Halas z zawieszenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Halas z zawieszenia

Post autor: tursky » czw lip 10, 2008 16:27

Powiedzcie drodzy froumowicze co tak stuka w tych naszych dwojeczkach z przodu podczas jazdy po dziurach. Jest to dzwiek charakterystyczny jakby metal o metal. Po tym dzwieku slychac ze jedzie golf II z 200 metrow. U mnie tez to zaczyna stukac, najbardziej z prawej strony. Tulejki na wachaczu wymienione,(sforznie stare, ale dobre), koncowki niedawno wymieniane. Czy to cos w kolumnie McPersona? napewno wiecie o jaki dzwiek mi chodzi. Im wiecej dziur tym czesciej to trzaska.
Mysle ze mnie zrozumieliscie. Dziekuje i pozdrawiam!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw lip 10, 2008 16:35

hmmmm to prawda moze być "poducha" amortyzatora skoro wszystko inne wykluczasz to nie tylko w mk2 jest przypadłością ale w mk3 również ostatnio własnie zlikwidowałem problem stuków poprzez wymiane "poduszek"

jeszcze problem moze tkwić w samym amortyzatorze :bajer:



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » czw lip 10, 2008 16:40

amory tez nie maja za wiele przejechane. A poza tym jak by sie tluk to pewnie by sie wylal. To tez sprawdzalem i amorki narazie ladnie pracuja. Poduszka na jedna strone 25 zl, tak? Po jej wymianie chyba nie trzeba ustawiac kątów bo dolu sie nie rusza, czy sie myle?


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lip 10, 2008 17:45

Heya
Kiedyś zaciekawiła mnie konsturkcja górnego mocowania amora. Ten kielich u góry jest co cieakwe ruchomy. Gdy auto stoi na kołach kielich wystaje ponad gniazdo o jakieś 1-2 cm. Gdy auto podniesiesz na lewarku ten kielich idzie w dół. Kto wie czy to nie stuka. Ale mówiąc inaczej razem z kielichem w dół idzie poducha amora. Ona tez moze wtedy stukac o karoserie w gniedzie.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » czw lip 10, 2008 18:09

no wlasnie, niby temat banalny a jednak sprawia problemy. A sprezyna na dole i gorze ma miec gumy jak w zawieszeniu tylnym(na gorze) czy to jest skladane "sprezyna do blachy"?
W innych samochodach czasami widzialem gume na koncu sprezyny a umnie nie ma takowej. Narazie mam wyjazd za granice ale po powrocie wymienie te poduszki bo mnie to denerwuje. Nie chce zeby ludzie z daleka slyszeli ze ja jade.


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pt lip 11, 2008 18:10

Maćkooo jeśli ci się kielich o 2 cm podnosi to lipa, musisz wymienić mcpersony na nieco droższe i lepszej jakości. Mam jak coś fotki tych lepszych mcpersonów. Mają dużo więcej nalanej gumy .
tursky na początek dociśnij śruby mocujące wahacze. Luz nawet niewielki na śrubie w podwoziu od mocowania dużej tulei wahacza powoduje fajne efekty dzwiękowe.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt lip 11, 2008 18:32

GENE pisze:Maćkooo jeśli ci się kielich o 2 cm podnosi to lipa, musisz wymienić mcpersony na nieco droższe i lepszej jakości. Mam jak coś fotki tych lepszych mcpersonów. Mają dużo więcej nalanej gumy .
Widziałem fotki wielu golfów i wszytskie tak mają. Jak juz to mógłbym wymienic poduszki, a nie jak piszesz Mcpersony. Jednak niewiele to da. Taka jest konstrukcja i 0,5cm , 1cm ... będzie wystawać.
GENE pisze:tursky na początek dociśnij śruby mocujące wahacze. Luz nawet niewielki na śrubie w podwoziu od mocowania dużej tulei wahacza powoduje fajne efekty dzwiękowe.
Śruby o których piszesz same sie nieodkręcają. Zreszta są tak dokręcone że polecam ich nawet nie ruszać. :chytry:


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

ringman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 12, 2008 15:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: ringman » sob lip 12, 2008 15:44

ja mam taki sam problem tj. ten metaliczny dżwięk metal o metal przy VW Golf 4 poj.1.4 16vbenzyna rocznik 1997. co robić?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości