Grzeje się lewe przednie koło, drży kierownica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Grzeje się lewe przednie koło, drży kierownica

Post autor: GT III » ndz cze 22, 2008 22:27

Grzeje się lewe przednie koło, drży kierownica. Ale od początku. Kupiłem golfika rok temu drżała mu kierowniaca po kilku kosztownych wizytach w różnych warsztatach powymieniałem tulejki, sworznie, przegub itd. Na lwym przednim kole brakowało ciężarka więc wywarzyłem koła. Kierownica wciąż drżała - w warsztacie stwierdzili że oni zrobili wszystko co można i zwalili winę na rzekomo wadliwe opony. Wymieniłem opony i felgi efekt wciąż ten sam. Wymieniłem więc sam tarcze hamulcowe (brembo) i klocki kierownica wciąż drży. Po kilku miesiącach ponownie spadł ciężarek z lewego przedniego koła. Na wiosnę zmieniałem opony na letnie i ponownie wyważyłem koła po miesiącu ciężarka na lewym przednim kole znowu brakuje. Ponadto po przejechaniu ok 50km koło to jest wyraźnie cieplejsze od pozostałych. Kierownica drży wyraźnie mocniej przy hamowaniu, na pedale hamulca drgań nie zauważyłem. Jak zmieniałem tarcze i klocki to wewnętrzny klocek na przednim lewym był zużyty znacznie bardziej niż prawym.

Moje wnioski są takie:
- Kierownica drży podczas jazdy ponieważ spada ciężarek z koła.
- Ciężarek spada ponieważ drży koło.
- Kierownica drży przy hamowaniu ponieważ tarcza uległa skrzywieniu. Z tego samego powodu drży koło.
- Tarcza uległa skrzywieniu ponieważ coś jest nie tak z zaciskiem i cały czas trze wewnętrzny klocek co powoduje nierównomierne nagrzewanie się tarczy.
- Klocek trze ponieważ zacinają się prowadnice lub tłoczek.

Druga wersja to jest to problem z łożyskiem koła, ale wydaje mi się mało prawdopodobna (na kole nie wyczuwam żadnych luzów).

Macie jakieś inne pomysły? Jak zweryfikować czy tłoczek pracuje poprawnie?

Pzdr
Ostatnio zmieniony ndz cze 22, 2008 22:29 przez GT III, łącznie zmieniany 1 raz.


GT III

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 22, 2008 22:44

GT III pisze:Macie jakieś inne pomysły?
ja mam taki: wymień piastę koła o ile drżenie utrzymywało się od razu po zmianie tarcz na nowe


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » ndz cze 22, 2008 23:28

Paweł Marek pisze:
GT III pisze:Macie jakieś inne pomysły?
ja mam taki: wymień piastę koła o ile drżenie utrzymywało się od razu po zmianie tarcz na nowe
Problem w tym że teraz jest mi to trudno ustalić. Tydzień po tarczach wymieniałem jeszcze przegub który bił i teraz nie wiem czy to drżenie kiery narastające przy hamowaniu było bezpośrednio po wymianie tarcz czy nie.
Pzdr


GT III

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 22, 2008 23:38

No cóż, są serwisy gdzie można zmierzyć czy tarcza ma bicie bez jej ściągania z auta, chyba warto to zrobić bo inaczej koszta rosną i rosną a efektu niema


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

GT III
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: GT III » pn cze 23, 2008 21:45

Paweł Marek pisze:No cóż, są serwisy gdzie można zmierzyć czy tarcza ma bicie bez jej ściągania z auta, chyba warto to zrobić bo inaczej koszta rosną i rosną a efektu niema
U mnie na wsi takich cudów nie ma :). Znalazłem zaledwie jeden serwis który zaoferował sprawdzenie tarcz na tokarce w czasie < 2h. Sprawdzili przetoczyli i przy hamowaniu nie trzęsie :smoke: . Niestety podczas jazdy wciąż drży delikatnie kierownica jak ją puszcze. Jak trzymam pewnie ręce na kierownicy to drgań nie czuje. Wyważenie kół sprawdzili na aucie i stwierdzili że są dobrze wyważone. Nie wiem co powoduje te drgania, są od początku od kąd mam auto. Nie wymieniłem jeszcze tylko gum stabilizatora. Jak to nie będą te gumy to chyba sobie odpuszcze. Co ciekawe te drgania na kierownicy czasami zanikają, tak jakby cos znajdowało swoje miejsce.

Pzdr


GT III

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 403 gości