Problem z szyberdachem i bezpiecznikiem podswietlenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rivaro1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 09:57
Lokalizacja: Poznań

Problem z szyberdachem i bezpiecznikiem podswietlenia

Post autor: rivaro1971 » ndz lip 06, 2008 12:25

Witam wszystkich forumwiczów.

Jestem nowy na forum i posiadam Golfa Mk3 1.4 Bon Jovi. Z golfikiem nie mam problemów, jedyne co się popsuło to chyba elektryka od szyberachu. Opisze mój problem:

- gdy wciskam pszycisk otwarcia szyberdachu, (momentalnie przepala się bezpiecznik)
- w efekcie nie działa oświetlenie wewnatrz samochodu i w bagażniku
- nie działa regulacja wysokości świecenia świateł zewnętrznych

Po wymianie bezpiecznika wszystko działa, jednak gdy wcisnę przycisk szyberdachu sytuacja się powtarza.

Podkreślam, że szyberach cały czas działał, teraz jak próbuje go zamkać to chodzi jakoś w zwolnionym tempie, jak na moje oko nic gonie blokuje.

Proszę o jakies sugestie.
Ostatnio zmieniony ndz lip 06, 2008 16:27 przez rivaro1971, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » ndz lip 06, 2008 12:52

Najlepiej byłoby wyciągnąć silniczek tak by nie przesuwał szyberdachu ale pozostawić go podpiętego do instalacji. Wtedy " na sucho" wciśnij przycisk otwierania. Jeżeli przepali się bezpiecznik to problem tkwi w silniczku. Jeśli zaś będzie chodził normalnie, to musisz zabrać się za szyberdach i szukać przyczyny ciężkiego przesuwania się szybki.



rivaro1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 09:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rivaro1971 » ndz lip 06, 2008 12:59

Masz rację kolego, tylko boję się coś zepsuć, mam znajomego elektryka, który mówił, że problem może tkwić w silniczku. Suma sumarum jeśli okazałby się wadliwy silniczek to czy taki dostane do kupna.



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » ndz lip 06, 2008 13:02

Nie powinno być z tym problemu. Przejedź się na szroty, na pewno gdzieś dostaniesz. Dla pewności spisz sobie numer z niego, będzie łatwiej.



rivaro1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 09:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rivaro1971 » ndz lip 06, 2008 13:06

Dobra dziękuję za info. Odezwe się po mojej wizycie u elektryka



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » ndz lip 06, 2008 13:08

Nie ma sprawy :bigok:



rivaro1971
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 09:57
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rivaro1971 » śr lip 09, 2008 08:56

Witam

Po wstępnych oględzinach szyberdachu, i silnika znalazłem korbę do otwierania manualnego i przyznam że jak na moje oko trochę cięzko szło. Nasmarowałem wszystkie prowanice i części ruchome. Szyberdach teraz manualnie chodzi dużo lżej, ale przy przejściu między opcją uchylenia a całkowtym otwarciem jest ciut ciężko, ale wydaje mi się że tak już jest bo prowaqdnice i czesci szyberdachu są w całości.

Problem tkwi nie w silniczku a w elektronice, po wymontowaniu silnika i włączeniu na sucho coś kreciło ale silnik się zatrzymał, zaczęło smierdzieć spalenizną.

Rezultat taki, że silnik jest dobry, spalił się podobno jakiś tranzystor. Idę do sklepu elektronicznego i mam nadzieje że mi wlutują nowy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości