Pstrykające wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Pstrykające wycieraczki

Post autor: LEVI84 » ndz lip 13, 2008 14:08

Witajcie.
Mam mały problem z wycieraczkami.
otóż od pewnego czasu jak włączę przednią wycieraczkę to coś pstryka w przerywaczu i wycieraczki drgają na szybie - tak jakby nie mogły dobić do końca.
Rozebrałem kokpit żeby zobaczyć co tam z przerywaczem, ale nie mam nowego, żeby założyć, ani też nie mam pewności, czy na pewno to jego wina... Ale wien na pewno, że to denerwujące pstrykanie dobiega z tego przxerywacza.
mój golfik jest z 1999roku silnik.
Miał ktoś podobny problem??

Pomóżcie proszę, bo dziś wycieraczki odmówiły w ogóle współpracy, a boję się, żeby się tak nie stało na trasie... teraz działają, ale tam coś pstryka.


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Przemek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2348
Rejestracja: śr lut 28, 2007 20:22
Lokalizacja: CENTRUM DOWODZENIA OSSY
Kontakt:

Post autor: Przemek » ndz lip 13, 2008 14:25

[quote="LEVI84"]Pomóżcie proszę, bo dziś wycieraczki odmówiły w ogóle współpracy, a boję się, żeby się tak nie stało na trasie... teraz działają, ale tam coś pstryka.[/quote

to co spryka to jest przekaźnik gdy włączysz na manetcze wycieraszki to potem same odbijają i zeby było napięcie żeby silniczek po włączeniu zrobił jeden pełen obrut zastosowano Przekaźnik ale na podstawie zwarcia i wtedy gdy dochodzi do zwarcia przekaźnik sie wyłącza


LEŚNY PRZYTULAS

Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » ndz lip 13, 2008 14:49

Rozumiem, że pstryka przekaźnik, ale dlaczego po wykonaniu pełnego obrotu wycieraczki nie wracają na pierwotną pozycję, a przekażnik pstryka tak jak przy włączeniu kierunkowskazu??
może są zapieczone ośki wycieraczek i nie może "uciągnąć"??


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

gailbraith

Post autor: gailbraith » ndz lip 13, 2008 15:41

LEVI84 pisze:może są zapieczone ośki wycieraczek i nie może "uciągnąć"??
U mnie w MK2 było dokładnie tak, ośka wycieraczek się zapiekła, wycieraczki przesuwały się strasznie wolno. A przekaźnik w tym czasie non-stop właśnie pstrykał. Może warto i tak sprawdzić, czy mechanizm chodzi dobrze.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz lip 13, 2008 15:57

Przerabiałem to tydzień temu ale nie w golfie.Blacharz źle poskladał wycieraczki i silniczek nie mógł uciągnąć, przekaźnik cały czas "strzelał". a w MKIV to z wycieraczkami różnie bywa, tzn często siadają, także zbadaj cały mechanizm;)



Awatar użytkownika
LEVI84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 15:13
Lokalizacja: PGO

Post autor: LEVI84 » ndz lip 13, 2008 16:05

I po kłopocie :):):)
Wycieraczki nie były ruszane od nowości :/ więc się zaśniedziały, a fakt, że ostatnio nie padało to pewnie pogorszył... na ośkach był biały nalot...
Oliwa załatwiła sprawę... Silniczki nie mogły ich dociągnąć.
Tak więc kolejne Cóś do sprawdzania co jakiś czas.
Kropla oliwy od czasu do czasu i nie powinno być problemu.

wycieraczki chodzą jak złoto :)

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za rady:)


NIGDY WIĘCEJ Z NIKIM NIC - TYLKO MK

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 454 gości