Czy mam się czegoś obawiać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Puszak7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt mar 23, 2007 11:56
Lokalizacja: z Wro

Czy mam się czegoś obawiać ?

Post autor: Puszak7 » ndz lip 20, 2008 22:25

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem mk3 1.6 ABU i nie wiem czy mam zacząć się już martwić :helm: bo od jakiegoś czasu zwróciłem uwagę że podczas szybszej jazdy lub w korku a nawet nieraz niezależnie od niczego temperatura rośnie do 100 stopni . stan plynu jest na maxa ....
czy może to być spowodowane że po założeniu gazu zauważy że płynu było tak mało że nie było go nawet w zbiorniku ?? i dolałem różowy a nie wiem jaki był wcześniej i czy to może mieć jakiś wpływ ?? czy po prostu to jest normalne że wskaźnik temperatury pokazuje 100 stopni i zanim włączy sie wiatrak i schłodzi to ja się stresuje :]

od razu przy okazji zapytam gdzie są numery silnika bo potrzebuje coś sprawdzić :]


:)

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz lip 20, 2008 22:48

W sprawie grzania zajrzyj tu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2093368#2093368, i może w szukajce znajdziesz coś jeszcze.


JaroW

farow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr maja 07, 2008 11:30
Lokalizacja: Chorzów TG
Kontakt:

Post autor: farow » pn lip 21, 2008 12:20

Sprawdz czy włącza Ci sie wentylator na postoju, tzn ten na chłodnicy! :) Jak nie to czujnik, bezpieczniki lub silniczek wentylatora :)



Awatar użytkownika
rafreality
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: rafreality » czw kwie 30, 2009 17:04

Mi włącza się wentylator na postoju, tylko nie wiem czy to normalne, że po przejechaniu 5 km temperatura rośnie do ponad 70, a później jest na połowę skali, czyli na środku.
Płyn mam ponad max, ale martwię się że tak szybko się silnik grzeje.
Co wy na to?



Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Post autor: speeder » czw kwie 30, 2009 17:12

rafreality, to ze silnik ci sie za szybko grzeje, to powinienes byc zadowolony, bo optymalana temperatura pracy silnika to 90-95 st C. i im szybciej ja osiaga tym mniej szkodliwe jest praca niedogrzanego silnika. jezeli wskazowa wstaje ci idealnie do pionu i jest na srodku skali , to poprostu jestes przewrazliwiony. a ze wentylator ci sie w korku zalancza to tez jest normalne.


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Awatar użytkownika
ŁukaszMan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: czw gru 07, 2006 19:05
Lokalizacja: Byczyna/OPOLSKIE
Kontakt:

Post autor: ŁukaszMan » czw kwie 30, 2009 17:53

Ja też mam 1.6 ABU i co do temp to auto zagrzewa mi się równie szybko. temperature podczas jazdy trzyma na 90st.C Czyli wskazówka jest ustawiona pionowo. Jak dojdzie do 95st. c to załącza się wentylator. Niezaleznie czy na postoju czy nawet jak zgasze auto a temp. jest wysoka to się załączy.

Ponoć są ustawione dwie temp. wł. wentylatora jedna na 95stC a druga na 100stC na wypadek gdyby ta pierwsza się nie włączyłą. Tak mi kiedyś kumpel mówił ale ile jest w tym prawdy to nie wiem :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości