zawór EGR

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vtec 1889
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 16, 2008 10:28
Lokalizacja: Łódź

zawór EGR

Post autor: Vtec 1889 » sob cze 21, 2008 09:11

Co można zrobić z niedziałającym EGR'em w silniku benzynowym?. Czyszczenie nie pomogło. Wiem oczywiście, że najprościej byłoby wymienić, ale tego wolałbym uniknąć, czy jest to możliwe.
Ostatnio zmieniony sob cze 21, 2008 09:19 przez Vtec 1889, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » sob cze 21, 2008 13:49

w benzynie nie nazywa sie to zawor egr tylko kombizawor z systemu powietrza wtornego (secondary air system)
cos w tym stylu?
Obrazek
dlaczego twierdzisz ze jest uszkodzony? tam w srodku jest tylko membrana i sprezyna - nie ma sie co zepsuc.
raczej poszukaj jakiejs nieszczelnosci w przewodach od pompy.

btw. jakby co to mam podobny zawor do sprzedania.
rozni sie od tego ze zdjecia ze nie posiada z boku tej rurki (otwieranie podcisnieniem)
bo jest otwierany cisnieniem powietrza gdy dziala pompa.


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Vtec 1889
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 16, 2008 10:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vtec 1889 » sob cze 21, 2008 16:09

beetle pisze:w benzynie nie nazywa sie to zawor egr tylko kombizawor z systemu powietrza wtornego (secondary air system)
cos w tym stylu?
Obrazek
dlaczego twierdzisz ze jest uszkodzony? tam w srodku jest tylko membrana i sprezyna - nie ma sie co zepsuc.
raczej poszukaj jakiejs nieszczelnosci w przewodach od pompy.

btw. jakby co to mam podobny zawor do sprzedania.
rozni sie od tego ze zdjecia ze nie posiada z boku tej rurki (otwieranie podcisnieniem)
bo jest otwierany cisnieniem powietrza gdy dziala pompa.
Sorry kolego ale mylisz sie to jest zawór EGR i wygląda zupełnie inaczej MK4 1.6 16V AUS> Chodzi mi o to http://www.allegro.pl/item373946061_eg1 ... _golf.html
Ostatnio zmieniony sob cze 21, 2008 16:11 przez Vtec 1889, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » sob cze 21, 2008 17:19

no tak, inaczej to wyglada w twoim silniku.
czlowiek uczy sie przez cale zycie.
zylem dotad w przekonaniu ze system EGR jest stosowany wylacznie w silnikach diesla w celu pozbycia sie tlenkow azotu i dymienia
co mialby robic ten system w silnikach benzynowych?
jeszcze nie wiem ale zaczynam poszukiwania info na ten temat :)


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob cze 21, 2008 18:59

Vtec 1889 masz rację jak widzisz mam tan sam silnik
Tego typu EGR-y nie daja się naprawić ponieważ są nie rozbieralne ja musiałem kupić nowy a w zasadzie uzywkę 200zł i od razu ci powiem że końcówki literowe mówią tylko o przyłączu do wężyka /prosty/pod kątem 54/90 stopni , oprucz tego Ze pokazuje EGR to może być brak zasilania lub zawór oparów paliwa na filtrze węglowym



Vtec 1889
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 16, 2008 10:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vtec 1889 » sob cze 21, 2008 21:59

pszczyna pisze:Vtec 1889 masz rację jak widzisz mam tan sam silnik
Tego typu EGR-y nie daja się naprawić ponieważ są nie rozbieralne ja musiałem kupić nowy a w zasadzie uzywkę 200zł i od razu ci powiem że końcówki literowe mówią tylko o przyłączu do wężyka /prosty/pod kątem 54/90 stopni , oprucz tego Ze pokazuje EGR to może być brak zasilania lub zawór oparów paliwa na filtrze węglowym
Mogłbyś mi powiedzieć jak sprawdzić czy jest rzeczywiście brak zasilania i co to jest, a przede wszystkim gdzie jest ten zawór oparów paliwa na filtrze węglowym??

[ Dodano: 22 Cze 2008 17:17 ]
Jeszcze jedno pytanie czy po ewentualnej wymianie EGR bede musial jechac na komputer resetowac bład czy wystarczy odpiecie "+" klemy z aku.
Ostatnio zmieniony ndz cze 22, 2008 17:18 przez Vtec 1889, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz cze 22, 2008 22:24

Odpięcie Aku to tylko w MKIII , zaś MKIV To wszechmocny VAG.
Doradzam kontrolę na komputerze no niestety tak nas raczy VW



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » ndz cze 22, 2008 23:36

niestety EGR wymaga przyzwoitego elektryka. jeden twierdzi, że wystarczy go wymienić i bedzie banglał a drugi powie że trzeba "adaptować". uwierzyłem temu drugiemu. i mam spokój.
EGR można wyczyścić, ale jest to raczej pracochłonne i do tego wymaga delikatności (benzyna ekstrakcyjna nie powinna wlać się do wnętrza). Prawdę mówiąc niewiele to daje zawór prędzej czy później padnie. Elektryk jest w stanie sprawdzić czy zawór się otwiera i zamyka ale z tym też trzeba uważać żeby czegoś nie przepalić.
Na VAG-u widać czy zawór pracuje (coś tam oscyluje)
A sam zawór ma spowodować że będziemy żyli w czystrzym świecie, bez żadnych smrodów i innych syfów wydobywających się z rur naszych samochodów (EURO 4). Niestety wpływa to na szybsze zejście z tego świata naszych silników, gdyż zamiast czystego powietrza nasze silniki dostają spaliny kierowane przez EGR do kolektora dolotowego celem dopalenia, podobno ma to obniżyć temperature spalania. Kiedyś czytałem że zawór EGR nie jest otwarty permanentnie -otwiera się tylko podczas hamowania silnikiem i pracy silnika na "luzie" (ale mogę tu herezje prawić za co z góry przepraszam)
Nie rozumiem tego prawdę mówiąc, niszczą nam silniki i narażają nas wydatki tylko dlatego żeby mniej dioksyn i innego CO szło do atmosfery a jednocześnie każa nam jeździć na światłach w dzień co w jakimś tam mniejszym albo większym stopniu wyrównuje "zaoszczędzone" spaliny. gdzie tu logika?
pzdr



Vtec 1889
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 16, 2008 10:28
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Vtec 1889 » pn cze 23, 2008 15:44

pszczyna pisze:Vtec 1889 masz rację jak widzisz mam tan sam silnik
Tego typu EGR-y nie daja się naprawić ponieważ są nie rozbieralne ja musiałem kupić nowy a w zasadzie uzywkę 200zł i od razu ci powiem że końcówki literowe mówią tylko o przyłączu do wężyka /prosty/pod kątem 54/90 stopni , oprucz tego Ze pokazuje EGR to może być brak zasilania lub zawór oparów paliwa na filtrze węglowym
Chciałbym dowiedzieć się jeszcze jednego czy jest możliwość zdiagnozowania błędu braku zasilania lub tego zaworu oparów paliwa???
Ostatnio zmieniony pn cze 23, 2008 15:45 przez Vtec 1889, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn cze 23, 2008 16:17

Tak komputer prawdę ci powie
U mnie było tak:
1 cały czas SCHECK błąd sonda Lambda - zrobiłem
2 dalej SCHECK --błąd--zawór EGR - czyszczenie --nie pomogło zapieczony rozebrać się nie do ponieważ jest kołnierz zaprasowany więc nowy
3 dalej SCHECK błąd ---brak zasilania lub przerwa-zwarcie zaworu oparów paliwa zrobione i od tej pory spokuj oby na wieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości