Poszedł dymek i powariowały światła

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
untaztood
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Poszedł dymek i powariowały światła

Post autor: untaztood » śr cze 25, 2008 12:44

W MKIII poszedł dymek między kierownicą, a zegarami (bliżej kierownicy) i powariowały wszystkie światła.

Kierunkowskazy praktycznie wogóle nie działają - w momencie wciśnięcia hamulca wogóle znikają i zaczynają mrygać światła stopu. Kierunkowskazy przednie mrygają, ale razem ze światłami pozycyjnymi. Ogólnie wszystko powariowało.
Co to może być?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr cze 25, 2008 14:02

przypaliły się styki manetki od przełączania kierunkowskazów. Powodów może być wiele: grzebanie w instalacji osoby nie znającej się na elektryce lub inne.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ku_ba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 13, 2006 18:39
Lokalizacja: KR/TK
Kontakt:

Re: Poszedł dymek i powariowały światła

Post autor: ku_ba » pn lip 21, 2008 20:25

kurcze mam to samo w swoim golfie - już kilka razy poszedł dymek z tym że u mnie wszystko nadal działa. Czy możesz napisać jak sobie poradziłeś z tym problemem?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn lip 21, 2008 21:48

u mnie też poszedł dymek z kostki stacyjki jak podłączyłem odkurzacz samochodowy sporej mocy pod zapalniczkę. Przed pół roku jeździłem mając przerwę w dostawie prądu przekręcając kluczykiem w stacyjce. Kontrolki się zapalały, później przy dalszym przekręcaniu gasły, potem rozrusznik i zapalały się kontrolki i auto odpalało.
Prawdopodonie będziecie mieli Panowie do wymiany kostkę stacyjki. Koszt ok. 15-20 zeta. Roboty ok. godziny.
Wszystko opisane na forum.

oto kostka:

http://moto.allegro.pl/item398081256_ko ... _lupo.html

a oto opis wymiany:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... t=stacyjki

Powodzenia.
Ostatnio zmieniony pn lip 21, 2008 21:50 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

RychuK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 13:04
Lokalizacja: POMORZE

Post autor: RychuK » wt lip 22, 2008 12:29

U mojego ojca też tak było elektryk wymienił regulator napiecia przy alternatorze i jest teraz spokój. Za duże dostaje napięcie od alternatora i dlatego tak się dzieje.


SzalonyKoleś

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości