dobijanie kół do nadkola

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

dobijanie kół do nadkola

Post autor: Tomek_Golf_V » pt lip 25, 2008 15:43

Witam, mam golfa gt który miał fabrcznie felgi 17'' et54. Zamieniłem te felgi na 17'' ale et 40. Myślałem że nie będzie problemu bo w poprzednim golfie miałem fele et35 i było ok. Ale po założeniu tych et40 koło dobija mi o nadkole ponieważ one wystają. W poprzednim aucie nie było tego problemu bo nie był obniżony a mój nowy gt jest obniżony przez co jest mały prześwit pomięzy oponą a nadkolem. Zmieniłem już zawieszenie na sportowe bilstein żeby go troche utwardzić i problem rozwiązał się tylok częsciowo bo jak jade w 2-3 osoby to jest spoko ale jak już wsiądą 4 albo 5 to znowu mi dobija... Może miał ktoś podobny problem? może ktoś wie co by tu zrobić żeby schować troche to koło?? teraz mam opony o szerokości 225 może jak założe np 215 to nie będą tak wystawać? Felg zmieniać nie chce bo tak mi się podobają że na żadne inne nie zamienie więc to odpada. Pozdrawiam i czekam na jakieś odp



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt lip 25, 2008 15:51

No tak schować koło możesz bijąc w nie młotkiem. Kolego ET felgi nie zmienisz niczym no chyba, że zaryzykujesz toczenie piasty a to najgorsze co można zrobić i najszybsza droga do zabicia się. Jak ci się źle jeździ na tych kołach to szukaj takich samych z innym ET i nie marudź.



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » sob lip 26, 2008 11:27

Najlepszym wyjsciem jest zalozenie firmowego gwintu, taki gwint z dwiema sprezynami gdzie gorna sprezyna trzyma auto na odboju , nie ma mowy by wtedy byl jaki kolwiek ruch nizej.

Obrazek



Tomek_Golf_V
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lis 19, 2006 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Tomek_Golf_V » sob lip 26, 2008 14:45

mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? czy można to założyć jak mam sportowe zawieszenie? czy tylko na zwykłym? jaki mniej wiecej koszt? dzięki za wszystkie info



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości