Rozrusznik raz kręci a raz nie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Rozrusznik raz kręci a raz nie

Post autor: ace-mati » pt sie 01, 2008 13:30

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności spowodowanej bezproblemowym użytkowaniem mojego golfa. :bigok:

A teraz do rzeczy. Od razu przepraszam jeśli ten temat był szukałem i nie znalazłem żadnej satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. :panna: Więc tak:

Posiadam golfa 2 1.6benz na gaźniku. Problem z rozrusznikiem pojawił sie stosunkowo nie dawno pierwszymi objawami było to że w ogóle nie chciał kręcić tylko czasami cykał więc rozebrałem go i wymieniłem szczotki ponieważ były dosyć mocno zużyte. Po miesiącu znów się pojawił problem z rozrusznikiem tym razem jak przekręcam stacyjkę to słychać tylko dziwny bzzzzzzz i autko nie kręci. Nie mam pojęcia co to może być. Dodam że kontrolki nie przygasają. Muszę parę razy przekręcić stacyjką i za którymś razem dopiero zaczyna normalnie kręcić ale zauważyłem też że kręci tak jakby wolniej.

Proszę o pomoc :bigok:



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » pt sie 01, 2008 13:34

zacina się...a dobrze go skręciłeś???



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » pt sie 01, 2008 13:37

skręciłem dobrze. jakiś czas było ok.



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » pt sie 01, 2008 13:38

a zobacz czy śrubki bie są poluzowne te długie co przechodzą przez cały rozrusznik...



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt sie 01, 2008 13:44

tym razem jak przekręcam stacyjkę to słychać tylko dziwny bzzzzzzz i autko nie kręci
sprawdz jakie napięcie dochodzi do rozrusznika podczas przekrecenia kluczyka. moze być zamałe i przez to nie odpala tylko bzyczy a wtedy bedzie do wymiana kostka stacyjki bo moze podawać za małe napięcie



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sie 01, 2008 14:11

Mi też robił bzzzzzzz - aku pada. Podładuj aku i będzie dobrze. Po prostu robi się coś takiego, że elektromagnes próbuje uruchomić rozrusznik - zwiera jego styki i w tym momencie spada napięcie w instalacji - więc elektromagnes odpada - styki się rozwierają - napięcie więc rośnie i znomu elektromagnes przycąga styki i tak w kółko.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » pt sie 01, 2008 14:28

dzięki wszystkim za odpowiedzi dziś pojadę podładować akumulator i posprawdzam napięcie.



weryfany
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: sob cze 14, 2008 19:31
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: weryfany » sob sie 02, 2008 18:15

Przewody od akumulatora sprawdź - dokręć je,może napięcie przysiada, masę na silniku posprawdzaj.

Warto spr. napięcie na rozruszniku, włącznik elektromagnetyczny może powoduje problem - nie załącza wirnika


98% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce.
Nie zdejmuj reki, już jest za późno...

Awatar użytkownika
jungu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw paź 05, 2006 11:42
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

Post autor: jungu » czw sie 07, 2008 09:43

zobacz tą zębatą tulejkę w środku rozrusznika, którą napędzają te trzy tryby, ja miałem w tym miejscu objechaną dookoła z trybów, szczotki działały, elektromagnes również, a na tych trybach mi przepuszczało.
druga sprawa jest taka że po wymianie rozrusznika bądź jego naprawie bardzo często się okazuje że akumulator również jest do wymiany.


[img]http://i11.photobucket.com/albums/a161/jungu/MKIII.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1374478&highlight=#1374478

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Post autor: ace-mati » czw sie 28, 2008 09:38

posprawdzałem przewody wszystko jest ok z braku czasu dopiero w sobotę będę mógł rozebrać rozrusznik i wszystko posprawdzać ale zauważyłem jeszcze kilka objawów rozrusznik nie chce kręcić tylko na ciepłym silniku na zimnym jest wszystko ok a i jeszcze jak nie chce kręcić wystarczy wysiąść i zabujać autkiem na biegu i wtedy kręci normalnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 259 gości