Golf III VR6 - coś nie tak ze skrzynią :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gradku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 03, 2004 19:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Golf III VR6 - coś nie tak ze skrzynią :(

Post autor: Gradku » sob paź 29, 2005 17:53

witam !
mam problem ze skrzynią w Golfie III VR6,
wszystko było ok - bo było ciepło, teraz robi się powoli zimno i idzie zima.
jak wrzuce bieg na wyłączonym silniku to biegi wchodzą bez problemu, ale jak włącze silnik i chce wrzucić bieg to nie ma siły żeby go wrzucić :(
POMOCY - nie wiem jaki olej jest w skrzyni i nie wiem na jaki mam wymienić ?! doradźcie mi coś - na jaki olej wymienić w skrzyni i na jaki w silniku (a nie wiem co było lane i nie chce żeby się silnik rozszczelnił, przebieg 275.925 km).

dzięki
Gradku

GG: 4516530 niewidoczny
gradku@interia.pl
0-505 805 858



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » sob paź 29, 2005 17:56

z tymi biegami to wygląda na sprzęgło


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

Gradku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 03, 2004 19:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Gradku » sob paź 29, 2005 18:00

sprzęgło jest ok, nowe z dociskiem, łożyskiem - całe NOWE - więc chyba coś innego !?

kolega powiedział mi że cos z olejem jest nie tak (za gęsty) bo przy około 80-90 'C oleju, wchodzą normalnie - czyli tylko jest problem z rana na zimnym silniku i oleju... .



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » sob paź 29, 2005 19:38

Wymień olej będziedsz wiedział czy to była jego wina czy też nie.



siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » sob paź 29, 2005 20:10

Olej powinien być synt. może masz zwykły i jest za gesty.Nie możxesz włożyć biegu czy zgrzyta czy lewarek chodzi cieżko na zimnym a lekko na ciepłym ? Ja tak mam ale nie tak ciężko żeby nie wbić biegu.Jak bierze sprzęgło wys. czy nisko.Mam vr-a już 4 lata i mam warsztat zawsze moge w czymś pomóc mam troche gratów wymieniałem ostatnio silnik jak by coś 502474328 nara.

[ Dodano: Sob Paź 29, 2005 20:19 ]
Wymieniłem ostatnio gosciowi sprzęgło Reno 19 przyjechał nisko brało biegi zgrzytały wym. i to samo mozna sie w k......wić czasami sa zagadki



Gradku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 03, 2004 19:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Gradku » sob paź 29, 2005 20:33

siwy224 pisze: Nie możxesz włożyć biegu czy zgrzyta czy lewarek chodzi cieżko na zimnym a lekko na ciepłym ?
Jak bierze sprzęgło wys. czy nisko.
1. Jak go odpale to ni wała nie wrzuce biegu, zaczyna zgrzytać na lekko ciepłym i szarpie całym Golfem tak przy około 72'C (temp oleju).
Lewarek zaczyna chodzic idealnie jak olej nabierze temp około 85-90'C.
2. Sprzęgło łapie na zimnym silniku, prawie w podłodze... a normalnie na ciepłym tak w połowie wysokości...

Całe, kompletne sprzęgło Sachsa + docisk + łożysko wymienione na nowe. Nie należe do ludzi co katują VRy, nie pale gum itp.



siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » sob paź 29, 2005 21:12

Spróbuj na zimnym z rana wrzucić 1 sprzegło wciśnij i zapal jak bedzie sie toczył przy wciśnietym sprzegłe to chyba docisk padł tam jest w słoneczku taki drut który lubi pekać i nie wysprzęgla dobrze i wałek sprzęgłowy nie staje w skrzyni dlatego nie możesz wbić biegu nie wydaje mi sie żeby gęsty olej przenosił napęd zobacz jutro i daj znać jak nie to wpadnij do mnie ui.Młodzieńcza15 Zacisze może coś zaradzimy co dwa łby to nie jeden.ps ktoś mi kiedyś powiedział że noworodki też umierają może jakaś wada materiału ile km. ma te sprzęgło???

[ Dodano: Nie Paź 30, 2005 07:24 ]
Jeszcze coś jakby był olej, sprzęgło brało by cały czas na jednym poziomie a nie raz niżej raz wyżej.Zawsze wychodze z założenia że trzeba zacząć od tańszych żeczy czyli olej ale podejrzewam najgorszy scenariusz.AHA cos mi się przypomniało,na zimnym zapompuj sprzęgłem pare razy szybko potem spróbuj wbic bieg może wysprzeglik daje d......... daj znać pózniej nara

[ Dodano: Nie Paź 30, 2005 17:02 ]
Jak tam sprawdzałeś???



Gradku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 03, 2004 19:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: Gradku » ndz lis 06, 2005 21:37

wymieniłem olej w skrzyni, biegi lepiej wchodziły ale nadal było słychać CHRUUUP przy każdym biegu ... . Okazało się że poprzedni "fachowiec" co wymieniał mi sprzęgło, nie odpowietrzył sprzęgła (czy jakoś tak) - teraz jest alles Gut :grin: wszystko na TIP-TOP

siwy224 - Dzięki za pomoc i radę :pub:



siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » ndz lis 06, 2005 21:57

No widzisz czasami coś sie uda podpowiedzieć.Mam vr-a już cztery lata i już coś tam liznołem na ten temat tym bardziej że sam naprawiam auta jak bedziesz miał problem to wal cześci i serwisy tam jestem Młodzieńcza 15 nara



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości