nie mam prądu i nie ładuje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt lip 22, 2008 14:16

W żadnym razie. Odłączenie klem w aucie z alternatorem NISZCZY MOMENTALNIE alternator! Są inne sposoby!
Wieczorem - szczegółowiej!
Ostatnio zmieniony wt lip 22, 2008 14:17 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



mrEd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw sie 03, 2006 23:17
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mrEd » wt lip 22, 2008 14:17

wojtas4589 pisze:jeśli wszystko jest sprawne to autko przecież powinno smigać nawet po odłączeniu akumulatora, prawda Panowie? myśle że to najprostrzy sposób na sprawdzenie tego czy wine ponosi akumulator
popchać, odpali, odłączyć aku i wszystko jasne :bigok:

:panna: :panna: :panna: BZDURA!!! nie wolno uruchamiać silnika z alternatorem bez akumulatora, akumulator musi być i odbierać prąd! ...chyba że masz prądnicę :rotfl: to tak, nic się nie stanie.
Jeżeli odpalisz silnik z alternatorem bez podłączonego aku to bardzo szybko spalisz alternator (zakładając że jest dobry), żeby sprawdzić prawidłowe działanie alternatora proponuję wykorzystać miernik chodzby najzwyklejszy, najtańszy, koledzy wyżej opisali już jak to zrobić!
Ostatnio zmieniony wt lip 22, 2008 14:18 przez mrEd, łącznie zmieniany 1 raz.



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » wt lip 22, 2008 15:32

dlatego było napisane pytająco :grin: Ja tak zrobiłem i nic sie nie stało Ale teraz już będę wiedział że nie można :smoke:



Awatar użytkownika
abigale
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lip 21, 2008 22:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: abigale » wt lip 22, 2008 23:43

koledzy dzisiaj podłączyłam akumulator do prostownika...jutro zobaczymy co sie będzie działo? dziękuję wam za podpowiedzi..jeżeli akumulator nie da sie naładować będe wiedziała że w nim tkiwł problem, jeżeli jednak zostanie naładowany a nie bedzie żadnej reakcji po wsadzeniu go do silnika wtedy będe dalej prosiła was o pomoc.


Per aspera ad Astra.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości