[skrzynia] Jak nazywa się ta część i gdzie ją kupię??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lip 05, 2008 15:13
Lokalizacja: Susz

[skrzynia] Jak nazywa się ta część i gdzie ją kupię??

Post autor: maq » pn lip 28, 2008 13:50

witam
Mojego golfa 3 variant posiadam od miesiaca, przyciagnelem go z niemiec, rocznik 1995, 1,6 101 koni.

Odkad go posiadam mialem problem z wrzuceniem 1 biegu, po prostu przy wlaczaniu jedynki czuc dosc spory opor. W piatek podjechalem do mechanika zeby sprawdzil co jest nie tak i naprawil problem. Stwierdzil, ze popsuta jest mala tulejka, ktora wykonana jest z metalu, wewnatrz jej jest tez tulejka tylko, ze plastikowa - i wlasnie ten plastik popekal, ta czesc, ktora w niej sie porusza zamiast dzialac sztywno, z braku tego plastiku "chodzi" na boki i to powoduje problemy. Czesc zostala zamowiona (miala byc dzisiaj), mechanik cos tam podregulowal zeby tymczasowo lepiej bieg dzialal (i faktycznie dziala duzo lepiej) no i umowilem sie na wymiane na dzis.
Niestety dzis stwierdzil, ze w hurtowniach w ktorych on sie zaopartuje nie moze zamowic tej czesci. O dziwo do opla astry ostatnio wymienial i byla (kosztowala ok 40 zl) a do golfa nic.

Mieszkam w malym miescie, serwisu vw prozno tu szukac a na dalsze wycieczki i naprawe w renomowanym serwisie pewnie mnie nie stac.

Prosze wiec o pomoc w dostepie do tej czesci, nawet nie wiem jak to sie nazywa, mechanik na to mowil po prostu tulejka (ta czesc plastikowa miala jakies 3/4 cm srednicy bo widzialem jej pokruszone fragmenty), osoba, ktora zamawiala mi ta czesc wspomniala cos o zestawie naprawczym do skrzyni.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lip 28, 2008 13:55

W serwisie kupisz bez problemu i nie przekroczysz 50zł za nią. Tylko albo musisz tym głąbom pokazać na kompie która to część, albo dokładnie im opisać. Najlepiej gdyby, któryś z kolegów posiadających ETKE podał ci numer tej części.



R0bercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 28, 2008 12:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: R0bercik » pn lip 28, 2008 14:08

Cześć

http://img143.imageshack.us/my.php?image=mk3kb4.jpg


napisz, który to element to podeślę ci numer



Awatar użytkownika
maq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lip 05, 2008 15:13
Lokalizacja: Susz

Post autor: maq » pn lip 28, 2008 14:21

R0bercik pisze:Cześć

http://img143.imageshack.us/my.php?image=mk3kb4.jpg


napisz, który to element to podeślę ci numer
dzieki za szybkie odpowiedzi
pojecia nie mam, ktory to element

opisze wam co widzialem u mechanika: przy otwartej klapie silnika i poruszaniu dzwignia zmiany biegow widac poruszajacy sie poziomo "drazek" i ten drazek wchodzi pewnie w skrzynie, i ten popsuty element jest przy tym "wejsciu" poniewaz mechanik nic nie odkrecal zeby do tej czesci sie dostac, mial dostep do niej od gory i od dolu auta (od dolu dostep duzo lepszy)

zamieszczone przez R0bercik'a zdjecie to chyba ten zestaw naprawczy tak???? gdzie takie cos moge kupic, skoro jest to tanie to nie bede zamawial pojedynczej czesci bo nie wiem jak ona sie nazywa, chyba ze mi pomozecie, wydaje mi sie, ze jest to element nr 22 lub nr 25 ze zdjecia, ale pewny nie jestem
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 14:22 przez maq, łącznie zmieniany 1 raz.



R0bercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 28, 2008 12:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: R0bercik » pn lip 28, 2008 14:24

jeśli to element nr. 22 - pierścień łożyskujący 191 711 190 B



Awatar użytkownika
maq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: sob lip 05, 2008 15:13
Lokalizacja: Susz

Post autor: maq » pn lip 28, 2008 15:12

a czy mozesz podeslac mi na maila oznaczenia wszystkich tych elementow? m_a_c[at]tlen.pl

edit: dzwonilem do kolejnego warsztatu i znow facet mowi, ze ciezko dostac ta czesc

polukalem na allegro i znalazlem cos takiego http://www.moto.allegro.pl/item40168406 ... vento.html

to co sie popsulo wyglada identycznie jak te 2 czarne podkladki, jade zaraz do nastepnego specjalisty i ciekawe co on powie

[ Dodano: 01 Sie 2008 10:15 ]
odswiezam nieco temat, moze ktos jeszcze przeczyta i cos doradzi bo do lokalnych specjalistow mam pecha, albo mowia, ze nie moga tego zalatwic, albo sa na wakacjach, a ja nawet nie wiem czego mam szukac (jak ta czesc sie nazywa)
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 15:45 przez maq, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości