Cieknaca podsufitka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michailov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 07, 2008 20:25
Lokalizacja: Elbląg

Cieknaca podsufitka

Post autor: michailov » pn lip 07, 2008 20:50

Witam.
Żeby nie było, szukałem na forum i nie znalalzlem nic podobnego z zamieszona porada dlatego zakladam nowy temat.
Mam problem ponieważ pojawia mi się po opadach deszczu plama w rogu miedzy przednią szybą kierowcy a uchwytem nad drzwiami kierowcy. szyberdach sprawdzalem i kanaliki są drożne wiec to chyba nie wtym problem tkwi. mam relingi i podejzewam ze cieknie z mocowania sruby relingu, znajduje sie ono na wysokosci uchwytu. mam takie pytanie czy usterke ta wyeliminuje przez zdjecie relingow i np przesmarowanie jakiejs usczelki silikonem? i jak zdemontować reling czy wystarczy ze wyciagne zaslepki i odkrece 3 sruby mocujace reling czy czeka mnie demontaż podsufitki (nie chcialbym tego robic bo w variancie jest ona bardzo długa i najpradopodobniej by mi sie przełamała). i jesli była by to wina jakiejs uszczelki to czy mozna gdzieś dostać takie usczelki? bardzo prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony pn lip 07, 2008 23:48 przez michailov, łącznie zmieniany 1 raz.



robertrog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: sob gru 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Kontakt:

Post autor: robertrog » pn lip 07, 2008 21:11

Na pewno nie używaj do uszczelniania karoserii silikonu silnikowego ani żadnego który pachnie octem.Możesz spróbować pod te śruby dać jakieś podkładki gumowe.



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » pn lip 07, 2008 23:46

Wyciagasz zaslepki i pod nimi sruby i tyle z demontazu relingow. Bardzo mozliwe ze listwa dachowa daje ciala...


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt lip 08, 2008 20:34

a moze warto sprawdzić szczelność szyby czołowej ?


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Post autor: golfer_1984 » wt lip 08, 2008 22:31

Neoarti pisze:a moze warto sprawdzić szczelność szyby czołowej ?
dokładnie. odciąg delikatnie podsufitkę od szyby i zobacz czy nie ma plam rdzy. Może cieknie pod szybą



Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » śr lip 09, 2008 00:08

Sa 3 możliwosci.
- kanalikz szyberdachu pekł w tym miejscu i leje się szyba przepuszcza na uczczelce
-reling.
Więc najpierw sprawdz dokładnei lejac po tych miejscach wode i z ktorej mozliwosci cieknie .
Chyba że pewny że reling to jest to zawsze klejem do szyb tym czarnym co się szyby wkleja zalac wokół tej sruby co wchodzi do wnetrza i po problemie bedzie.


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości