Odcina zapłon w 1.8 16V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarcoToledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 25, 2005 14:24
Lokalizacja: Kraków

Odcina zapłon w 1.8 16V

Post autor: MarcoToledo » czw paź 27, 2005 23:39

Witam wszystkich!!!
Mam pewien problem: mam Toledo I z silnikiem 1.8 16V PL z gazem i mam taki problem, jak przejade ok 10, 15 km samochód gaśnie i niepozwala sie odpalić przez chwile (czasem minute czasem pięć). Postoi chwile zapalam i jest ok. Czasami zdarza sie to cześciej, kilka razy w ciągu jednego kursu ok 30 km, a czasami przejade nawet dłuższy odcinek i nic sie nie dzieje. Wymieniłem kopółke i palec, ale to nie pomogło. Wygląda to tak jagby nagle coś odcinało zapłon.
Jakby ktoś spotkał się z podobnym problemem to prosze o pomoc.
Z góry dzięki
POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Odcina zapłon w 1.8 16V

Post autor: Borys » pt paź 28, 2005 07:50

MarcoToledo pisze:Witam wszystkich!!!
Mam pewien problem: mam Toledo I z silnikiem 1.8 16V PL z gazem i mam taki problem, jak przejade ok 10, 15 km samochód gaśnie i niepozwala sie odpalić przez chwile (czasem minute czasem pięć). Postoi chwile zapalam i jest ok. Czasami zdarza sie to cześciej, kilka razy w ciągu jednego kursu ok 30 km, a czasami przejade nawet dłuższy odcinek i nic sie nie dzieje. Wymieniłem kopółke i palec, ale to nie pomogło. Wygląda to tak jagby nagle coś odcinało zapłon.
Jakby ktoś spotkał się z podobnym problemem to prosze o pomoc.
Z góry dzięki
POZDRAWIAM

sprawdz przekaźnik główny,

i sprawdz czy jak auto zgaśnie jest iska czy nie ma


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » pt paź 28, 2005 09:01

Witam,
kiedyś kolega opowiadał mi ze u niego gasł bez przerwy,mechanicy rozkładali ręce i nie wiedzieli co jest grane.okazało sie ze przewód paliwowy był z jakiegoś materiału,który pod wpływem temp. zwęzał sie i odcinał dopływ paliwa. historia moze troche niewiarygodna ale ...
pzdr



Awatar użytkownika
Damien
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pt lip 22, 2005 11:14
Lokalizacja: Kłodzko<->Legnica
Kontakt:

Post autor: Damien » pt paź 28, 2005 09:59

mam ten sam problem. tylko u mnie dzieje sie tak ze jak zaczynam jazde i silnik jest jeszcze slabo rozgrzany a dosyc szybko jade, zaczynam hamowac, wciskam sprzeglo i wtedy gasnie :crazy: . najlepiej wtedy szybko przelaczyc na benzyne, odpailc i szybko "bucik" :helm: .ale teraz sie wycfanilem i jak dojezdzam do skrzyzowania to zaczynam hamowac biegami az do malej predkosci i wtedy nie gasnie...



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt paź 28, 2005 10:06

Witam!
Miałem dokładnie takie objawy w audi, tylko przyczyną był uszkodzony reduktor.
Tzn. nie nadążał ogrzewć gazu i do silnika trafiał bardzo zimny gaz który zamrażał mi świece i nie dawały iskry. Efekt był taki jak Piszesz - auto stawało i dopiero po paru minutach dawało sie zapalić (pewnie jak świece odmarzły...)
Więc moim zdaniem Powinieneś sprawdzić także reduktor.



Awatar użytkownika
ygd
Prezes vwgolf.pl
Prezes vwgolf.pl
Posty: 1832
Rejestracja: pn sie 16, 2004 23:47
Lokalizacja: Siedlce
Auto: Audi S3
Silnik: AFN
Kontakt:

Post autor: ygd » pt paź 28, 2005 10:23

być może moduł zapłonu do wymiany.


VW Klub Polska #106
Golf MK4 `99 1.6
Audi S3 8L '01

MarcoToledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 25, 2005 14:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MarcoToledo » pt paź 28, 2005 23:14

Chmielu pisze:Witam!
Miałem dokładnie takie objawy w audi, tylko przyczyną był uszkodzony reduktor.
Tzn. nie nadążał ogrzewć gazu i do silnika trafiał bardzo zimny gaz który zamrażał mi świece i nie dawały iskry. Efekt był taki jak Piszesz - auto stawało i dopiero po paru minutach dawało sie zapalić (pewnie jak świece odmarzły...)
Więc moim zdaniem Powinieneś sprawdzić także reduktor.
Tylko że tak dzieje się zarówno na benzynie jak i na gazie.
Wężyk też raczej odpada, bo dzieje się przy różnych temperaturach silnika i otoczenia. Nie jet to stały objaw. Jeżeli chodzi o gaśnięcie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania to miałem tak jakieś pół roku wcześniej - wtedy pomogła wymiana czujnika HALLA.
Mam nadzieje że nie jest to wina modułu :(

[ Dodano: Pią Paź 28, 2005 23:24 ]
Borys, a który to jest przekaźnik główny i jak go sprawdze. Stukałem po wszystkich i nie było żadnej różnicy.
Z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » pt paź 28, 2005 23:24

sprawdz jak ci mowili czy jak nie odpala to jest iskra?



MarcoToledo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt paź 25, 2005 14:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MarcoToledo » pt paź 28, 2005 23:27

Oki, tylko musze trafić na taki moment jak zgaśnie, bo narazie od dwóch dni w miare ok, a jak zgaśnie to odrazu zapala z powrotem

[ Dodano: Wto Gru 06, 2005 15:34 ]
Troche czasu mineło, problem dalej ten sam. Wymieniłem już: kopułke, palec, cewke, kostke stacyjki, czujnik halla (jakieś pół roku temu). I to cholerstwo dalej gasnie. Nie moge sprawdzić czy niemam iskry, bo na ogół zaraz po tym jak zgaśnie to zapala od razu, ale przypuszczam że niema, bo nie ma wogule zapłonu. HELP, bo juz nie wiem co to jeszcze może być.

Z góry dzięki za podpowiedzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości