Instalacja podgrzewanych siedzeń.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 854
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Instalacja podgrzewanych siedzeń.

Post autor: Bednarus » pt cze 27, 2008 09:40

Jakieś 4 lata temu rodzice kupili sobie Golfa MK3. Posiada on instalacje od podgrzewanych siedzeń. Niestety nie ma podgrzewanych foteli, bo szwab w komisie je podmienił.
Czy da się tą instalację bezinwazyjnie (tzn bez odkręcania deski rozdzielczej) wymontować? Zamierzam ją wsadzić do swojego, bo może później uda się dostać fotele i będzie cacy. Tak czy siak ją wyciągnę z rodziców auta, tylko muszę wiedzieć ile czasu i nakładu pracy trzeba na to sobie zorganizować, gdy pojadę do domu?



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » pt cze 27, 2008 10:59

Bednarus, większość elementów zamontowana jest w siedzeniach (przekaźniki, maty grzewcze, czujniki temperatury) - w desce rozdzielczej masz tylko sterowanie grzaniem, od którego odchodzą przewody zasilające i sterujące.
Tutaj schemat instalacji:
Obrazek


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 854
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » pt cze 27, 2008 14:43

Właśnie o te przewody wraz z panelem sterującym mi chodzi. Chcę je wyciągnąć z Golfa rodziców bo i tak nie mają podgrzewanych siedzeń (szwab podmienił). Może później jak będę miał kasę to kupie fotele i będę miał komplet. Z tego co się orientuję to fotele z podgrzewaniem do 20 Jahre się od czasu do czasu pojawiają na Ebay.de, natomiast dostać oryginalną instalację ze sterownikiem to już raczej niełatwo. A moi rodzice chcę sprzedać auto, więc szkoda, żeby taka wartościowa rzecz mi uciekła sprzed nosa.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pt cze 27, 2008 15:19

niemiec z komisu raczej brudny turas je zachachmęcił


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

greg

Post autor: greg » pt cze 27, 2008 18:51

nie jest trudno wyciągnąć - wypinasz wszystkie wtyczki które masz przy wiązce a które są wpięte w okolicy skrzynki przekaźników i tyle

[ Dodano: Pią Cze 27, 2008 6:53 pm ]
Fahoo pisze:niemiec z komisu raczej brudny turas je zachachmęcił
skąd wiesz ze brudny? ixh religia ma większe wymagania do czystości niż nasza to raz a dwa - prędzej jakiś brudny Polak - który "na chwilę wsiadł"



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pt cze 27, 2008 22:15

turas jest ciemny i wyglada jak brudas :green_fuck:
Ostatnio zmieniony pt cze 27, 2008 22:18 przez Fahoo, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » śr lip 02, 2008 10:06

wyciagalem taka instalacjew z passat ab4 i bardzo prosto poszlo kabelki ida z siedzen do wlacznika i z wlacznika do + i - i raczej samych mat nie kupuj jak cos to tylko siedzenia juz podgrzewane bo maty nie lubia jak sie z nimi kombinuje... pamietaj zeby podczas a\zakupu siedzen sprawdzil czy w ich dolnej czesci masz podstawki na przekazniki... a i prezkażniki bardzo wazna sprawa trudno dostepne nr 51 dwi esztuki na dwa siedzenia... ale te podgrzewanie super sprawa... powodzenia


Macbu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 434 gości