Skrzypienie deski rozdzielczej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prezesjasko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: prezesjasko » pt lip 18, 2008 01:49

A ja z kolei mam problem z uszczelkami drzwi. Kurka na każdym zakręcie auto skrzypi. Smarowałem już wazeliną jakimiś slikonami na pare dni jest extra potem znów. Macie jakies sprawdzone sposoby??

Swoją drogą to ciekawe co piszecie o wyciszaniu kokpitu u mnie też już zaczyna się odzywać.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to pytanie. Ale po wywalonej poduszce zaśłepka mi nieschodzi się jak powinna (szpara nierówna, od góry lekko odstaje). Wogóle to mogę ja swobodnie zdjąć. Jak to porządnie zrobić bo troche nieestetycznie to wygląda. Nie wiem jak jest to zrobione w oryginale.
Ostatnio zmieniony pt lip 18, 2008 01:52 przez prezesjasko, łącznie zmieniany 2 razy.



piewcewka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 26, 2007 11:07
Lokalizacja: Tomaszów

Post autor: piewcewka » pt lip 18, 2008 19:15

Co do skrzypiących uszczelek w drzwiach.
Polecam je dokładnie umyć wodą z jakimś płynem albo płynem do mycia szyb.
Niczym nie pryskac i powinno byc cicho.
Miałem to samo, też pryskałem różnymi silikonami.
Na forum to wyczytałem i od roku mam spokój !



Awatar użytkownika
roboform550
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 781
Rejestracja: śr cze 20, 2007 19:48
Lokalizacja: prawie Kalisz
Kontakt:

Post autor: roboform550 » sob lip 19, 2008 17:37

prezesjasko,
U mnie było podobnie
Też smarowałem czyściłem nie dawało rady
Posmarowałem zamki w drzwiach ten zatrzask w drzwiach i to ucho na nadwoziu- jak ręką odjął


-Tato czy ten samochód jest zepsuty ???
-Nie synku.... to Diesel..... ;)

Instalacje LPG :dol:
http://www.dar-gaz.net

SebGer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr mar 21, 2007 20:27
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Demontaż konsoli

Post autor: SebGer » pn lip 21, 2008 18:14

Witam serdecznie. W moim MK4 strasznie coś się tłucze na nierównościach w konsoli środkowej możliwe że i cała konsola i w związku z tym chciałem zapytać szanownych Klubowiczów w jaki sposób ją zdemontować ? Chodzi mi o tą w której jest radio, półka i sterowanie climatronikiem. Może tam coś w środku jest pozrywane lub luźne.


Czerwony Fredek

Awatar użytkownika
mlody391
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 23:53
Lokalizacja: Kielce

Post autor: mlody391 » śr lip 23, 2008 01:02

mi tez trzeszczy centralna konsola dokladniej te boczki Obrazek
jak dociskam do konsoli i przy ruszaniu czy tam tez sa jakies filce?



Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » śr lip 23, 2008 10:20

mi też to potwornie trzeszczało :) musisz to zjąć jest na zatrzaskach tylko spokojnie bo można pourywać. Ja pozbyłem się wszystkich trzasków oklejająć taśmą parcianą (taką materiałową dostępną na allegro) każdy z trzaszczących elementów gdzie się styka z deską rozdzielczą - efekt nic ale to nic mi nie trzeszczy :) mam w samochodzie naprawdę ciszę
Ostatnio zmieniony śr lip 23, 2008 10:21 przez martiso, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » pt lip 25, 2008 01:17

witam, mi trzeszczy cała środkowa konsola i ta ponizej z popielniczka:/ poza tym jak naciskam w miejsce zaznaczone po prawej na powyższym rysunku to tak jakby te wszystkie plastiki pod naporem uginają się tzn. nie są sztywne:/ Ktoś wie jaka może byc przyczyna? srubek nie brakuje....

Odkryłem tylko 1 niepokojącą rzecz... jak się sciagnie ten główny plastik konsoli na którym jest m.in. dzwignia zmiany biegów to pod konsolą środkową powinny byc 2 metalowe mocowania (po lewej i po prawej stronie) które idą do belki mocującej deske rozdzielczą.... chodzi o to ze ja tego prawego mocowania (od strony schowka) nie mam a wymiana np. w salonie czegos takiego kosztuje 750zł!!!! teraz tylko pytanie czy to moze byc przyczyną takich strzasznych skrzypien deski akurat po lewej stronie?? Ktoś miał podobny problem?

Prosze o odpowiedz bo mi juz ręce opadaja dosłownie....:((((
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2008 01:32 przez caligator, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
subt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sie 12, 2008 16:48
Lokalizacja: P-w / W-wa

Post autor: subt » pn paź 27, 2008 16:06

U mnie też coś trzeszczy przy kierowniky, zazwyczaj przy ruszaniu lub jak mam za wysoki bieg w stosunku do prędkości (gdy auto trochę wchodzi w rezonans), ale bardziej mam wrażenie że trzeszczy coś na wysokości bezpieczników, od spodu kierownicy. Miał ktoś może taki przypadek?



romanek84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 10:39
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: romanek84 » wt paź 28, 2008 11:28

u nie też trzeszczy ale podsufitka tak jakby buczy jak auto wchodzi w rezonans i nie wiem co z nią zrobić?? i trzeszczą mi jeszcze tapicerki tylnych dzwi i eż nie wiem co zrobić z tym? Może ktoś ma jakieś pomysły



Awatar użytkownika
jakarolex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 18, 2008 13:29
Lokalizacja: kętrzyn
Kontakt:

Post autor: jakarolex » pn gru 08, 2008 22:37

subt, ja mam dokładnie tak samo. Trzeszczy koło bezpieczników i za kierownicą. W momencie kiedy trzeszczy wystarczy lekko przycisnąć miejsce nad zegarami lub wsadzić palec między konsole a szybę i trzask cichnie. To jest strasznie denerwujące. Zdjęcie zapożyczyłem od mlody391, :pub:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn gru 08, 2008 22:42 przez jakarolex, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
subt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt sie 12, 2008 16:48
Lokalizacja: P-w / W-wa

Post autor: subt » czw gru 11, 2008 14:46

U mnie niestety brzęczenie nie ustaje ani na stuket przyciskania kokpitu od góry na wysokości zegarów, dociskania kokpitu przy szybie, czy nawet stukanie w sam kokpit. Jeszcze nie udało mi się znaleźć sposobu na wygicie tego czegoś z rezonansu. Dopiero jak wzrosna obrotu silnika to brzeczenie ustaje, ale co konkretnie się telepie tego nie wiem? Zauważyłem że auto miało coś majstrowane przy bezpiecznikach, tak że pewnie jakiś łepski macher nie złożył wszystkiego do kupy jak należy. :grrr:



Awatar użytkownika
DragOOn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: czw lis 29, 2007 18:29
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: DragOOn » śr lut 18, 2009 21:06

U mnie tez zaczelo sie wszystko wybijac i skrzypiec i to strasznie nieprzyjemnie. Mam pytanie do tych co wiedza. Bo skrzypi u mnie w tych miejscach ktore wskazał jakarolex, Czy mozna sie jakos dostac pod deske rozdzielcza bez jej wyciagania? Wyciagnalem licznik ale tam nijak idzie sie dostac bo jest taka gruba rura. A czy mozna jakos po rozebraniu schowka albo wyjeciu kratek nawiewów???? Bardzo prosze o odpowiedz bo nie wytrzymam juz tego skrzypienia.


Moje toczydło... viewtopic.php?p=1542750#1542750

Całe foto story na 1 str.

Awatar użytkownika
ThoMass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 12, 2008 07:33
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: ThoMass » wt mar 03, 2009 20:38

U mnie tez zaczyna skrzypiec i hałasować. Półeczka tył, nawet podsufitka nad głową kierowcy lubi się czasem odezwać (posiadam szyber), Coś w drzwiach przednich pasażera, i deska w okolicy schowka. Normalnie po mało się człowiek zaczyna gotować. Jak z tym wszystkim sobie poradzić. Może jakieś filce czy coś podobnego.


Just like that... :okej:

Awatar użytkownika
DragOOn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: czw lis 29, 2007 18:29
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: DragOOn » śr mar 04, 2009 09:27

ThoMass, najlepszym sposobem sprawdzonym tu na forum jest używanie parcianej (takiej materiałowej) izolacji do oklejania miejsc styku ocierających sie plastików. Ja jeszcze czasami uzywam WD 40 np w przednich drzwiach przy lusterkach bo tez skrzypiało.

A do tylniej polki to sprobuj nakleic ta taśmę parcianą na tych plastikach gdzie połka sie opiera jak bagaznik jest zamknięty.


Moje toczydło... viewtopic.php?p=1542750#1542750

Całe foto story na 1 str.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości