Olej roślinny?? Czy ktoś próbował??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Olej roślinny?? Czy ktoś próbował??

Post autor: bm86 » wt paź 25, 2005 00:06

Nikt nie jest zadowolony z ciągłego wzrostu paliw.
W sieci jest sporo na temat przeróbki silka na biodiesla lub olej jadalny.
Czy ktoś próbował kiedyś czegoś takiego??? :grin:
Bo idzie zima i długie wieczory więc można by coś pogrzebać w garażu wieczorami. :hmm:
Tu i Tu jest troche opisów na ten temat. I jeszcze Tu
Na allegro też sprzedają poradnik na ten temat ALLEGRO



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » wt paź 25, 2005 08:40

Tutaj masz całe kompendium wiedzy na ten temat:

http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic. ... 63&start=0


Volskwagen - Das Auto.

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt paź 25, 2005 09:15

hmmm na biodiesla chyba nic nie trzeba przerabiac :P bo to poprostu ON z dodatkiem
ja taki tankuje za 3.80 za litr bez zadnych przerobek i smiga tak jak na zwyklym ON, przerobek tez nie robilem.
Dodam tylko ze ma ok 18.8% dodatku


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

atomic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:10
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Post autor: atomic » wt paź 25, 2005 10:46

Tez leje biodiesla 3.85zl / litr juz od kilku miesiecy i nie odczowam zadnej roznicy w pracy silnika no z wyjatkiem ze spaliny z biodiesela jakby mniej smierdza i sa jasniejsze:)

A co do oleju jadalnego Jakby powstawa firma ktora montuje na gotowo takie instalacje na kujawski to mialaby niezly interes bo diesli w kraju pelno a nie ma dla nich zadnej alternatywy taniego jezdzenia. To by bylo cos



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt paź 25, 2005 13:40

no i sie zdecydowalem (nie wiem czy dobrze ale juz sie stalo)
zalalem do siebie 6 literkow OR prosto z Geanta po 2.71 za litr :D
wczesniej mialem zalany bio-diesel z 18.8 % dodatkow a bezposrednio przed zalaniem OR zalalem 5 L ON.
Jak narazie autko chodzi bez zarzutu, mysle ze w zimie bede stosowal mix ON + OR, i jak bedzie zapalal bez problemow to w lecie bedzie sam OR :)
Poki co autko jezdzace na bio-dieslu i stojace przez noce na dworzu (a byly czasem dosyc chlodne) zapalalo bez wiekszych problemow
jesli beda jakies problemy z tym to auto bedzie garazowane a jak to nie poskutkuje to odstapie od OR. Poki co chce sprawdzic jak zapala w warunkach "pod chmurka"

no i bede kombinowal nad proporcjami i szukaniem tanszego nieprzerobionego OR :D


to narazie tyle

pozdrawiam


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » wt paź 25, 2005 14:13

mr_simon pisze:Tutaj masz całe kompendium wiedzy na ten temat:

http://w114-115.org.pl/forum/viewtopic. ... 63&start=0
Dzięki za info cała masa wiedzy na ten temat.

A próbował może ktoś jeździć na oleju z Biedronki??????



atomic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:10
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Post autor: atomic » wt paź 25, 2005 14:18

Adamm masz nerwy ze stali -ja moze niebalbym sie wlac tego do starego diesla ale to TDI to juz bym sie zastanowil chocby ze wzgledu na elektronike.
Z olejem roslinny jest problem ze gestnieje i to o wiele bardziej niz zwykly ON w temperaturach bliskich 0 st, dlatego tez w takich instalacjach stosuje sie podgrzewacze.
Kup jakis uszlachetniacz DFX powinien spowodowac ze kujawski nie bedzie za bardzo gestnial

Kurcze Adamm przecierasz szlaki z tym olejem roslinnym. Informuj koniecznie co i jak.
Nie wiem jak inni ale ja jestem pod wrazeniem odwagi
Pozdrawiam



bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » wt paź 25, 2005 14:20

Adamm pisze:no i sie zdecydowalem (nie wiem czy dobrze ale juz sie stalo)
zalalem do siebie 6 literkow OR prosto z Geanta po 2.71 za litr :D
wczesniej mialem zalany bio-diesel z 18.8 % dodatkow a bezposrednio przed zalaniem OR zalalem 5 L ON.
Jak narazie autko chodzi bez zarzutu, mysle ze w zimie bede stosowal mix ON + OR, i jak bedzie zapalal bez problemow to w lecie bedzie sam OR :)
Poki co autko jezdzace na bio-dieslu i stojace przez noce na dworzu (a byly czasem dosyc chlodne) zapalalo bez wiekszych problemow
jesli beda jakies problemy z tym to auto bedzie garazowane a jak to nie poskutkuje to odstapie od OR. Poki co chce sprawdzic jak zapala w warunkach "pod chmurka"

no i bede kombinowal nad proporcjami i szukaniem tanszego nieprzerobionego OR :D


to narazie tyle

pozdrawiam
Podziel sie wrażeniami z dalszej eksploatacji, jesteś kozak że do TDI sie nie boisz lać OR. :bigok:
Bo zamieżam doi swojego mk1 j,6 D zalać OR i nie wiem czy dobrze zrobie.
Chyba zrobie jakąś miesznake 50/50 OR/ON i zobacze jak bedzie.
Przecież ceny ON są kosmiczne a może sie jednak uda coś wykombinować. :okej:

[ Dodano: Wto Paź 25, 2005 2:24 pm ]
Mój brat miał w swoim starym mk1 taki podgrzewacz przepływowy do paliwa i zastanawiam sie czy nie spróbować czegoś takiego zastosować.

Adamm Jesteś odważne że sie nie boisz z TDI.
Czekam z nieceirpliwością na twoje relacje bo chyba też zrobie taki eksperyment. :food:



Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » wt paź 25, 2005 14:53

atomic, przeciez sa juz firmy, ktore takie instalacje robia. Kiedys na forum dawalem chyba linka. Cena instalacji to cos ok. 2000,-
bm86, do MKII mozna przeciez kupic filtr paliwa z wbudowanym podgrzewaniem.

Problem tylko taki, ze Olej Kujawski jest tak samo nielegalny, jak olej opalowy.
A tak przy okazji, to na temat olejow rozlinnych juz kilka tematow bylo otwieranych i za kazdym razem z pytaniem: Czy ktos juz probowal? Opcja "szukaj".



bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » wt paź 25, 2005 15:25

yellow pisze: A tak przy okazji, to na temat olejow rozlinnych juz kilka tematow bylo otwieranych i za kazdym razem z pytaniem: Czy ktos juz probowal? Opcja "szukaj".
A faktycznie było tego sporo. :grin:
Sorki że zaśmiecam forum,.. :okej:
:bigok: ale chciałem tak na serio spróbować zrobić instalacje na OR i poeksperymentować troche.
Jak coś z tego wyjdzie to podizele sie wrażeniami na forum. :pub:



atomic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:10
Lokalizacja: NML
Kontakt:

Post autor: atomic » wt paź 25, 2005 16:49

Yellow -filtr paliwa z podgrzewaczem sie do tego nie nadaje bo w nim podgrzewanie polega na przepuszczaniu przez filtr ropy cofajacej sie z pompy a skoro silnik bedzie zimny to i pompa wiec pompa nie zaciagnie OR (szczegolnie w niskich temp). W tym wypadku nalezaloby zastosowac podgrzewacz ktory by podgrzewal np. za pomoca plynu chlodzacego. Jednak zeby plyn chlodzacy mial temp. to trzebaby odpalac silnik na ON a po nabraniu temp. przelaczac na OR. Oznacza to dwa baki i przewod z baku OR do takiego podgrzewacza o wiekszej srednicy.
Na internecie jedyna firma jaka znalazlem to taka ktora oferuje jakies amerykanskie patenty podgrzewacza i filtra w jednym za 1500zl !!! Ja mialem na mysli raczej instalacje typu zwykly zbiorny z wpuszczona w srodek wezownica podlaczona do ukladu chlodzenia silnika i przed filtrem paliwa elektrozaworek do przelaczania paliwa z ON na OR .
Taka instalacja nie moze kosztowac 2000zl bo i za co?

Wlasnie tak sobie mysle ze jak sie ma filtr paliwa z podgrzewaczem to moznaby chyba mieszac 50/50 OR z ON a to dlatego ze jakby OR zgestnial i osiadal w filtrze na dnie to i tak na krotko bo cofajaca sie goraca ropa z pompy podgrzeje filtr na tyle ze rozrzedzi zalegajacy zgestnialy OR w filtrze wiec go zawsze przeczysci. O ile tylko pompa dalaby rade zassac taka mieszanke z baku to we filtrze nastepowaloby rozrzedzenie.
To tylko teoria ale ... Mam nadzieje ze u Adamma sie sprawdzi



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt paź 25, 2005 19:27

wiec tak jak mowilem do tej pory jezdzilem na bio-dieslu z prawie 19% dodatkiem rzepaku i auto sprawowalo sie normalnie. garazowane bylo pod chmurka (nie chcialo mi sie wprowadzac do garazu) i zapalalo bez wiekszych problemow.
dlatego tez postanowilem dodac wiecej bio-komponentu w postaci OR.
leje najzwyklejszy OR z lider price po 8.29 z 3 litry co daje jekis 2.75 za litr

wg moich obliczen w baku mam teraz 50/50 ON/OR i po paru godzinnym postoju (po przejechaniu na tej mieszance) auto odpalilo bez zajakniecia.

dokupilem jeszcze 9 litrow OR i jutro to doleje do baku i zobaczymy co dalej bedzie.

co do przecierania szlakow to ktos musi, kasy nie ma na paliwo to szukam tanszych rozwiazan :)


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Pirat_666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pn cze 13, 2005 11:12
Lokalizacja: Będzin/Miasteczko Slaskie
Kontakt:

Post autor: Pirat_666 » wt paź 25, 2005 20:21

Adamm, jestem pod wrażeniem. Czekam na dalsze wieści i opinie odnośnie takiego użytkowania.

A tak przy okazji gdzie w zagłębiu jest jakaś stacja z bio-dieselem (bo szczerze mówiąc nie widziałem)...


Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości