Na jakiej zasadzie dziala seryjny alarm?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » pn cze 30, 2008 22:27

witam, odświeżę trochę temat bo nie chcę zaśmiecać nowym i chcę opisać wam swój problem.
tak jak większość pisała tutaj u mnie także bez powodu włącza się bez powodu fabryczny alarm. Raz jest spokój na dłuższy czas a czasem co 5 minut się włącza.
sprawdzałem wszystkie zamki ...domykają się. zauważyłem dziś że jak raz nacisnę guzik zamknięcia na pilocie zamykają sie wszystkie zamki tak jak powinno być, lecz gdy nacisnę go jeszcze raz zamki pozostają zamknięte oprócz lewych tylnych drzwi ( te się z kolei odryglowują). Ponowne naciśniecie guzika zamyka je jaki i reszta dalej pozostaje zaryglowana.
Jak naprawić ten problem otwierania się tylnych drzwi? sądzicie że to może być przyczyną włączania się tego ustrojstwa?



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » wt lip 01, 2008 06:46

Kaktus_dj pisze: Jak naprawić ten problem otwierania się tylnych drzwi? sądzicie że to może być przyczyną włączania się tego ustrojstwa?
Zapewne to jest przyczyną, pewnie nie zawsze zamek tylnych drzwi sie dorygluje i dlatego włącza ci alarm. Jak naprawić? Wyciągać zamek, czyścić mikroswitch i podlutować styki na płytce z elektroniką zamka.


Pozdrawiam Grzesiek.

Zieloniutki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 22:46
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zieloniutki » wt lip 01, 2008 08:47

slonik pisze:A ja patrze w IV 2002 rok i jest dioda. Ale nie ma pilota w kluczykach :(
Drzwi sie rygluja...zamykam od zewn przy otwartej szybie , nie mozna od srodka otworzyc.
Ale nic nie wyje itp. Wkładam kluczyk w stacyjke tez nic :(( Nie ma jednak alarmu? :(
Dioda w drzwiach przy 'rygielku' sygnalizuje włączenie dead-locka i nie ma nic wspólnego z alarmem.

pozdr.
Ostatnio zmieniony wt lip 01, 2008 08:47 przez Zieloniutki, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/246672.html][img]http://images.spritmonitor.de/246672_5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » wt lip 01, 2008 18:14

scss, dzis znowu właczyło sie to ustrojstwo i specjalnie sprawdzałem czy te dzwi są zamknięte i byly zaryglowane.



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » wt lip 01, 2008 22:05

Kaktus_dj pisze:scss, dzis znowu właczyło sie to ustrojstwo i specjalnie sprawdzałem czy te dzwi są zamknięte i byly zaryglowane.
Zwróć uwagę że w złączu zamka masz 6 pinów, takze nie tylko ryglowanie, ale też i oświetlenie wnętrza, domykanie szyb z kluczyka...skoro mówisz, ze coś jest nie tak z zamykaniem tych drzwi ja bym się przyjżał bliżej ich zamkowi.
A powiedz mi czy działa Ci oświetlenie wnętrza po otwarciu tych drzwi?


Pozdrawiam Grzesiek.

Awatar użytkownika
Kaktus_dj
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: wt paź 03, 2006 22:25
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: Kaktus_dj » śr lip 02, 2008 00:41

tak działa, choć ostatnio zauważyłem że przy otwarciu przednich już 2 razy nie świeciło mi się oswietlenie od razu tylko zapaliło się z opóźnieniem.mam zrobione podświetlenie na nogi połączone z obrysówkami w dziwach ale to raczej nie stanowu tutaj problemu



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » śr lip 02, 2008 06:39

Kaktus_dj pisze:tak działa, choć ostatnio zauważyłem że przy otwarciu przednich już 2 razy nie świeciło mi się oswietlenie od razu ...
To tez bym sprawdził, czyli rozbieraj drzwi przednie wyciągaj zamek, czyść mikroswitcha i sprawdzaj popękane ścieżki, punkty lutownicze przy wtyku w zamku.Alarm z reguły podpina sie do instalacji oświetlenia.


Pozdrawiam Grzesiek.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości