Nie odpala BIG problem :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Baczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 11:10

Nie odpala BIG problem :(

Post autor: Baczek » sob paź 29, 2005 18:17

Witam
Dzis jadac z pracy silnik zaczal dziwnie pracowac, nie chcial wkrecac sie na obroty, az w pewnym momencie zgasl.
Nie pomoglo ogdalanie go w czasie jazdy, przy pomocy puszczania sprzegla na niskim biegu ( na chwile zaskakiwal po czym gasl.
Gdy juz dotoczylem sie do parkingu ne moglem go odpalic, rozrusznik krecil na silnik nie odpalal. Jak konczylem krecic kluczykiem, z silnika dobywal sie syk. Gdy odkrecilem korek wlewu paliwa, unosil sie z niego pialy dymek o zapachu paliwa.
Raz udalo mio sie go odpalic, ale dziwnie pracowal i prychal, z rury wydochowej z duzym cisnieniem wydobywaly sie spaliny o zapachu benzyny...
Co sie moglo stac
silnik to 1.8 ADZ z gazownia.
Dodam, ze ostatnio jezdzilem z migajaca kontrolka plynu chlodniczego, ale temperatura byla zawsze w normie.

prosze pomozcie
jestem z Radomia
a samochod popsul sie w warszawie...
tutaj nie wiem gdzie szukac dobrego mechanika :(



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » sob paź 29, 2005 19:56

Tu masz warsztaty:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=25368

Piszesz, że temperatura była w normie,ale nie wiadomo czy czujnik temperatury jest sprawny :helm:
Moja rada: skorzystaj z linku powyżej i udaj się do warsztatu. Przyczyn może być dużo, również tych związanych z instalacją LPG. Chłodnicę mimo wszystko bym sprawdził.

powodzenia
:pub:



Baczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 11:10

Post autor: Baczek » ndz paź 30, 2005 11:11

a jak uda mi sie go odpalic, to dalsza jazda moze spowodowac uszkodzenie silnika?

[ Dodano: Nie Paź 30, 2005 1:46 pm ]
... i teraz jeszcze ciemny dym wydobywas sie z rury wydechowej :(



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » ndz paź 30, 2005 19:23

zalewa go paliwem



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » ndz paź 30, 2005 19:44

Sprawdź sondę lambda ew. - doturlaj się do warsztatu, żeby ci postawili diagnozę

Podaję ci jeszcze kontakt do jednego z naszych forumowiczów z Wawy - razem może coś wymyślicie. Klient ma pseudo siwy224, Proponuję umówić się telefonicznie:

502474328

Jeszcze jedna uwaga - przyczyn może być naprawdę dużo - od elementów zapłonowych przez filtr powietrza, sondę lambda (pięta achillesowa golfa) po silniczek krokowy. Zgadywanie nie ma sensu - na diagnozie wszystko wyjdzie

powodzenia :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 537 gości