mk II sie grzeje co zrobic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

JaNoS_LcA

mk II sie grzeje co zrobic

Post autor: JaNoS_LcA » ndz paź 30, 2005 15:51

czesc posiadam golfa II silnik 1272 z gazem i mam taki problem na wskazniku temperatury wskazowka jest za polowa i czesto nawet przy tej bialej kresce pod koniec wskaznika co mam zrobic wyminilem juz chlodnice bo wczesniej mi ciekla wymienilem czujnik temperatury i termostat z tego co wiem to ta chlodnica jest 2 biegowa i jak podlaczam na krotko to chodzi na te dwa biegi czyli wolniej i szybciej wiatrak a jak mi sie zalacza w silnuiku jak wszystko jest zalaczone to chodzi tylko na tym wolniejszym co mam zrobic??? aha uszczelka pod glowica jest wyminiana.na warsztacie mi mowili ze musze wyminic uszczelke spod dekla bo jest nieszczelna czy to cos pomoze???jesli czegos nie napisalem prosze pytac odpowiem na pytanie :pub:



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » pn paź 31, 2005 13:49

a napewno jestes pewnien ze silnik jest tak nagrzany jak wskaznik pokazuje ??? bo moze byc jeszcze uwalony czujnik od wskaznika a nawet sam wskaznik w zegarach ,u siebie tez to przerabialem czujniki wymienione termostat tez a temeratura w gore ,ale potem sprawdzilem termometrem ile naprawde ma plyn i okazalo sie ze wcale nie jest tak goracy jak wskaznik pokazuje , wymienilem wskaznik i teraz jest juz ok


Zyj kolorowo :)

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn paź 31, 2005 14:11

Mi też się grzeje, chociaż wszystko jest ok, drożne i termostat nówka, korek z zbiorniku też.
Auto dłuugo jeździło na wodzie, teraz już jest ok, ale z chęcią zobaczę pompę jak ją wyjmę przy wymianie paska, bo wydaje mi się że zarosła kamieniem i spadł wydatek tłoczenia)



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » pn paź 31, 2005 16:15

jezeli masz zriornik wyrównawczy to z chłodnicy u góry po boku wychodzi taki cienki króciec i na którym jest wezyk ktory prowadzi do zbiorniczka wyrównawczego ... zdejmij ten wezyk przy chłodnicy i sprawdz droznosc tego kikuta:P igła gryba lub czym podobnym...
jak włancza ci sie tylko pierwszy bieg to moze masz zły czujnik w chłodnicy bo powinien byc 2 biegowy i jeszcze na odpowiednia temperature ...

jak dolewsz wode lub odpowietrzasz układ chłodzenia to pamietaj zeby ustawic ogrzewaanie na ciepło zeby n agrzewnica sie tez odpowietrzyła...



Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » pn paź 31, 2005 16:36

Może oszukiwać wskażnik temperatury, jeśli wiatrak nie załancza się zbyt często to raczej jest ok.Sprubuj przepłukać blok bieżącą wodą pod sporym ciśnieniem blok mże byc zakamieniony.

[ Dodano: Sro Lis 02, 2005 09:43 ]
Tyrystor z tyłu zestawu wskażników, do kupienia w elektronicznym.



gregfrom

Post autor: gregfrom » pt lis 04, 2005 19:55

jak to jest ? czy przez nagrzwenicę cały czas płynie ciepła woda a my regulujemy kierunkiem nawiewu , czy regulujem ilością ciepłej wody wpływającej do nagrzewnicy ?? Proszę o radę. :grin:



filipan

Post autor: filipan » sob lis 05, 2005 21:57

Kolego to proste wymien korek prz zbiorniczku wyrownaeczym.



JaNoS_LcA

Post autor: JaNoS_LcA » ndz lis 06, 2005 01:03

dzieki wam wszystkim tylko teraz to ja juz nie wiem za co mam sie zabrac hehe ale z pomoca jakiegos żołnierza od brudnej roboty napewno dam sobie rade jeszcze raz WIELKIE DZIEKI



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości