Jak obslugiwac poprawnie szyberdach w PinkFloyd ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:25
Lokalizacja: Poznan

Jak obslugiwac poprawnie szyberdach w PinkFloyd ?

Post autor: Przemo31 » śr lis 02, 2005 11:51

Witam. Jestem nowym uzytkownikiem Golfa ver. Pink Floyd. Niestety nie mam instrukcji do niego i pierwszy raz mam do czynienia z szyberdachem na dodatek jeszcze elektrycznym. Mam pytanie w jaki sposob obslugiwac ten szyberdach ?? Widzialem sporo postow mowiacych o uszkodzonych szyberdachach. Nie chce niczego popsuc. A sytuacja wyglada w ten sposob ze mam problem z poprawnym zamknieciem szyberdachu. Albo za dlugo nadusze przycisk i mi sie szyberdach podnosi (albo potem obniza) albo z kolei gdy mi sie obnizy to zaczyna sie otwierac. Nie umiem znalezc takiego ustawienia, aby dobrze zamknac szyberdach. Jak to zrobic ? Prosze o pomoc. Moze ktos ma skan z instrukcji z tego golfa na ten temat ? Dzieki za porady i przepraszam za takie blahe pytanie



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr lis 02, 2005 15:32

u mnie byl przelacznik z 3 pozycjami -- uchył , otwarty i zamkniety-- naciskalem zamkniety i sie zamykal-- ktory masz rok golfa????



Przemo31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:25
Lokalizacja: Poznan

Post autor: Przemo31 » śr lis 02, 2005 15:37

1995. Silnik ABD, 3-drzwiowy. Mam 3 przyciski do szyberdachu (2 prostokatne i 1 okragly)



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » śr lis 02, 2005 15:42

no to jesli dobrze pamitam powinno byc tak-- okragly robil uchyl , ten prostokatny od szyby otwieral dach a od srodka auta zamykal dach- pozatym sa tam ikonki namalowane
zeby zamknac -- naciskasz ten z ikonka zamykania -- jesli silnik przestaje pracowac a dach nie lezy rowno z dachem to ktos grzebal przy nim i zle poskladal



apiwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 13:11

Post autor: apiwo » śr lis 02, 2005 15:55

Tak jak poprzednik mowil ktos napewno grzebal ale jak to naprawic Zamykasz szyberdach (elektrycznie dopoki silnik przestanie chodzic i niewznie ze szyber jest uchylony)Zdejmujesz plastik (zaslepka silnika szybra) wyjmujesz kluczyk do recznego zamykania (ampul w ksztalcie zygzaka umocowany przy silniku szybra) i krrecisz w jedna lub druga dopoki szyber ci sie nie zamknie (tak jak byc powinno) tylko delikatnie Nastepnie odkrecasz silnik szyberka (2 sruby ampulowe) i wyjmujesz silnik (nie wyciagaj zlaczki elektrycznej) Trzymajac w reku silnik wcisnij przysisk do zamykania szybra ( obojetnie tory aby do zamykania silnik powinien chwilke popracowac ) Pozniej przykrecasz silnik i sprawdzasz Powinno byc wszystko OK jeszcze jedno Dobrze (glegoko) wloz ampula i silnik nie ruszy ci dopoki nie zamkniesz tej czanej klapki ze strzalka (pod nia znajduje sie dziura do ampula recznego zamykania)
Mam nadzieje ze Ci sie rozjasnilo Jak nie to poszukaj temat czesto poruszany
Milej pracy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości