kontrolka oleju / ALARM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

kontrolka oleju / ALARM

Post autor: chase1 » wt lip 08, 2008 09:05

witam

1.
jakis miesiac temu jadac z poznania do zakopca zaswiecila mi sie kontrolka oleju + zaczelo piszczec (jechalem jakies 140km/h , temp cieczy w chlodnicy wznosila nieco ponad 90'c, po zmniejszeniu predkosci przestalo piszczec/mrugac). jako ze nie mialem fizycznie mozliwosci sprawdzenia niczego poza poziomem oleju (idealnie po srodku poziomu) - oczywiscie jechalem dalej.
pare dni temu kontrolka zaswiecila sie ponownie - tym razem zmniejszenie predkosci nawet do 70 km/h nie pomoglo. piszczalo dobre 15 min.
temp byla +/- taka jak ostatnio - ponad 90'c, poziom oleju w normie.

tym razem mam czas - postanowilem sie wiec tym zajac.
poczytalem na forum - zalatwilem sobie manometr i.... nie mam pojecia gdzie jest czujnik cisnienia oleju w moim silniku.

moze ma ktos jakas fotke zebym wiedzial gdzie szukac ?
wiem tez ze sa 2 czujniki : wysokiego i niskiego cisnienia... pod ktory sie podlaczyc ? gdzie one sa ?


dodam tylko ze samochod ma juz przejechane 222tys km, olej + filtr oleju byly wymieniane w marcu (wraz z wymiana uszczelki pod glowica + planowaniem) czyli jakies 5 - 7tys km temu :) .



2.
kupilem ostatnio alarm +/- TAKI http://www.allegro.pl/item389328693_naj ... acych.html
niestety instrukcja podlaczenia tego jest... malo zrozumiala.
ma ktos moze jakis schemat / instrukcje ktora mogl by mi udostepnic ?
(w golfie oczywiscie jest juz zamek centralny + otwieranie/domykanie szyb - niestety na kluczyk)


z gory dzieki za pomoc.
Ostatnio zmieniony wt lip 08, 2008 09:42 przez chase1, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt lip 08, 2008 10:20




chase1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 18, 2008 12:28
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: chase1 » wt lip 08, 2008 11:15

ok -
"W ABU czujniki cisnienia oleju sa umieszczone w głowicy od strony wtrysku, tam też sa kable wysokiego napiecia i swiece, to zeby było łatwiej ci znalezc"

to juz cos :)
wieczorem postaram sie sprawdzic cisnienie.

[ Dodano: 16 Lip 2008 08:50 ]
no tak...
manometr nie dziala (o czym dowiedzialem sie po kilku probach wykombinowania co i jak)

pytanko - mam zamontowane czujniki :
- szary (z opisem 0,9 +/- 0,15 bar)
- brazowy - bez zadnego opisu.

z tego co wyczytalem - jeden czujnik powinien byc na wysokie cisnienie , a u mnie 1 bar ????


nie powinien byc przypadkiem czujnik 0.3 i 2'gi 1,8 ???


poradzcie jakie konkretnie czujniki kupic bo nie mam juz czasu na warsztaty (w piatek wyjezdzam) a czujnik jest tani... :goof:
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2008 08:52 przez chase1, łącznie zmieniany 2 razy.


1,6 ABU + LPG ; 93'

Walka z kontrolka oleju - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2108397

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości