Montaz klimy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

Montaz klimy?

Post autor: bartolo2002 » pn lip 14, 2008 15:28

Witam,
W "szukajce" nie znalazłem nic na temat zakładania klimy do golfa 2...
Czy ktoś zakładał i czy się to opłaca?
Dzięki za wszelkie info.
Pozdrawiam.
Bartek.
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 17:01 przez bartolo2002, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lip 14, 2008 15:53

normalnie sie zakłada
mk2 oryginalnie miało klime !! kup oryginał +/-800zł + założenie + nabicie i wyjdziesz powyzej 1k zł :) nie wiem jak działą klima w Mk2 bo nie miałem okazji takim z klimą jechać ale myśle ze warto :)



bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

Post autor: bartolo2002 » pn lip 14, 2008 16:15

To_mas pisze:normalnie sie zakłada
mk2 oryginalnie miało klime !! kup oryginał +/-800zł + założenie + nabicie i wyjdziesz powyzej 1k zł :) nie wiem jak działą klima w Mk2 bo nie miałem okazji takim z klimą jechać ale myśle ze warto :)
A czy dużo jest przy tym zmian w nawiewach,sterowaniu itp?



greg

Post autor: greg » pn lip 14, 2008 17:11

a to czytałeś?



gailbraith

Post autor: gailbraith » pn lip 14, 2008 17:54

A jak by Cię interesowała lepsza klima to obejrzyj temat kolegi golfiarz1, on do MK2 wsadził climatronic-a :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=117050



bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

Post autor: bartolo2002 » wt lip 15, 2008 10:18

He,he super!!!
Tylko,ze ja pod blokiem tego nie zamontuje :(



greg

Post autor: greg » wt lip 15, 2008 12:29

He,he super!!!
Tylko,ze ja pod blokiem tego nie zamontuje
a ty myślisz że gdzie ja zamontowałem climatronic? pod blokiem - zresztą remonty silników w tym samym miejscu już zrobiłem



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » wt lip 15, 2008 21:39

bartolo2002 pisze:He,he super!!!
Tylko,ze ja pod blokiem tego nie zamontuje :(
i tu sie mylisz myslisz ze ja gdzie to wszystko montowalem pod blokiem na trawniku jak sie chce to miejsce niema znaczenia :jezor:


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » śr lip 16, 2008 00:51

Obrazek

Potwierdzam przed domem tez sie da klime zamontowac :)



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » śr lip 16, 2008 12:26

bartolo2002 pisze:Witam,
W "szukajce" nie znalazłem nic na temat zakładania klimy do golfa 2...
Czy ktoś zakładał i czy się to opłaca?
Dzięki za wszelkie info.
Pozdrawiam.
Bartek.

kolego ja właśnie kończę montaż klimy w swoim mk2.
Taka rada na początek, że warto szukać kompletów. ale takich 100 %....

Napisze Ci co musi/powinien mieć taki komplet:

1. Kompresor - Sanden 508 lub 709, takie na 100% były montowane w mk2, możliwe, że jeszcze jakieś inne, ale różnią się one od siebie. Szczegółowe dane na stronie producenta. A tu masz link z tematem konwersji układu klimatyzacji z czynnika R12 (wycofanego z obiegu) na czynnik R 134 a. W linku są też dane o kompresorach do klimy. Taka uwaga że ja jednak znalazłem zakład który nabija czynnikiem r 12 :bajer:
http://www.gti16v.com/tb879503.htm

Oczywiście łapa do kompresora i alternatora też jest inna. No i pasek klinowy....

2. Przewody rurki od klimy. Są ich dwa rodzaje różniące się od siebie kształtem i w pewnym stopniu rozlokowaniem pod maską. Mówiąc w skrócie rurki od klimy z silników PG (g60) są inne niż te standardowe od reszty. W dodatku różnią się one nie tylko kształtem ale i umiejscowieniem czujników. Bo w tej instalacji od PG czujnik ciśnienia jest jeden na wężu/rurce między zaworem rozprężnym a chłodnicą. W wersji standardowej są 2 czujniki na rurce między chłodnicą/skraplaczem a kompresorem.

Generalnie potrzebujesz 3 rurki:
Chłodnica/skraplacz ---> kompresor
kompresor ---> zawór rozprężny ----> parownik
parownik----- zawór rozprężny ---> chłodnica/skraplacz

Przy zakupie polecam zwrócić uwagę na stan rurek i stan gwintów.

3. Zawór rozprężny - tu masz jego umiejscowienie
http://www.autoklimatyzacja.com.pl/?page=klimatyzacja


4. Chłodnica/skraplacz - w golfach oryginał jest razem z osuszaczem, którego wymianę zaleca się przy każdorazowym rozszczelnieniu układu i jego dłuższym pozostawaniu "bez gazu"

5. Elektryka - temat trudny...ja właśnie go przerabiam. O ile środek jest łatwy to pod maską jest trochę rzeźby. Dla twojej wiedzy ze środka auta do tego co jest pod maską idą właściwie tylko 2 kable (dodatkowe do tego co już jest). Jest to plus i taki zielony kabel sygnałowy (m.in. do włączania kompresora). Pod maską w okolicach skraplacza jest przekaźnik i miejsce gdzie kable od klimatyzacji łączą sie z kablami od wentylatora, który jest uruchamiany po włączeniu klimy.

Jeżeli chodzi o elektrykę wewnątrz auta to jest już łatwiej. sam zobaczysz....... Pamiętaj o przekaźniku, który jest do klimatyzacji....potem Ci napisze jaki ma numer bo teraz w pracy siedzę...

6. Z wnętrza auta potrzeba Ci będzie parownik wraz z całą plastikową obudową, potocznie nazywane nagrzewnicą... foty masz w temacie kimilaW. W tej nagrzewnicy klamki są starowane podciśnieniami więc musisz kupić albo takie specjalne potrójne banki ;) albo podłączyć przewód do układy ssącego silnika (kolektor), ja tak mam.

Musisz mieć panel od nawiewów (specjalny do klimy) razem ze wszystkimi rurkami które sterują klapkami w nagrzewnicy.

Do tego specjalny płytki schowek i półkę pod deską rozdzielczą.

Do tego nie zapomnij o tym, że trzeba jakoś poradzić sobie z wodą, która skrapla się na parowniku. Oryginalnie był specjalny otwór w komorze silnika do odprowadzenia wody z nagrzewnicy. Ja zainstalowałem sobie specjalny zbiorniczek żeby nie wiercić jeszcze jednej dziury. Bo jedną musisz zrobić i tak :)



Zapewne o czymś zapomniałem, ale jakby co to służę pomocą. Generalnie klima to naprawdę dobra rzecz, więc jak nie masz zamiaru rozstawać się z golfikiem to wkładaj i ciesz się z chłodu.


Pozdrawiam
:okej:
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2008 12:30 przez tirsone, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój golf

Miłość ożyła....

bartolo2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 00:37
Lokalizacja: Wawa,Yelonky

Post autor: bartolo2002 » ndz lip 20, 2008 20:21

Dzieki za odpowiedzi :)
Nie sądziłem ,że jest tyle roboty :(
Jeśli znajde kogoś kto mi w tym pomoże to pomyśle...
A ja niestety pod blokiem nawet jak dłużej koło zmieniam to zaraz jest straż miejska,bo ktoś zadzwonił,że samochód naprawiają...
Pozdrawiam.
Bartek.



diagonale
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 16, 2009 22:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: diagonale » czw sie 06, 2009 12:22

witam. brakuje mi do kompletu klimy łapy pod kompresor z kołem na wąski pasek (sanden sd 508). mój golf to 1.6D rok 1987. tel. 785986976, diagonale@o2.pl



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości