Kupiłem Golfa mkII '89 1.3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Kupiłem Golfa mkII '89 1.3

Post autor: RedmaN » wt paź 25, 2005 00:23

Witam wszystkich serdecznie :) :pub:
Jak w temacie, kupiłem golfik z 1989 1.3 GAZ, jestem bardzo szczęsliwy,
jest to moje pierwsze autko i chciałbym sie o nie odpowiednio zatroszczyć.
Mam tylko jeden problem, nie znam sie za bardzo, może ojciec jedynie mi pomoc troche.
Auto zakupiłem od jakiegoś emeryta który jezdził nim od 1996roku kiedy to auto przyjechało z niemiec do polski. Jest w bardzo dobrym stanie, (mówie tylko co widze z zewnatrz) , wiecej nie potrafie:)). Rdzy praktycznie nie ma, ale wiadomo jak to w 16latku cos sie znajdzie, silnik chodzi równo, nic nie cieknie w aucie, nie stuka, nie puka,
Chciałbym poprosić o informacje, co moge zrobić, wymienic, przy aucie na start, jakieś wymiany pasków, filtrów, świec, olej (co ile to wszystko wyminiac?)czy gdzie powinienem zajrzeć, żeby poźniej nie wpaść w jakieś szambo z którego nie bede w stanie wyjsc finansowo :D
No i mam pytanie odnosnie gazu, wydaje mi sie ze pali za dużo według pierwszego pomiaru po miesice ok13 nie wiem czy to ze wzgledu na mnie, teraz próbuje jezdzic maxymalnie lekko, bez wciskania pedala do deski i zobaczyc jak wyjdzie, czy moze np byc cos zle wyregulowane, ale chyba to drugie bo nie jezdze jak głab, ZIELONE --->> GAZZ >> CZERWONE --->> HAMULEC i tak w kółko :)

a wiec prosze o pomoc, co warto zrobić? na co warto zwrócić uwage? :okej:
:kufel: POZDRAWIAM!!! :kufel:



Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: thomson » wt paź 25, 2005 00:42

witam jestem także posiadaczem identycznego golfa dołanczam sie do pytaniia co zrobic aby mniej palił moje autko spala w granicach 10 litrów po miescie ale czy mozna zejsc nizej ??



Awatar użytkownika
Red Spider
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 09:59
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: Red Spider » wt paź 25, 2005 01:31

rozrząd, filtrerek paliwa i powietrza, świece, przewody wysokiego napięcia jak są w opłakanym stanie, olej+filtr oleju, płyn w chłodnicy bo kto wie co tam zalane, sprawdź bębny tarcze i klocki, amorki i to chyba na początek wystarczy !!!

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Paź 25, 2005 01:34 ]
a co do spalania to raczej w normie, chociaz da sie podregulować by nie palił tych 13 litrów ale nie ma to sensu bo samochodzik sie zamuli i jazda z frajdy taka jak maluchem :satan: :satan: :satan: :satan:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 25, 2005 02:03

Red Spider pisze:rozrząd, filtrerek paliwa i powietrza, świece, przewody wysokiego napięcia jak są w opłakanym stanie, olej+filtr oleju, płyn w chłodnicy bo kto wie co tam zalane, sprawdź bębny tarcze i klocki, amorki i to chyba na początek wystarczy !!!
Sprawdził bym jeszcze kopułke i palec rozdzielacza, pióra wycieraczek - pora roku taka, że dość często trzeba korzystać, nie są drogie - płaciłem po chyba 8 zeta za pióro ASCA czy jakoś tak. Bardzo dobre piórka.Sprawdź może światła. Stan odbłyśników, ustawienie. Co do hamulców to może płyn.Nie tylko stan, nie wiadomo jak długo już jest, a po jakimś czasie "łapie" wilgoć i może nawet zagotować.
Pozdro. Gratuluję zakupu :)
bodzio_j



Awatar użytkownika
RIF-RAF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: RIF-RAF » wt paź 25, 2005 07:51

bodzio_j pisze:
Red Spider pisze:rozrząd, filtrerek paliwa i powietrza, świece, przewody wysokiego napięcia jak są w opłakanym stanie, olej+filtr oleju, płyn w chłodnicy bo kto wie co tam zalane, sprawdź bębny tarcze i klocki, amorki i to chyba na początek wystarczy !!!
Sprawdził bym jeszcze kopułke i palec rozdzielacza, pióra wycieraczek - pora roku taka, że dość często trzeba korzystać, nie są drogie - płaciłem po chyba 8 zeta za pióro ASCA czy jakoś tak. Bardzo dobre piórka.Sprawdź może światła. Stan odbłyśników, ustawienie. Co do hamulców to może płyn.Nie tylko stan, nie wiadomo jak długo już jest, a po jakimś czasie "łapie" wilgoć i może nawet zagotować.
Pozdro. Gratuluję zakupu :)
bodzio_j
Proponowałbym jeszcze zaglądnąć pod spód auta i zakonserwować go dobrze przed zimą (przede wszystkim progi, nadkola...)


Loża szyderców & ABF slow and low squad [img]http://img80.imageshack.us/img80/2782/chmuraba4.gif[/img]
VW Klub Polska #444

Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » wt paź 25, 2005 08:49

Jeżeli chodzi o wycieraczki to radze Ci kupić oryginalne BOSCH są dośc drogie około 60 - 70 zł za dwie sztuki a jazda jest o wiele lepsza w czasie deszczu. Kupiłem takie tanie dziadostwo jak kolega pisał tej samej firmy niby grafitowe i myslałem że mnie krew zaleje bo słyszałem same piski wycieraczki o szybę. Pojechałem do sklepu i kupiłem BOSCHA za 65 zł i teraz mam tak cichutko jak w nowym samochodzie i bez porównania tez zbierają cały syf z szyby. Warto się nad tym zastanowić. :bajer:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 25, 2005 09:23

Mariusz nie waątpię, że BOSCh to bardzo dobra firma. Ja kupiłem właśnie takie ASCA i nie mam żadnych problemów. Cichutko, wycierają idealnie. Dodam jeszcze, że nie "wymyśliłem" tego sam lecz ktoś mi je polecił twierdząc, że są dobre. Może jakoś niefartliwie trafiłeś?
bodzio_j



Awatar użytkownika
vasyl22
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr paź 05, 2005 20:43
Lokalizacja: Braniewo, Olsztyn, Giżycko
Kontakt:

Post autor: vasyl22 » wt paź 25, 2005 18:09

Witam mam identycznego golfika pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt paź 25, 2005 18:35

Podobnie. Tyle że ja mam na wtrysq. Z autka jestem ogólnie zadowolony, tylko moc mała, jak chce sie coś więcej wycisnąć. A odnośnie spalania, to benzyny pali mi przy ostrej jeżdzie około 8,5 litra. Przy spokojnej 7,5 a na trasie poniżej 6. tu masz odnośnie spalania w nich.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=19674
alfikt miał taki sam silnik jak ty w gazie i podobny problem ze spalaniem. Poczytaj to się co nieco dowiesz, i bedziesz mógł posprawdzać.
Pozdro. Witam w gronie i życzę udanego korzystania z golfika.


Obrazek

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » wt paź 25, 2005 22:04

hehe, dziekuje z odpowiedzi :)
Z wycieraczkami akurat nei mam problemów, nie są gigantyczne, ale działają bez zarzutu :) światłą tez sa ok

A tak wogole to sie zastanawiam nad jeszcze jedna sprawą, w dowodzie wpisali mi ze jest to 1.3 KAT, z tego co wyczytałem no to katalizatorów do gaźników sie nie montuje i jest to raczej nie możliwe, a gaźnik chyba tam jest bo koles mówił ze instalacja gazowa jest na gaźnik zresztą 1.3 z 89 chyba nie były na wtrysku?
tak czy siak mam wpisane ze jest to 1.3 kat no i jest na gazniku? moga jakies problemy z tego powodu być?
:-)



Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: thomson » wt paź 25, 2005 22:44

w silniku 1.3 na gazniku jest katalzator ja przynajmniej taki MIAŁEM . Polecam usunąć przeciętnie katalizator wytrzymuje 90 tyś km.



Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » wt paź 25, 2005 23:03

no to chyba przegladu nie przejcie mi autko bez katalizatora? (jesli jest w dowodzie rej.)
wogole ile taki moze kosztowac?
:D



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr paź 26, 2005 09:11

Nowy KAT kosztuje około 2000. Ale wystarczy wyjąć stary katalizator, wywalić wszystko co jest w środq, wstawić do środka taką przelotke średnicy rur pozostałych wydechów i można śmigać :] A tak wogóle to jakie masz początkowe literki numeru silnika??(Jest wpisany w karcie pojazdu) NZ czy MH??


Obrazek

Awatar użytkownika
RedmaN
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn paź 24, 2005 23:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: RedmaN » śr paź 26, 2005 11:51

Autko to było sporowadzone z niemiec do Polski w 1996 roku a wtedy jeszcze nie wydawali kart pojazdu, no i jej nie mam, wiec nie wiem, chyba musialbym gdzies na silniku sprawdzic na jakiejs tabliczce? :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości