV się potoczy. Wiem, bo sprawdziłem. Norma. Jeszcze przecież monowtrysk skoryguje mu mieszankę tak, żeby nie zgasł, no nie? (wzbogaci, otworzy na maxa krokowcem zawór powietrza biegu jałowego)

Sprzęgło po wymianie musi się ciut ułożyć, i trwa to ok. 300-500 km, zależy od stanu koła zamachowego, sprawdzone również. Przez miesiąc - dwa sam miałem dziwne odczucia, dokładnie taki same, ale jest oki po dziś dzień.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 216 gości