radio vs akumulator

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

R0bercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 28, 2008 12:31
Lokalizacja: Warszawa

radio vs akumulator

Post autor: R0bercik » pn lip 28, 2008 13:45

Cześć,

zamontowałem sobie nowe radyjko w golfie, które - chyba - rozładowuje mi akumulator (nowe podłączone tak jak poprzednie - sprawdzone 3X).
Czy to możliwe by po całodziennej jeździe (nic nie wskazuje na brak ładowania) i wyłączeniu silnika na czas postoju (czas tankowania) radio wyssało cały prąd z akumulatora ?
Samochód odpala z pychu.

POMOCY jak mam rozwiązać ten problem ?


PS

stare to Blaupunkt
nowe to Yakumo
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 13:46 przez R0bercik, łącznie zmieniany 1 raz.



Marcus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 16:20
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Marcus » pn lip 28, 2008 14:22

wlasnie wczoraj mialem tez sam rpboelm nei pokazywalo ze neimam ladowania okazalo sie ze przy alternatorze jest jeden jaksi kabelek urwany jakis chyba od masy neiznam sie na tym zrobilem go i wyszstko pieknie chodzi i laduje alternator :grin: :grin: mzoe wian ta sama zobacz se przy alternatorze ogladnij se go



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pn lip 28, 2008 15:04

Sprawdź na początek multimetrem czy jest ładowanie.



Awatar użytkownika
axel1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr maja 07, 2008 18:01
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: axel1989 » wt lip 29, 2008 00:25

albo padla cela w aku (moja mam tak miala- rano po odlaczeniu prostownika odpalila i pojechala na zakupy i juz nie wrocila (a radia nie ma w aucie) aku od innego i pojechala do domu). jak samochod chodzi to jest ok bo altek go "laduje" i zasila caly uklad. a wystarczy postawic na chwile i pusto (pradu brak) radio w 5 min mie rozladuje aku zwlaszcza po dlugiej jezdzie. ale przec noc... moze.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt lip 29, 2008 00:48

R0bercik, Miernik w łapkę i sprawdź :napięcie ładowania, i pobór prądu na zgaszonym silnku i wyłączonym radiu. Zobaczysz czy coś "kradnie" prąd.



przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Re: radio vs akumulator

Post autor: przemooo8905 » wt lip 29, 2008 13:39

R0bercik pisze:Cześć,

zamontowałem sobie nowe radyjko w golfie, które - chyba - rozładowuje mi akumulator (nowe podłączone tak jak poprzednie - sprawdzone 3X).
Czy to możliwe by po całodziennej jeździe (nic nie wskazuje na brak ładowania) i wyłączeniu silnika na czas postoju (czas tankowania) radio wyssało cały prąd z akumulatora ?
Samochód odpala z pychu.

POMOCY jak mam rozwiązać ten problem ?


PS

stare to Blaupunkt
nowe to Yakumo

poprostu odlacz to radio i zobacz co sie wtedy bedzie dzialo i bedziesz wiedzial wtedy w czym tkwi problem.



R0bercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 28, 2008 12:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: R0bercik » wt lip 29, 2008 16:08

Cześć,

załóżmy, że po odłączeniu radia jest OK. Dlaczego radio rozładowuje aku w takim tempie? Podłączenie jest prawidłowe, zgodne z instrukcją, gdzie szukać rozwiazania?



przemooo8905
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw maja 29, 2008 21:35
Lokalizacja: Malanow
Kontakt:

Post autor: przemooo8905 » wt lip 29, 2008 22:36

R0bercik pisze:Cześć,

załóżmy, że po odłączeniu radia jest OK. Dlaczego radio rozładowuje aku w takim tempie? Podłączenie jest prawidłowe, zgodne z instrukcją, gdzie szukać rozwiazania?
albo kupiles jakies gofno i robi zwarcie gdzies, albo gdzies znalazles ciulowego plusa lub mase. sproboj zalozyc komus innemu to radio do auta i zobacz co sie bedzie, jak jemu tez tak sie bedzie dzialo to radio na zlom albo do naprawy, a jak u niego bedzie ok to cos popaprales w instalacji.
Ostatnio zmieniony śr lip 30, 2008 23:49 przez przemooo8905, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i 275 gości