Jaki cichy końcowy tłumik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » pt maja 12, 2006 19:24

ladnie wyglada ale ja bym bardziej kierowal sie jaki chalas emituje :D ale tak to fajnie wygladaja
ps.s to jak ktos odpowie mi na posta wyzej :D dzieki


Vw Golf III 1.8 GL ABS

martinez76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:06
Lokalizacja: warszawa

Post autor: martinez76 » pt maja 12, 2006 20:10

witam,

ja ma ULTERA. 450zl. ale warto. dzwiek - piekny, nie glosny.
kolega ma juz 3 lata i zero sladow rdzy, a jak spoleruje koncowke to jak nowa.
ja sie skusilem niedawno.
wszystkie bosale i walkery do du...
bedziesz czesciej wymieniac i koszt wyjdzie ten sam.
pozdrawiam



pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » pt maja 12, 2006 22:03

a mi właśnie wczoraj odpadł.... iteraz dopiero wydaje piękny dzwięk....

prawie jak VR.... (prawie jak Żywiec....)

chyba dospawam rure a na koniec jakąś ładną końcowke



Awatar użytkownika
Ivanhoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lis 07, 2005 20:34
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Ivanhoe » pt maja 12, 2006 22:50

hej.
dzisiaj do swojego założyłem Ultera z serii dedykowanych czyli pod konkretny model, silnik, moc. jest świetny, przyjemny basowy pomruk, a nie jakaś bucząca rura którą słychać z kilometra. Polecam.



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » pt maja 12, 2006 23:35

Ivanhoe, a gdzie taki asortyment ze znalazles dedykowany ??


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
Ivanhoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lis 07, 2005 20:34
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Ivanhoe » sob maja 13, 2006 09:13

Aphex, wejdź na stronę Ultera www.ulter.com.pl, będziesz miał do wyboru dedykowane i uniwersalne. Każdy model ma swój nr fabryczny Ultera co ułatwia poźniejszy zakup.

Dedykowane czyli dobierzesz sobie właściwy tłumik pod swój model auta, silnik, moc. Istotne jest także to żę masz już w takim tłumiku wszystkie uchwyty montażowe, odpowiednio ukształtowaną i odpowiedzniej długości rurę dolotową. Tak więc nic nie trzeba przerabiać dospawywać itp. No i końcówka wystaje spod auta na odpowiednią długość. Nie ma problemu z wyborem kształtu końcówki w tłumiku - jest kilkanaście wariantów.

Uniwersalne czyli właściwie można założyć do każdego modelu, silnika, mocy. Trudno przewidzieć jaki będzie efekt końcowy tzn. barwę dźwięku, czy nie będzie przenosić wibracji i powodować drżenia wszytkiego w środku auta. No i niestety trzeba dospawywać uchwyty mocujące i chyba kombinować z rurą dolotową. To co jest na allegro to właśnie tłumiki uniwersalne.

Ja swój zakupiłem w hurtowni motoryzacyjnej ARPOL w Toruniu ( www.arpol.com.pl )>Kosztował mnie niestety sporo 450 zł (cena identyczna jak u kolegi Martinez76). Na razie jestem zadowolony i nie żałuję wydanej kasy. Jeżeli w trakcie eksploatacji wyjdą jakieś wady to będę informował o tym na forum. Aczkolwiek czytając opinie o tych tlumikach nie sądzę żeby coś było nie tak.

Pozdrawiam wszystkich



Awatar użytkownika
aphex
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: śr gru 01, 2004 16:51
Lokalizacja: Węgrów

Post autor: aphex » sob maja 13, 2006 14:57

:bigok: :bigok: :bigok: :bajer: :blush:

[ Dodano: Sob Maj 13, 2006 3:16 pm ]
eh jakos nie moge znalesc sklepu internetowego ktory by mial taki dedykowany ale dzieki !! :D


Vw Golf III 1.8 GL ABS

Awatar użytkownika
Ivanhoe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lis 07, 2005 20:34
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Ivanhoe » ndz maja 14, 2006 01:57

Aphex, pogadaj z ze sprzedawcami na allegro może wystawią dla ciebie taki na aukcji, popatrz też na stronie Ultera, są tam podane sklepy, które współpracują z Ulterem. może jakiś jest w okolicy gdzie mieszkasz.

w Arpolu gdzie kupowałem nie mieli w stałej sprzedaży takich tłumików, ale dla mnie sprowadzili. Popytaj w wiekszych sklepach i hurtowniach może sprowadzą na zamówienie.

Pozdrawiam



N-dru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 30, 2007 17:36
Lokalizacja: Częstochowa

Wymiana tłumika

Post autor: N-dru » pt cze 27, 2008 23:00

Nie nerwujcie się na mnie, ale nie znalazłem w szukajce zadowalającej odpowiedzi...
Otóz kupiłem sobie tłumik do MK3 i zastanawiam się czy da rade go wymienić na włąsną rękę, mam też stosowną obejmę.
Czy da się to wykonać bez kanału, - a za pomocą lewarka



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 27, 2008 23:10

da się ale jest bardzo niewygodnie, trzeba włożyć sporo siły w rozdzielanie części tłumików (młotek, meizel,), powinno się mieć pastę do uszczelniania połączeń, coś do ucięcia starej obejmy bo zawsze koroduje i nowe wieszaki gumowe.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wymiana tłumika

Post autor: GT III » pt cze 27, 2008 23:51

N-dru pisze: Otóz kupiłem sobie tłumik do MK3 i zastanawiam się czy da rade go wymienić na włąsną rękę, mam też stosowną obejmę.
Czy da się to wykonać bez kanału, - a za pomocą lewarka
Da radę, właśnie tego dokonałem na parkingu pod blokiem. Ale koniecznie po podniesieniu podłuż coś pod auto żeby nie spadło. Ja miałem łatwo bo ugniła mi rura dolotowa. Wystarczyło odkręcić mocowanie przy zderzaku i wyjąć tłumik w zasadzie to sam wypadł. Następnie trzeba było odkręcić obejmy po starym kłumiku i zdjąć kawałek rurki który pozostał na rurze od łumika środkowego. Nasmarować miejsce łączenia pastą uszczelniającą, ja zrobiłem to towotem i zamontować tłumik. Jedna z łatwiejszych napraw jakie sam wykonywałem.


GT III

Maniek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 28, 2008 00:07
Lokalizacja: Zduńska Wola
Kontakt:

Post autor: Maniek87 » sob cze 28, 2008 12:44

Sieeee ludziska chce sobie wymieniec w golfie 3 tłumik na sportowy nie wiem co wybrac a chce zeby ładnie grał mozecie mi cos polecic.Zastanawiam sie nad Mugenem ale nie wiem czy to dobry wybór pomóżcie
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2008 12:45 przez Maniek87, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » sob cze 28, 2008 13:28

Maniek87, załoz rynne, bedzie ladnie grala , uzyj szukajki i sie dowiesze ze remus , ulter to cos co Cie interesowac moze, a mugen zostaw japonczykom , bo według mnie nie pasuje to to do golfa.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

N-dru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 30, 2007 17:36
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: N-dru » ndz cze 29, 2008 19:15

Paweł Marek pisze:da się ale jest bardzo niewygodnie, trzeba włożyć sporo siły w rozdzielanie części tłumików (młotek, meizel,), powinno się mieć pastę do uszczelniania połączeń, coś do ucięcia starej obejmy bo zawsze koroduje i nowe wieszaki gumowe.
Dzięki,
Mój tłumik też przerdzewiał w miejscu spawu przy wejściu do tłumika końcowego, więc się huśta na mocowaniu...
Czyli jest to pewne ułatwienie, nie wiem za bardzo jak wygląda sprawa z pastą uszczelniającą - ile to mniej więcej kosztuje i jaka ilość jest potrzebna ?

Dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 455 gości