problem z przekaznikiem kolektora ssacego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

luone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 25, 2008 19:45
Lokalizacja: łódź

problem z przekaznikiem kolektora ssacego

Post autor: luone » sob lip 26, 2008 10:32

mam problem w golfie mk2 a mianowice podczas jazdy po jakims czsie gdy silnik sie juz pozadnie rozgrzeje zaczyna sie ze skrzynki z bezpiecznikami dochodz odglos przelaczania sie stykow namierzylem rze to przekaznik nr 80 czyli od kolektora ssacego i od styku roboczego pompy paliwa samochod jezdzi nawet po calkowitym odlaczeniu przekaznika nie wiem czy jest to bardzo warzne i czy moge wybrac sie w jakas dluzsza podroz pomozcie!!! i jeszce jedno po co jest ten czujnik na kolektorze i do czego sluzy



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lip 26, 2008 13:37

Witamy na forum :bigok:
nie ma czegoś takiego jak przekaźnik od kolektora. Sprecyzuj.



Awatar użytkownika
axel1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr maja 07, 2008 18:01
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: axel1989 » wt lip 29, 2008 00:36

80 - przekaźnik podgrzewania kolektora ssącego, przekaźnik styku roboczego do pompy paliwa

lepiej kup nowy. a jak masz gaz i jezdzis tylko na nim to w ogule nie musisz go wkladac. ja osobisci tez odlaczylem przekaznik od kolektora, bo jezdze na gazie, ale do benzyly lepiej jak bedzie. i sprawdz pompe paliwa



luone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 25, 2008 19:45
Lokalizacja: łódź

Post autor: luone » wt lip 29, 2008 15:48

mysle ze pompa jest wporzadku bo nie mam zadny objawow przerywan itp ale ten przekaznik to sobie wymienie dzieki :pub:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 29, 2008 17:47

luone, przekaźnik ten jest uruchamiany włącznikiem w króćcu wodnym głowicy, obok (lub pod albo nad) czujnika temperatury niebieskiego. Ma kolor chyba czerwony lub czarny nie pamiętam. Zdejmij z niego wtyczkę, jeśli przekaźnik przestanie cykać to winien jest ten czujnik-włącznik, jeśli nie przestanie pewnie winien jest przekaźnik, w co bardzo wątpię. Jeśli i to nie pomoże to być może przekaźnik ma słabe styki na nóżkach.

[ Dodano: Wto Lip 29, 2008 5:48 pm ]
możesz spokojnie jeździć bez tego podgrzewania, spełnia funkcję tylko na zimno i głównie w zimie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

luone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 25, 2008 19:45
Lokalizacja: łódź

Post autor: luone » wt lip 29, 2008 18:07

sprawdze jutro i odpisze dzieki z gory mysle ze dam rade
:majkel:



Awatar użytkownika
kleki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob mar 29, 2008 04:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kleki » czw lip 31, 2008 01:31

Miałem podobnie - nieregularne kłapanie przekaźnika, może nieco nasilające się przy przyspieszaniu. Motor mam 1,6 PN (gaźnikowy). Sam przekaźnik sprawny, niekontakty wypoprawiałem i kiszka.
Winnym był (akurat u mnie) skład mieszanki na gazie. Instalacja pierwszej generacji, zakręciłem zawór na rurze o 90 stopni (ćwierć obrotu) i się uspokoiło. Sonda lambda odczytywała niewłaściwy skład mieszanki i pojawiał się błąd od "układu regulacji sondy lambda" - cokolwiek nie miałoby to znaczyć.

Szukałem tego przez dwa tygodnie...



luone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 25, 2008 19:45
Lokalizacja: łódź

Post autor: luone » pt wrz 11, 2009 14:34

sorki ze po takim czasie pisze ale wiem co to bylo to pykanie przekaznika numer byl taki popalily mi sie diody na alternatorze i dawal za wysokie napiecie i nie wykluczam ze chodzilo o to bo jak go zmienilem (caly alter) to przestalo tylko chyba zegary dostaly mocmo w kosc bo od tamtej pory cos szwankuja :helm: :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości