Bębenek zamka drzwi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Bębenek zamka drzwi

Post autor: figurel » pt lip 18, 2008 20:32

W jednym z FAQ kolega Sztomel napisał, że jeśli nie uda się włożyć klucza do bębenka to nie uda się go wymontować z gniazda a tym samym dopasować, podpiłować zapadek. U mnie mam taki problem, że do żadnego zamka klucz nie wchodzi i nie pomogło długotrwałe nawet moczenie wkładek w nafcie, benzynie itp. Żaden zamek zewnętrzny od lat klucza nie widział i taki oto efekt. Dopasowuje się klucz do bębenka a czy jest możliwość dopasowania bębenka do klucza? Gdybym miał wkładki z innego auta mógłbym je do swojego klucza dopasować? Czy żeby te "nowe" wkładki rozebrać na czynniki pierwsze muszę mieć od nich oryginalny klucz?
Ostatnio zmieniony pt lip 18, 2008 20:33 przez figurel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt lip 18, 2008 22:22

figurel pisze:czy jest możliwość dopasowania bębenka do klucza?
jak najbardziej; w zamieszczonej przeze mnie fotoporadzie widać na dwóch zdjęciach, że każda z zapadek jest oznaczona numerem; wystarczy tylko dobrać odpowiednie zapadki z takimi numerami jakie masz w swoich wkładkach i w takiej samej kolejności je włożyć w każdą inną wkładkę,
figurel pisze:Gdybym miał wkładki z innego auta mógłbym je do swojego klucza dopasować?
owszem ale pod warunkiem, że włożysz do nich takie same zapadki jak miałeś w swojej oryginalnej wkładce
figurel pisze:Czy żeby te "nowe" wkładki rozebrać na czynniki pierwsze muszę mieć od nich oryginalny klucz?
tak ale tylko wtedy jeśli wkładki będą włożone w ich gniazda, w których znajdują się tuleje trzymające wysunięte z korpusu wkładek zapadki, jesli załatwisz sobie same wkładki to zapadki wysuwają się same,
problem polega na tym, że nawet jak łamakiem przekręcisz wkładki w swoich drzwiach to uszkodzeniu najprawdopodobniej ulegną tuleje i zapadki (gniazda zapadek raczej powinny być nienaruszone) i wtedy raczej musisz szukać samych zapadek o takim samym oznaczeniu jak w Twoich wkładkach np. na szrocie.
Chociaż muszę powiedzieć, że nie pytałem pytać ani w serwisie ani w punktach dorabiania kluczy czy mają dostęp do samych zapadek ale może warto spróbować.

[ Dodano: 18 Lip 2008 22:29 ]
muszę jeszcze dodać, że może warto w Twoim przypadku (bo wkładki masz sprawne tylko z całą pewnością zapieczone i zabrudzone) szpilką otworzyć ochronną metalową blaszkę zamykającą we wkładce otwór na kluczyk a jakimś cienkim przewodem spróbować tłoczyć do jej wnętrza gorącą wodę pod ciśnieniem - może puści i się wypłucze.


Obrazek

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » sob lip 19, 2008 01:27

miałem taki problem z zamkiem w tylnej klepie i nic nie pomogło .... musiałem wszystko rozebrać wyczyścić i teraz działa w 100% dobrze :bigok:


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lip 19, 2008 01:40

grzechu2410nn pisze:miałem taki problem z zamkiem w tylnej klepie i nic nie pomogło .... musiałem wszystko rozebrać wyczyścić i teraz działa w 100% dobrze :bigok:
Obrazek


ha ha ! "wiśta wio ! - łatwo powiedzieć",
spróbuj w takim przypadku jak ma figurel wszystko rozebrać i wyczyścić w zamkach drzwi Mk4 :chytry: :jezor: [-X ,
pokaż nam swój patent na to rozebranie.
Ostatnio zmieniony sob lip 19, 2008 01:46 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
grzechu2410nn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 506
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 20:41
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: grzechu2410nn » sob lip 19, 2008 07:59

wybacz nie doczytałem ze chodzi o mk4 ... moja wina , pozdrawiam


z kucharskimi pozdrowieniami Grzegorz Dziedzic

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości