prowadznice elektrycznej szyby przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemo_82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:09
Lokalizacja: Radom

prowadznice elektrycznej szyby przód

Post autor: przemo_82 » wt lip 08, 2008 07:57

witam kupiłem z allegro mechanizm podnoszenie przdniej szyby bo golfa mk3 poniewaz w moim poprzednim poskręcały sie linki i nie bylem w stanie nic z tym zrobic. moj silnik jest sprawny i kreci.

no i jekie było mioje zdziwienie jak wczoraj odpakowalem paczke i zobaczylem ze moj silnik nie pasuje do mechanizmu podnoszenia. inna jest zebatka napedzająca rolke z linkami.

pytanie czy ktos przekładał linki jak to nawinąc spowrotem na ta szólke.

pozdrawiam i dziekuje ze wszelkie informacje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 08, 2008 14:34

Ustawiasz uchwyty w prowadnicach pozycji środkowej, końce linki nawijasz równocześnie od jednej i drugiej strony szpuli, o tą samą ilość zwojów


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

przemo_82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: przemo_82 » wt lip 08, 2008 15:04

dzieki za podpowiedz dzsiaj bede motal chyba. postaram sie przelozyc linki z nowego mechanizmu do mojego starego i nawinac na starą rolke.

kurcze nie wiedzialem ze moga byc rozne typy silniczkow hehe.
jesli ktos jeszcze ma inne doswiadczenia i pomysly to prosze o napisanie. :)

[ Dodano: 08 Lip 2008 17:29 ]
kurczepatrze na ten mechanizm moj stary jest bankowo na dwie linki a ten nowy wyglada jakby był na jedna linke juz zgłupialem normalnie.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » wt lip 08, 2008 19:11

Przerabiałem kiedyś podobny tamat i małą fotoporadę zrobiłem. Może jakoś Ci się przyda. U mnie wtedy wystarczyło przełożyć silnik na nowy mechanizm i już. Tylko z silnika odkręciłem osłonę ślimaka (plastikową), bo na nowym mechaniźmie była już założona. Zajrzyj sobie tu:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160158

BTW, gaz jest nie tylko do kuchenek! :green_fuck: :jezor:
Ostatnio zmieniony wt lip 08, 2008 19:15 przez carrion, łącznie zmieniany 2 razy.



przemo_82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: przemo_82 » wt lip 08, 2008 19:47

dziakuje za fotoporade. u mnie glówny problem polega na tym ze stary silnik nie pasuje do nowego zestawu. myslalem ze linki przeloze tylko nie wiem czy w tym nowym nie ma przypadkiem jednej linki a ja w starym mam bankowo dwie. zestaw ktory kupilem jest chyba do silniczka z domykaniem szyb a szkoda teraz silnik kupowac a jeszcze dodatkowo wtyczki inne.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 08, 2008 21:57

przemo_82 pisze:a ja w starym mam bankowo dwie
w oryginalnych szybach zawsze jest jedna, ułożona jakby w formie litery X, możesz miec nieoryginalny ale porządny zestaw, były takie, może fotki dasz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

przemo_82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw lis 08, 2007 12:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: przemo_82 » śr lip 09, 2008 20:04

zrobilem wlasnie fotki silniczka i rolki na ktora nawijająsie linki.

z napisu na silniczku wynika ze jest vw golf 3 wersja 2/4 dzwiowa variant (czyli byl juz wymieniany pewnie ). ale jednak siniczek od golf 3 to skad ta roznica z reszta zakupionego kompletu. heh. jak wyciagne reszte z dzwi to tez dam fotki. Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 10 Lip 2008 12:18 ]
mam pytanie . jak myslicie czy jakbym mial taki silniczek jak potrzebuje tylko uszkodzony i przelozyl bebechy z mojego sprawnego to jest szansa zeby to smigało. bo gosc od ktorego kupilem prowadnice ma swoj silniczek tylko ze spalony wyglada tak samo jak moj tylko rozni sie plastikiem z wszystkimi trybikami czyli tym co mi teraz nie pasuje z moim.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości