Drzenie kierownicy przy 100/120km/h

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prezesjasko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: prezesjasko » pt lip 18, 2008 02:25

Mam problem z drżeniem całej budy. Równo przy 100km/h drży cała buda. +/- 20km/h i ustaje. Tylko przy 100. Opony wyważone co do grama, felgi równniutkie, kierownica nic a nic nie drży. Tylko po całym gofrze roznosi się taki warkot. Czy moga to być tarcze??? Bo tarcze fakt są krzywe - pedał hamulca pulsuje. ALe gdyby to były tarcze czuł bym chyba to na kierownicy???????
Ostatnio zmieniony pt lip 18, 2008 02:25 przez prezesjasko, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: golofs » pt lip 18, 2008 07:42

prezesjasko pisze:Mam problem z drżeniem całej budy. Równo przy 100km/h drży cała buda. +/- 20km/h i ustaje. Tylko przy 100. Opony wyważone co do grama, felgi równniutkie, kierownica nic a nic nie drży. Tylko po całym gofrze roznosi się taki warkot. Czy moga to być tarcze??? Bo tarcze fakt są krzywe - pedał hamulca pulsuje. ALe gdyby to były tarcze czuł bym chyba to na kierownicy???????

Tak ale mogą to być tarcze z tyłu ale prawdopodobnie masz coś z tylnymi oponami też tak miałem.
Kupiłem od wulkanizatora opony używane przejechałem się powyzej właśnie 100 i zaczeła cala buda drzec. Wróciłem do niego i dał mi inne i było po problemie.


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

Awatar użytkownika
prezesjasko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: prezesjasko » pt lip 18, 2008 15:36

No ale oponki mi sprawdzali - wszysko elegancko felgi niby też. Oponki mam już 3 miesiące i są to Micheliny więc co nagle im zaszkodziło?


www.konar.pwr.wroc.pl
Koło Naukowe Robotyków "KoNaR"

Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: golofs » pt sie 01, 2008 12:56

Zrób jeszcze geometrie jeśli długo jej nie robiłeś.


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

RECZA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 14:36
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: RECZA » pt sie 01, 2008 14:17

ja mam dokładnie taki sam problem ja wy drżenie kierownicy przy prędkościach 100-120 km. Zauważyłem też inną rzecz. Jadąc na jedynce -Jeśli dodam gwałtownie gazu słychać taki stuk jakby już przeguby się kończyły to samo jak puszcze gaz. Czy takie wibracje mogą powodować kończące się przeguby?? Dodam że mam wymienione gumy i sworznie na wahaczach.
Ostatnio zmieniony pt sie 01, 2008 14:18 przez RECZA, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d8dd5f9f735c673.html][img]http://images29.fotosik.pl/235/9d8dd5f9f735c673m.jpg[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=121861 Oto
mój Variant....Oceńcie sami
...::SERDECZNIE ZAPRASZAM::...

Mirek39m
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: pt lip 25, 2008 08:15
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Mirek39m » pt sie 01, 2008 16:09

jeżeli te stukimasz przy przyśpieszaniu na prostej to możliwe że uszkodzony jest przegób wewnętrzny tylko trzeba sprawdzić czy to lewy czy prawy , stuki przy skręconych max kołach to uszkodzony przegób zewnętrzny


Mirek

Awatar użytkownika
gaworr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 13, 2009 22:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: gaworr » wt sty 20, 2009 16:48

prezesjasko pisze:Mam problem z drżeniem całej budy. Równo przy 100km/h drży cała buda. +/- 20km/h i ustaje. Tylko przy 100. Opony wyważone co do grama, felgi równniutkie, kierownica nic a nic nie drży. Tylko po całym gofrze roznosi się taki warkot.
Mam dokładnie taki sam problem z tym że z tyłu na jednym kole mam wyłamany malutki kawałek kołpaka. Oczywiście sprawdzałem bez kołpaków na tylnej osi i minimalnie mniej samochód drżał. mam nowe oponki firmy DUNLOP. Co robić?? (na innych oponach też już sprawdzałem-to samo)


[size=200]VOLKSWAGEN[/size][size=159]- samochód dla ludu...[/size]

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » wt sty 20, 2009 16:55

gaworr pisze:
prezesjasko pisze:Mam problem z drżeniem całej budy. Równo przy 100km/h drży cała buda. +/- 20km/h i ustaje. Tylko przy 100. Opony wyważone co do grama, felgi równniutkie, kierownica nic a nic nie drży. Tylko po całym gofrze roznosi się taki warkot.
Mam dokładnie taki sam problem z tym że z tyłu na jednym kole mam wyłamany malutki kawałek kołpaka. Oczywiście sprawdzałem bez kołpaków na tylnej osi i minimalnie mniej samochód drżał. mam nowe oponki firmy DUNLOP. Co robić?? (na innych oponach też już sprawdzałem-to samo)

przeczytaj ten temat bardzo uważnie od samego początku,

1.wyważenie kół
2.kiedy wymieniałeś klocki, u mnie ostatnio jak już blachy prawie tarły o tarczę to kierownica drżała
3. przeczytaj cały temat;) :kufel:



Awatar użytkownika
golofs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn maja 30, 2005 09:32
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: golofs » wt sty 20, 2009 22:24

Jak nie drży kierownica to na bank cos z tylna osia.
Jak kupilem opony uzywane od wulkanizatora to tez tak mialem. Zaraz wrociłem i dał mi inne i drzenie ustalo :-).


Ech te VW'je jak te kobiety nigdy dosyć i zawsze czarują !

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości