Nie trzyma obrotów po nocy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nie trzyma obrotów po nocy...

Post autor: lolo_golf » czw paź 20, 2005 23:02

Temat napewno juz był ale nie znalalzlem odpowiedzi...
Mam golfika z gazem i jak rano odpale to odrazu przelancza sie na gaz i chodzi ładniutko- czy zimny czy ciepły.Problem zaczyna sie gdy braknie mi gazu i rano musze odpalac go i jezdzic na benzynie...otóż jak go zaplale to po 2 sek silnik zaczyna nierówno chodzic-jak traktor.Chodzi tak chodzi,troche mu przygazuje i dopiero po 3 minutach jak sie juz troche rozchodzi wszystko wraca do normy i eleganco trzyma obroty.Tak jest zawsze kiedy po nocy musze palic na benzynie.Co to moze byc?Silnik krokowy raczej nie bo na gazie chodzi elegancko,pompa paliwa dobrze podaje bo nowa pozatym podczas jazdy nie przerywa... :chytry: Ja nie wiem co to moze ktos mial taki przypadek...
Dzieki za odpowiedzi :pub:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » sob paź 22, 2005 16:42

No nie wiem... :chytry: Ma ktos inne sugestie?



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » ndz paź 23, 2005 01:38

Hmm u mnie tez czasem tak jest dodaje gazu i ni rowno mi idzie i po chwili przestaje..wsadzilem gaz i jak przelandczam na gaz jest ok chociaz i na beznzynie to tylko czasem jest.Jak mi gaz montowali powiedizli mi ze ze sonde mam walneita wiec moze to sonda..albo poprostu filtr paliwa ktry juz jest zapcahny i czasem cos tam sie dzieje?Pozdrowka



jacol

Post autor: jacol » ndz paź 23, 2005 10:17

Mam podobną sytuację. Praktycznie zawszę jeżdżę na gazie, na benzynę przełączam tylko gdy chcę się wyszumieć. Jak nie mam gazu i jestem zmuszony odpalić na benzynie to mi wariuje przez chwile, ale należy zauważyć że tylko jak mam mało paliwa w zbiorniku. Jak jest go więcej nie ma problemu. Doszedłem do wniosku że poprostu mam syf na dnie zbiornika i czas go oczyścić, ale jakoś nie mogę sie za to zabrać.



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz paź 23, 2005 10:58

lolo_golf pisze:Co to moze byc?Silnik krokowy raczej nie bo na gazie chodzi elegancko,pompa paliwa dobrze podaje bo nowa pozatym podczas jazdy nie przerywa... chytry Ja nie wiem co to moze ktos mial taki przypadek...
Dzieki za odpowiedzi pub

Koles w pasku 2,0 miał podobna sytuacje... Okazało sie że ma przytkane przewody wtryskiwaczy... Pomogło uzycie środka STP "Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy"
Trza taka butelkę wlać na 50l paliwa i wyjeździć to na benzynie. Cena w tesco to ok 10zł.
http://www.amtra.com.pl/?sub=m&kat=stp&menu=1


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz paź 23, 2005 11:19

Marihuana Man pisze:
lolo_golf pisze:Co to moze byc?Silnik krokowy raczej nie bo na gazie chodzi elegancko,pompa paliwa dobrze podaje bo nowa pozatym podczas jazdy nie przerywa... chytry Ja nie wiem co to moze ktos mial taki przypadek...
Dzieki za odpowiedzi pub

Koles w pasku 2,0 miał podobna sytuacje... Okazało sie że ma przytkane przewody wtryskiwaczy... Pomogło uzycie środka STP "Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy"
Trza taka butelkę wlać na 50l paliwa i wyjeździć to na benzynie. Cena w tesco to ok 10zł.
http://www.amtra.com.pl/?sub=m&kat=stp&menu=1
No ja tez wlasnie slyszalem ze to wtryskiwacz sie zabiela czy cos takiego.Kurde nie bardzo mam chec wlewac tego preparatu bo niewiadomo czym to sie skonczy :crazy: TO pewny srodek???



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » ndz paź 23, 2005 11:52

lolo_golf pisze:TO pewny srodek???
Firma jest dobra... A auto kolesia już bangla bez problemów...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » ndz paź 23, 2005 12:09

Może masz zle dobraną emulację sondy Lambda. Jak jezdzisz na gazie to komp od benzyny dostaje sygnal z emulatora aby nie wariował. Ustawia sie w ten sposób mapa wtrysku. Jak zapalasz rano to sonda jest zimna i komputer korzysta z mapy ktora ma ustawiona. Jak jest cieply to radzi sobie z ponownym ustawieniem szybciej. Sprawdz czy bedziesz tak miał jezeli zrobisz reset. Jezeli bedzie ok to to bedzie to. Jesli sie nic nie zmieni to trzeba szukac dalej.



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Nie trzyma obrotów po nocy...

Post autor: piotr1979 » ndz paź 23, 2005 13:36

lolo_golf pisze:Temat napewno juz był ale nie znalalzlem odpowiedzi...
Mam golfika z gazem i jak rano odpale to odrazu przelancza sie na gaz i chodzi ładniutko- czy zimny czy ciepły.Problem zaczyna sie gdy braknie mi gazu i rano musze odpalac go i jezdzic na benzynie...otóż jak go zaplale to po 2 sek silnik zaczyna nierówno chodzic-jak traktor.Chodzi tak chodzi,troche mu przygazuje i dopiero po 3 minutach jak sie juz troche rozchodzi wszystko wraca do normy i eleganco trzyma obroty.Tak jest zawsze kiedy po nocy musze palic na benzynie.Co to moze byc?Silnik krokowy raczej nie bo na gazie chodzi elegancko,pompa paliwa dobrze podaje bo nowa pozatym podczas jazdy nie przerywa... :chytry: Ja nie wiem co to moze ktos mial taki przypadek...
Dzieki za odpowiedzi :pub:
mialem to samo w tym tygodniu i rzucilem posta na ten temat.i co sie okazalo?zrob 50km na beznynie i bedzie wszystko git.tak sie dzieje jak sie jezdzi na gazie i wtryski sie zapiekaja czy cos tam .moja rada:pojedzij na benzynie i wszystko mu przejdzie i na drugi dzien bedzie juz dobrze.pozdro


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » ndz paź 23, 2005 14:18

piotr marzec pisze:mialem to samo w tym tygodniu i rzucilem posta na ten temat.i co sie okazalo?zrob 50km na beznynie i bedzie wszystko git.tak sie dzieje jak sie jezdzi na gazie i wtryski sie zapiekaja czy cos tam .moja rada:pojedzij na benzynie i wszystko mu przejdzie i na drugi dzien bedzie juz dobrze.pozdro
Cos w tym racji jest ale w takim raziemusialbym jezdzic co jakis czas na paliwie a co jakis na LPG i tak mozna bez konca,no ale cos za cos;)



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » ndz paź 23, 2005 15:09

lolo_golf pisze:
piotr marzec pisze:mialem to samo w tym tygodniu i rzucilem posta na ten temat.i co sie okazalo?zrob 50km na beznynie i bedzie wszystko git.tak sie dzieje jak sie jezdzi na gazie i wtryski sie zapiekaja czy cos tam .moja rada:pojedzij na benzynie i wszystko mu przejdzie i na drugi dzien bedzie juz dobrze.pozdro
Cos w tym racji jest ale w takim raziemusialbym jezdzic co jakis czas na paliwie a co jakis na LPG i tak mozna bez konca,no ale cos za cos;)
wcale nie.jak go przeczyscisz to juz bedzie dobrze na jakis czas.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

rjka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:54
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: rjka » pn paź 24, 2005 14:12

mam podobnie z tym ze mam lpg od 3 tygodni dopiero. na gazie chodzi spoko. ale jak go zostawie na benzynie i rano odpalam to na wolnych obrotach nie rowno chodzi spadaja obroty i gasnie. jak przygazuje i rusze to po chwili jest ok ale na poczatku na wolnych obrotach zawsze mi gasnie jesli stoje. dzis jade na regulacje po 1000 km to moze sie cos wyjasni :)

[ Dodano: Pon Paź 24, 2005 14:13 ]
aha zapomnialem dodac ze nie ma wtrysku tylko gaznik (mk2 1.6 PN)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 386 gości