Świeci sie kontrolka oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Stoper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:11
Lokalizacja: z tąd

Świeci sie kontrolka oleju

Post autor: Stoper » śr lip 16, 2008 03:37

Witam. Kupilem niedawno golfa IV i mam malutki problem. Jadac sobie zapalila mi sie kontrolka ze za malo oleju w silniku skoczylem wiec na stacje zakupilem olej dolalem a kontrolka nadal mi sie palila. Dojechalem tak do domu bo w trasie bylem. Skoczylem odrazu do mechanika zeby wymienic olej (bo nie wiem co tam wczesniej bylo) filtry itp. Po wymianie oleju itp nadal mi sie pali kontrolka od oleju. Wie ktos moze co sie moglo stac jaki jest tego powod. Prosze o pomoc. POZDRAWIAM acha dodam jeszcze ze czujnik oleju zmienilem na uzywany i kontrolka nadal sie swieci ze male smarowanie (czy cos takiego) Podpinalem pod kompa i nie ma zadnych bledow ;( :(:(:(:( POMOCY
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2008 03:42 przez Stoper, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
martiso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt maja 13, 2008 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martiso » śr lip 16, 2008 08:22

najpierw napisz na jaki kolor się swieci kontrolka czerwony czy żółty ? jak czerwony to brak ciśnienia jak żółty to niski stan oleju ale jak wymieniłeś olej i daalej się świeci to czujnik pewnie zwalony ten w misce olejowej ale jest jeszcze obok filtra z tego co pamiętam.



Stoper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:11
Lokalizacja: z tąd

Post autor: Stoper » śr lip 16, 2008 09:30

Pali mi sie na zółty - czyli niski stan oleju. Ten pod miska co jest zmienialem ale na uzywke ;/ i nadal sie swieci. A w ktorym miejscu jest czujnik kolo filtra moze ktos zrobic zdjecie i wkleic bede bardzo wdzieczny. Troche jest to irytujace bo sie pali ta kontrolka i przy odpalaniu piszczy i i pisze cos po niemeicku. Prosze o pomoc :( :( ;(
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2008 09:31 przez Stoper, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mr_exclusive
GTI POWER
GTI POWER
Posty: 413
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 15:10
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: mr_exclusive » śr lip 16, 2008 16:15

sprawdź czy masz dobrze podłączony czujnik otwarcia maski, być może nie ma styku. pamiętam kiedyś u mnie w borze tak było że zapalała się żółta lampka od oleju i mimo dolania wciąż się paliła. Być może ten kabelek wisi gdzieś przy zamku od maski to wystarczy spiąć dwa piny na 2sek spinką przy wyłączonym silniku


Pozdr,
Arek

Moje EX GTI Turbo:
viewtopic.php?t=169032

Polo 9N 1.9TDI Highline

Tani Hosting www zapraszam!

Stoper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:11
Lokalizacja: z tąd

Post autor: Stoper » czw lip 17, 2008 09:13

NIc mi nie wisi kolo zamka :(


Brum Brum

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości