Montaż thermotronic, jak to dziala?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 23, 2008 16:51

Określenie chłam to może przesada, można używać jak się już ma, ale wydawać kasę na to jest raczej bez sensu bo nie warta gra świeczki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » pt lip 04, 2008 22:15

mi się wydaje ze to nie znowu taki chłam... ale mam pytanie- czy ktoś mógłby coś powiedziec na temat tych czujników (koło radia i w kanale wentylatora?? np gdzie jest ten przy wentylatorze i jaki mają opór np w 20 st C - jak by się dało zmierzyć.. musze dorobić takie

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 04, 2008 22:26

1robert pisze:gdzie jest ten przy wentylatorze
w ściance kanału nad wentylatorem, widać go po zdjęciu filtra przeciwpyłkowego. Z tymi oporami trochę ciężko, trochę jest rozbierania. Poza tym pytasz o Paska? Zdaje się ma więcej tych czujników, zapytaj lepiej na forym Passata, a jeśli to MK3 to dużo o tym jest na forum vento.org, tyle że akurat dziś nie działa

[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 10:44 pm ]
Proszę znalazłem, to jest akurat do Paska z trzema czujnikami ale wykres jest ten sam do każdego, więc w Vento czy Golfie III będzie tak samo
Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » sob lip 05, 2008 21:52

Paweł jesteś wielki !!
w pasku jest raczej ten sam układ bo ma podobne kostki. Ja chcę sobie do passata dorobić thermotronika bo lubie jak auto robi coś samo ;) tzn np. pilnuje temperatury.
Na forum Passata raczej nic więcej nie znajdę - tu jest więcej informacji. Już kiedyś dorobiłem czujnik temp. zewn do MFA golfa MK2 - sam wyznaczyłem harakterystykę i zamiast 200 zł kosztował mnie 5 zł plus 2h kombinowania - to chyba nie źle ;)

Na tym obrazku co wkleiłeś jest harakterystyka czujnika temp zewnętrznej - masz może jeszcze coś o tym drugim czujniku?? Z tego co podałeś już powinno się dać bez problemu dobrać termistor NTC bo oryg. czujnik raczej bedzie drogi- chyba że się mylę - sprawdzę i się dowiem.
Jeszcze raz dzieki :grin:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 05, 2008 22:12

1robert pisze:zewnętrznej -
obok na obrazku jest czujnik temp. wewnętrznej (innentemperaturfuhler), więc jego napewno dotyczy wykres. Podejrzewam że zewnętrzny jest taki sam (znaczy ma taki sam termistor).
W pasku ( z lat około 1990) z tego co czytałem sa dwa typy układów, jeden ma dwa czujniki wewnętrzne i jeden zewnętrzny a drugi po jednym wewn. i zewn.
Mam schemat do Vento i SSP 100 (taka broszura dotyczaca thermotronica) jeśli ci się to przyda podaj mi meila na priv.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » sob lip 05, 2008 22:35

ja mam układ z paska b3 co do czujników to mogą być różne bo są do różnego zakresu temperatur ale warto spróbować - termistory nie są drogie to draki nie będzie
panel ma 5 złałczek: i wg mnie( nie po kolei - wg schematu z forum vwgolf):
1 zasilanie wentylatorka czujn.wewn
2 zasialnie układu
3 masa układu
4 czujn. wewn
5 czujn zewn
wiec raczej ukłąd jest taki jak VENTO/GOLF
;)mój mail: 1robert@op.pl

ps masz mozę fotkę tego czujnika temp wewn?? bo widziałem na fotosiku że temat nie jest ci obcy
Ostatnio zmieniony sob lip 05, 2008 22:44 przez 1robert, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 05, 2008 22:51

poszło, nie mam fotek całości tego czujnika z wentylatorkiem, trzeba by wymontować bo po wyjęciu zaślepki niewiele widać. Kurcze widziałem chyba na forum vento org (jest tam temat o naprawie warczącego wiatraczka czujnika) ale strona dalej nie działa

[ Dodano: Sob Lip 05, 2008 10:56 pm ]
coś googli jeszcze
http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2279969


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » sob lip 05, 2008 23:11

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2279969
to raczej klimatronic ale na jednej fotce widać chyba czujnik temp w kanale wentylatora



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 05, 2008 23:14

tak własnie o to mi chodziło, tak to u mnie wyglkęda tylko na krótszym wysięgniku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

1robert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lip 04, 2008 22:08
Lokalizacja: Opole

Post autor: 1robert » sob lip 05, 2008 23:20

jeszcze raz dzieki. może to wystarczy - tam faktycznie widać 2 czujnniki wewn - zobacze jak z podłączeniami w układzie jak już bede miałgo w łapach.. czyli pewnie za tydzien bo idzie pocztą a szykuje sie rodzinna impra przyszly weekend

[ Dodano: 21 Lip 2008 21:06 ]
jestem po pierwszych testach układu - na razie na stole i potencjometry zamiast czujników.... dziwi mnie tylko że układ ładnie reguluje po podłączeniu napięcia zasiania.. po kilku minutach jakby nie reaguje na czujniki..- tylko na pokrętło - może całkuje odchyłkę... nie wiem ... może bede miał czujniki za kilka dni to napisze co dalej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości