Podświetlenie licznika zniknęło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michcio_20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 22:42
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

Podświetlenie licznika zniknęło

Post autor: michcio_20 » sob lip 05, 2008 19:39

ostatnio wyjmowałem licznik, bo chciałem sprawdzić, czy znajduje się na nim plomba i po podłączeniu go spowrotem zegary się nie podświetlają. Wieczorem i w nocy nie widzę ile jadę. Nie widzę nic;( Co trzeba/można zrobić??? Miał ktoś tak?
Ostatnio zmieniony sob lip 05, 2008 20:15 przez michcio_20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz lip 06, 2008 19:20

Ja miałem - żarówki się przepaliły. I to miałem już tak w kilku samochodach - żarówki dobre - wyciągam licznik - wkładam - i już nie świeci. Nie wiem, co jest przyczyną. Podobnie jest czasami z panelem nawiewów, albo, jeżeli np. w jednym obwodzie zmienisz jedną żaówkę - np. w liczniku świeci tylko jedna - wymieniasz ją, składasz - i jesteś wkurzony, bo druga przestała świecić. Z tego co zauważyłem, to przypadłość ta dotyka starych żarówek i o małej mocy (podświetlenie radia, przycisków, licznika, ale też np. postojówki).


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
michcio_20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 22:42
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

Post autor: michcio_20 » śr lip 09, 2008 14:51

Dzięki za info. Kurcze, a chciałem wykluczyć żarówki, zerwę plombę dla takiej głupiej rzeczy. Jeśli już musze wymieniać, to czy będzie możliwość kupna jakichś mocniejszych żarówek? czy lepiej nie bawi się i wymienić na identyczne, jak oryginalne?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » śr lip 09, 2008 15:44

Kup najlepiej takie, jak oryginalne. A żadnej plomby nie trzeba zrywać - wyciągasz cały licznik i żarówki są dostępne bez rozbierania licznika.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » śr lip 09, 2008 22:13

Jest w tym liczniku wogule plomba??


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Gunit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 30, 2007 22:28
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Gunit » śr lip 09, 2008 22:34

Może to przepalone żarówki, ale sprawdź też bezpieczniki...



Kaziu7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr paź 04, 2006 08:19
Lokalizacja: Nowa Ruda
Kontakt:

Post autor: Kaziu7 » śr lip 09, 2008 22:59

Podłączem się pod temat bo podobny problem i mnie dotknął.
MK3
W takcie jazdy coś zaśmierdziało (elektroniczny smród ) jednak było to za dnia to nic nie zauważyłem, że jest coś nie tak z podświetlaniem licznika i palnelu sterowania nawiewem przycisków, otwierania szyb...

Dopiero wieczorem zobaczyłem, że nie ma podświetlania w w/w elementach.
Dziwne bo początkow gdy włożyłem kluczyk w stacyjkę, przekręciłem przełącznik świateł to widziałem, źe podświetlanie działa... ale po uruchomieniu silnika podświetlanie padło :(
Jeszcze 2-3 razy zaobserwowałem taki efekt (jest podświetlanie i znika) Dzisiaj już nie zaziałało.

Bezpieczniki sprawdzone..
Pytania:

czy przepalona jedna żarówka przerywa cały obwód co powoduje że nie ma podświetlania licznika oraz panelu nawiewu i przełączników otwierania zamykania szyb?

Czy jest za to odpowiedzialny jakiś przekaźnik?

Czy regulator jasności podswietlania może mieć w tym jakiś udział?

Pozdrawiam
Kris



Awatar użytkownika
michcio_20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 22:42
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

Post autor: michcio_20 » czw lip 10, 2008 00:58

No sprawdzałem rzeczy podstawowe, takie jak bezpieczniki i podpiecie kabli, poruszałem w razie jakby mialo nie łączyć. No trudno, będę musiał się za to jeszce raz zabierać. Oby podczas następnego podłączania nie poszły jakieś żarówki od podświetlania np.przycisków;)
Wydaje mi się, że plomby były nakładane na wszystkich licznikach w tych samochodach, lecz to jedynie mój domysł. Z tego co czytałem, to większość użytkowników nie ma, co za tym idzie mają kręcone:P Plombą jest w tym wypadku coś w rodzaju naklejki, choća to sobie pierwotnie wyobraźiłem jako coś w rodzaju pieczęci kładzionej na gorąco:D
Ostatnio zmieniony czw lip 10, 2008 01:02 przez michcio_20, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 231 gości