Ciezko dziala wspomaganie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

teddy-boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Ciezko dziala wspomaganie

Post autor: teddy-boy » ndz lip 20, 2008 21:27

WItam wszystkich.
Sluchajcie, nie wiem czy ja wymyslam, czy naprawde mam cos nie tak ze wspomaganiem w golfie III kombi z silnikiem 1,9 TDI (90 koni).
Jezdze tym samochodem rok z malym okladem, wszystko gra i buczy, ale od zawsze wydawalo mi sie, ze wspomaganie chodzi ciezko, za ciezko jak dla mnie, ale wiadomo, czlowiek sie przyzwyczaja...
Od kilku miesiecy moja zona ma golfa III z silnikiem 1,6 benzynowym, no i wlasnie...
Co pojezdze jej samochodem to szlag mnie trafia! u niej wspoma dziala lekko i z gracja, az milo sie jezdzi. U mnie po prostu czuje jakbym prowadzil walec drogowy, chociaz nie jest tak ze ona nie dziala, bo na dzialajacym silniku nie da sie krecic kierownica.
Nie mam zadnych wyciekow, plyn w zbiorniku jest na maxa i bylo tak zawsze, z autem wszystko w porzadku poza tym.
Wymyslam? czy moze moj diesel ma az tak ciezki przod ze roznica jest tak wielka? Nie znam sie za bardzo, moze jednak pompe szlag trafil a cieknac wcale nie musi, he?
Moze jakis kolega mieszka w warszawie w terenie tarchomin/bialoleka lub okolice, ma TDI i pokazalby mi jak dziala wspomaganie u niego bo moze ja sie glupio czepiam.
Pozyczylem ojcu samochod na 2 tygodnie, jezdzilem autem zony, dzis odebralem swojego no i znowu mialem uczucie ze prowadze traktor, wrrrr
Ostatnio zmieniony pn lip 21, 2008 13:10 przez teddy-boy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wandaltm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 23:51
Lokalizacja: tam gdzie piękne kobiety są i % nie brakuje

Post autor: wandaltm » ndz lip 20, 2008 21:48

mieszkam na Ursynowie, mam MK3 TDi 90 km z '94r. 3 drzwiowy, jeśli chcesz możemy sie gdzieś tu umówic w okolicy i zobaczysz jak u mnie chodzi wspomaganie, wg. mnie u mnie jest ok, mail wandaltm@wp.eu


[b]Wandal(tm)[/b]rozebrać, złożyć, a później myśleć "co za śrubki mi zostały ? : )" niestety nie zawsze są możliwości do tej zabawy

gaceqq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:45
Lokalizacja: RZ
Kontakt:

Re: Ciezko dziala wspomaganie w golfie III TDI

Post autor: gaceqq » ndz lip 20, 2008 22:09

teddy-boy pisze:WItam wszystkich.
Sluchajcie, nie wiem czy ja wymyslam, czy naprawde mam cos nie tak ze wspomaganiem w golfie III kombi z silnikiem 1,9 TDI (90 koni).
Jezdze tym samochodem rok z malym okladem, wszystko gra i buczy, ale od zawsze wydawalo mi sie, ze wspomaganie chodzi ciezko, za ciezko jak dla mnie, ale wiadomo, czlowiek sie przyzwyczaja...
Od kilku miesiecy moja zona ma golfa III z silnikiem 1,6 benzynowym, no i wlasnie...
Co pojezdze jej samochodem to szlag mnie trafia! u niej wspoma dziala lekko i z gracja, az milo sie jezdzi. U mnie po prostu czuje jakbym prowadzil walec drogowy, chociaz nie jest tak ze ona nie dziala, bo na dzialajacym silniku nie da sie krecic kierownica.
Nie mam zadnych wyciekow, plyn w zbiorniku jest na maxa i bylo tak zawsze, z autem wszystko w porzadku poza tym.
Wymyslam? czy moze moj diesel ma az tak ciezki przod ze roznica jest tak wielka? Nie znam sie za bardzo, moze jednak pompe szlag trafil a cieknac wcale nie musi, he?
Moze jakis kolega mieszka w warszawie w terenie tarchomin/bialoleka lub okolice, ma TDI i pokazalby mi jak dziala wspomaganie u niego bo moze ja sie glupio czepiam.
Pozyczylem ojcu samochod na 2 tygodnie, jezdzilem autem zony, dzis odebralem swojego no i znowu mialem uczucie ze prowadze traktor, wrrrr
Ja mam dokładnie taki sam samochód z silnikiem 1Z i też mam takie odczucie :( zmieniałem pompe wspomagania bo mi padła i myślałem że będzie lepiej na tej nowej (używka) ale dokładnie tak samo jak było na tej starej więc odpuściłem temat.

Jak poruwnasz z innym samochodem to napisz. Najlepiej żeby to był variant.



teddy-boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciezko dziala wspomaganie w golfie III TDI

Post autor: teddy-boy » ndz lip 20, 2008 22:12

Jak poruwnasz z innym samochodem to napisz. Najlepiej żeby to był variant.[/quote]

Moge sie oczywiscie mylic, ale mysle ze wazniejsze bym porownal z innym golfem TDi niz koniecznie kombi. Roznica w wadze nie jest oszalamiajaca i nacisk na przednia os pewnie podobny.
Sam juz nie wiem co z tym zrobic, bo mnie szlag trafia ze w benzyniaku chodzi lekko, czyli cos na rzeczy jest tak?



Awatar użytkownika
wandaltm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 23:51
Lokalizacja: tam gdzie piękne kobiety są i % nie brakuje

Post autor: wandaltm » czw lip 24, 2008 10:25

sluchaj jak chcesz sie spotkac dzisiaj na ursynowie o 20 na parkingu leclerc porownac nasze golfy i to wspomaganie to napisz mi na maila konkretna odpowiedz bo nie wiem jak mam dzien sobie ustawic


[b]Wandal(tm)[/b]rozebrać, złożyć, a później myśleć "co za śrubki mi zostały ? : )" niestety nie zawsze są możliwości do tej zabawy

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lip 24, 2008 10:29

Trzeba też brać pod uwagę jakie opony (szerokość) są na ucie.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » czw lip 24, 2008 11:22

zodiak, tak jak mówisz. Ogólnie to chyba pompa daje słabe ciśnienie. Sprawdzić, czy są wycieki, jakieś przedmuchy itd. Kumpel kiedyś miał nieszczelny korek zbiorniczka od wspomagania.... :)
A jak nie masz nic z tych rzeczy to do specjalisty niech on zerknie.
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2008 11:23 przez Michau, łącznie zmieniany 1 raz.


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

teddy-boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: teddy-boy » czw lip 24, 2008 13:10

Michau pisze:zodiak, tak jak mówisz. Ogólnie to chyba pompa daje słabe ciśnienie. Sprawdzić, czy są wycieki, jakieś przedmuchy itd. Kumpel kiedyś miał nieszczelny korek zbiorniczka od wspomagania.... :)
A jak nie masz nic z tych rzeczy to do specjalisty niech on zerknie.
Na samochodzie sa opony w rozmiarze 195/55/R15, nowiutki, zalozone ze 3 miesiace temu. Takie opony sa dopuszczone (tak mam na najkejce we wlewie paliwa. Wczesniej mialem opony 195/65/R14 (na takich kupilem) Nie ma zadnej roznicy w pracy wspomagania, stare opony byly przyzwoite, teraz mam jak pisalem nowe.
Wyciekow zadnych nie ma, pod samochodem jest sucho, mam garaz i parkuje zawsze tak samo, widzialbym. Poziom plyny w zbiorniczku jest zawsze taki sam, na maxa (sprawdzam czasem) Z tym ze... plyn jest czarny jak kawa.
Jak na razie kupilem nowy plyn (zielony) i jutro rano wymieniam w warsztacie.
Jeszcze moj ojciec wymyslil ze moze zle napiety pasek, ale raczej watpie. W kazdym razie jutro przy wymianie plynu popatrzymy z gosciem co to moze byc. Jesli wymiana plynu nic nie da, zaczne szukac nowej pompy, bo pewnie uzywana nie ma co brac, moze pracowac jak ta.
Przy okazji ile taka nowa pompa moze kosztowac?
pzdr!



Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » czw lip 24, 2008 13:49

teddy-boy, pół roku temu się rozglądałem do mojej 3 1.8 to od 200zł nowe się zaczynały, więc coś w tych okolicach. Masz rację, jak już to nową kupuj. Mechanikiem nie jestem, ale co z maglownicą, wykluczyłeś tam jakieś usterki-np. przedmuchy?


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

teddy-boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: teddy-boy » czw lip 24, 2008 14:58

Michau pisze:teddy-boy, pół roku temu się rozglądałem do mojej 3 1.8 to od 200zł nowe się zaczynały, więc coś w tych okolicach. Masz rację, jak już to nową kupuj. Mechanikiem nie jestem, ale co z maglownicą, wykluczyłeś tam jakieś usterki-np. przedmuchy?
Nie nie wykluczylem. Jak pisalem, nie ma zadnych widocznych wyciekow, silnik jest suchy, na ziemi w garazu pod samochodem tez jest czysto. Jutro wymieniam plyn i mechanik popatrzy co to moze byc.
Co do cen nowej pompy, w Inter Cars zaczynaja sie od 500, troche drogo, od 200 na allegro uzywane, przpominam ze mam silnik TDI i roznica w cenie jest znaczna

pozdrawiam!



Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » czw lip 24, 2008 16:42

teddy-boy, to poszukaj na allegro, na 100% znajdziesz nowe taniej niż w intercars(nawet z przesyłką).
Ostatnio zmieniony czw lip 24, 2008 16:43 przez Michau, łącznie zmieniany 1 raz.


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

pioczel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 21:59
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: pioczel » czw lip 24, 2008 19:11

Michau pisze:teddy-boy, to poszukaj na allegro, na 100% znajdziesz nowe taniej niż w intercars(nawet z przesyłką).
ja tam odradzam te z allegro ZF ,kupiłem taka w rudzie slaskiej za 250 i wspomaganie chodzi wyrażnie ciężej i głośniej niz na starej delphi w której poleciało łożysko,,teraz żałuje ze nie zregenerowałem mojej!!!do tego jeszcze 3 litry płynu bo myslałem ze to przez płyn ciezko chodzi takze zmieniałem co 500 km



teddy-boy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lip 05, 2007 22:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: teddy-boy » czw lip 24, 2008 20:17

pioczel pisze:
Michau pisze:teddy-boy, to poszukaj na allegro, na 100% znajdziesz nowe taniej niż w intercars(nawet z przesyłką).
ja tam odradzam te z allegro ZF ,kupiłem taka w rudzie slaskiej za 250 i wspomaganie chodzi wyrażnie ciężej i głośniej niz na starej delphi w której poleciało łożysko,,teraz żałuje ze nie zregenerowałem mojej!!!do tego jeszcze 3 litry płynu bo myslałem ze to przez płyn ciezko chodzi takze zmieniałem co 500 km
ojj, dobrze ze piszesz, bo wlasnie na ta nowa ZF z allegro mialem chec. Wiec bede musial przemyslec kupno sprawdzonej pompy, bo ze wymiana plynu pomoze to malo licze\Dzieki za pomoc!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości