jak jest mocowany slimak do linki predosciomierza ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

jak jest mocowany slimak do linki predosciomierza ?

Post autor: guti » pt lip 04, 2008 21:37

Stwierdzilem ze przegniła mi linka przedkosciomierza, wyciagnalem jedna czesc przez deske , druga czesc zostala w pancerzu , wiec od razu do roboty przystapilłem, odkrecilem zabezpieczenie , chce wyciagnac linke a ona ani drgnie, nie wiem czy mam ciagnac mocniej ? czy linka mi nie zostanie w łapie a slimak w skrzyni ?, czy moze jest jakas zawleczka na lince zeby trzymala slimak ? jakis oring ? nie widzialem tego nigdy w zyciu wiec pytam :D
jakby mi został slimak w skrzyni to nawet nie bede wiedzial w sklepie ( pomiedzy modłami zeby zmieliło stary ) jaki kolor mialem i ile zebów ;) skrzynka 4T


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lip 04, 2008 21:44

ja 3 razy skrzynie zmienbialem w mk2 (4t)i odkrecalem tylko ta srubke chyba na klucz 10 i linka wyszla do gory nic wiecej.nie bylo zadnych oporow



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » pt lip 04, 2008 21:48

na klucz 11 jak by co bo to śrubka M7- tak więc lepiej nie zgubić, a co do wyciągania linki- różnie bywa- czasem wyjdzie lekko, a czasem trzeba rwać, ale jak by co to ślimak chyba raczej nie ma prawa wpaść do skrzyni w razie czego, a sam ślimak zdejmuje się z linki przez pociągnięcie
Ostatnio zmieniony pt lip 04, 2008 21:50 przez t-tas, łącznie zmieniany 1 raz.


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » pt lip 04, 2008 21:50

a więc tak! ślimak powinien wyjsc razem z linka, nie ciagnij na siłe bo go tam utopisz, tak z wyczuciem.JA go wyciagałem tak ze kupel pchnoł powali auto a ja ciągnolem za linke cus sie tam poprzestawialo i noramlnie wyszedł. JAk mialem starą skrzynie to w niej pływało 3 ślimaki. Mam golfa 1.6 skrzynia 5, ślimak kolor biały, jest jeszcze czerwony ale on chyba jest do diesla. Jak bedziesz wkladal do musi dokladnie wejsc bo go zmieli. Ja poświęciłem 2 sztuki.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pt lip 04, 2008 21:56

piotr2 pisze:ja 3 razy skrzynie zmienbialem w mk2 (4t)i odkrecalem tylko ta srubke chyba na klucz 10 i linka wyszla do gory nic wiecej.nie bylo zadnych oporow

t-tas pisze:na klucz 11 jak by co bo to śrubka M7- tak więc lepiej nie zgubić, a co do wyciągania ślimaka- różnie bywa- czasem wyjdzie lekko, a czasem trzeba rwać, ale jak by co to ślimak chyba raczej nie ma prawa wpaść do skrzyni w razie czego
srubke odkreciłem , ciagne za linke i nie za bardzo chciala wyjsc, boje sie ze jak za mocno pociagne to linka ( pancerz i kawałek linki w nim ) zostanie mi w łapie , a slimak w skrzyni, kiedys kumpel wyciagał licznik w golfiie i zeby sobie ułatwic odpiecie linki to odkrecił ja przy skrzyni zeby wyciagnac wiecej i nie ciac sie przy odpinaniu linki, no i slimak mu został w skrzynce, jakos go wyciagnał , ale meczył sie dobre 40 min , peseta taka długa i dał rade :) pozniej cos tam kombinował wlasnie z jakas zawleczka , czy jej nie było , czy byla zle załozona, nie wiem, a on teraz nie pamieta.
Drugi kumpel normalnie wyciagnał linke ze slimakiem bez problemu , a ja podejrzewam ze jakbym powiesił skrzynie na lince to by nie wylazło.
niedawno wyciagałem skrzynie, no i chciałem odkrecic przy niej linke i wyciagnac , nie dało sie wiec musiałem przez deske wyjmowac linke :(
jak skrzynka była na wierzchu to nawet ciagnalem za linke , ale skrzynia sie unosiła na tym cienszym koncu , a wyjsc ta jędza nie chciała,teraz jakos musze wyciagnac linke, ale boje sie tego nie urwac, czy tam moze jakas uszczelka jakas jest miedzy linka a obudowa skrzyni ? bo tak jakby było zapieczone, a ze dzialalem przy swietle z telefonu :) to niewiele tam widac :)
trzeba bedzie chyba rwac na siłe, ale sie wkurze jak mi cos zostanie w skrzyni.

[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 9:58 pm ]
rafus pisze:a więc tak! ślimak powinien wyjsc razem z linka, nie ciagnij na siłe bo go tam utopisz, tak z wyczuciem.JA go wyciagałem tak ze kupel pchnoł powali auto a ja ciągnolem za linke cus sie tam poprzestawialo i noramlnie wyszedł. JAk mialem starą skrzynie to w niej pływało 3 ślimaki. Mam golfa 1.6 skrzynia 5, ślimak kolor biały, jest jeszcze czerwony ale on chyba jest do diesla. Jak bedziesz wkladal do musi dokladnie wejsc bo go zmieli. Ja poświęciłem 2 sztuki.

o widzisz , to ja moze sobie bede popychał autko na biegu i ciagnał za linke , moze pojdzie :) to samo przy wkladaniu ,delikanie ruszac na biegu i wkladac :) to moze byc pomysł


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
kipek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob maja 12, 2007 21:22
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: kipek21 » pt lip 04, 2008 23:05

guti, jak wyciągałem linkę u siebie, to nie wpadłem na pomysł z przepchnięciem auta kawałek, pewnie by wyszło, ale ciągnąłem na siłę i ślimak poszedł w piz..., ale nawet jak Ci wpadnie to chyba nic sie nie stanie, ślimak jest cały plastikowy, przemieli go i po sprawie, tak mi sie wydaje :)


[img]http://img155.imageshack.us/img155/9865/jedzepd6lu6zm8.jpg[/img]

Sprzedam Nokie 5310.

Awatar użytkownika
rafus
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 584
Rejestracja: pn maja 26, 2008 21:39
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna TSK
Kontakt:

Post autor: rafus » sob lip 05, 2008 16:07

no nie wiem czy go tak do konca zmieli, jak mi wpadl do srodka to kiedys mi tak przyblokowalo skrzynie na wstecznym ze za chlera nie dalo sie nic zrobi, dopiero po jakis 20min mieszania gałka zmiany biegow i operowanie sprzedła na włączonym silniku jakos puściło. Myślałem ze mnie juz bedzie laweta sciągała do domu.



Awatar użytkownika
kipek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob maja 12, 2007 21:22
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: kipek21 » sob lip 05, 2008 16:16

rafus pisze:no nie wiem czy go tak do konca zmieli, jak mi wpadl do srodka to kiedys mi tak przyblokowalo skrzynie na wstecznym ze za chlera nie dalo sie nic zrobi, dopiero po jakis 20min mieszania gałka zmiany biegow i operowanie sprzedła na włączonym silniku jakos puściło. Myślałem ze mnie juz bedzie laweta sciągała do domu.
u mnie wpadł ponad rok temu i do tej pory nic się nie dzieje, ostatnio wymieniałem olej w skrzyni i po ślimaku śladu nawet nie ma, może gdzieś tam sobie jest, ale na razie nie mam zamiaru nic rozbierać, chyba, ze coś sie zepsuje albo tak jak u Ciebie, zablokuje mi biegi, wtedy nie będzie wyjścia :) gadałem kiedyś z kumplem i powiedział, ze wpadły mu juz dwa ślimaki do skrzyni i nie ma żadnych problemów, może po prostu miałeś pecha :)

[ Dodano: 05 Lip 2008 16:18 ]
guti, znalazłeś tą linke czy na zamówienie trzeba ?


[img]http://img155.imageshack.us/img155/9865/jedzepd6lu6zm8.jpg[/img]

Sprzedam Nokie 5310.

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lip 06, 2008 00:10

kipek21 pisze:guti, znalazłeś tą linke czy na zamówienie trzeba ?
znalazlem, 65 zł kuzwa! na brzeznickiej, złodzieje!

no i na koncówce jest oring, ktory trzyma od srodka slimak , pomocne okazało sie ruszanie autem na biegu :)
kupilem nawet dłuzsza 110 cm, ale to i tak nie uchroniło mnie od pocharatania sobie dłoni przy podpinaniu

[ Dodano: Nie Lip 06, 2008 10:35 am ]
aaa teraz mi sie dopiero przypomniało, ze mam zepsuta ta uszczelke pod linka , miedzy linka a skrzynia , wczoraj ja zamowiłem, byc moze bedzei na poniedzialek, no i mam mały problemik bo zerwał sie chyba gwint w dziurze na ta srubke siódemke, nie da sie jej wkrecic do konca , probowalem inne ( siódemki) wkrecacac , ale wkrecaja sie do jakiegos momentu a pozniej sie tylko obracaja i wcale nie dociagaja tej blachy , po jezdzie sprawdzalem czy nie ma wycieku i lekko sie poci , no pewnie przez ta zwichrowana uszczelke a dwa ze nie dociagniete. Wymyslilem ze skoro to jest aluminium to wkrece fachowo jakiegos wkreta, wiekszego, zeby nie bawic sie w gwintowanie itd:)
a tak na marginesie to powiem ze na lince mialem jeszcze znaczek CV audi :P
oryginał :D tyyyylee czasu wytrzymala no :D


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości