Półoś odkręciła się w czasie jazdy od skrzyni biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

egons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:14
Lokalizacja: Grudzadz
Kontakt:

Półoś odkręciła się w czasie jazdy od skrzyni biegów

Post autor: egons » ndz kwie 27, 2008 22:46

Witam.
Tak jak w temacie, czy znacie jakieś dobre kleje czy to wogóle da się skleić czy to będzie trwałe?
Uszkodzenie widoczne na zdjęciach.
Z góry dziękuję za odpowiedź. [ Obrazek Obrazek Obrazek



jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » ndz kwie 27, 2008 22:55

Bardzo dobrym klejem na takie coś jedynie mógłby być DISTAL,ale takie pęknięcie można przecież zespawać TIG-iem.


Jacek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz kwie 27, 2008 23:25

Jeśli chcesz to naprawić to tylko spawanie.



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » ndz kwie 27, 2008 23:29

Wutaj egons Małem ten sam problem kilka lat temu w MK II 1.3 tez odkrecila mi sie półośka od skrzyni i wywalila podobna dzurke w skrzyni .I jest prosty i szybki sposob podjechalem do sklepu i kupilem klej "spawanie na zimno".zakleilem oszlifowalem i trzyma 6 rok auto sprzedalem do rodziny i na obudowie skrzynki dalej trzyma .polecam ten klej super jest . normalnie probowalem elektrynie ta obudowe sospawac i skierczalo i bardziej dziure mi wywalilo a kej rozrobilem w 2 minuty i .szybko i tanio.Kej J-B Weld !!http://allegro.pl/item348205015_spawani ... z_usa.html

[ Dodano: 27 Kwi 2008 23:33 ]
Klej <<< J-B Weld>>> "spawanie na zimno" klei metale rożnego rodzaju :bigok:


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » ndz kwie 27, 2008 23:38

Osobom proponującym klejenie radze przyjrzeć się zdjęciom. Pęknięcie jest mocne i rysy dośc daleko sięgają. Nie wiem jak daleko ale dobrze by było aby skrzynia nie rozpadła się w czasie jazdy od obciązen jakie w niej panują w czasie normalnej pracy. Tu nie chodzi tylko o zatamwanie wycieku oleju. A nie uwierzę aby taki klej trzymał jak spaw.



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » ndz kwie 27, 2008 23:42

jhosef pisze:A nie uwierzę aby taki klej trzymał jak spaw.
hehe ja tez nie wiedzialem i myslalem ze to bedzie guwno warte az nie sprobowalem .apropo moja dziurka byla o wile wieksza ! ten klej naprawde jest mistrzowski . uwierz wyprobowalem na słasnej skrzynce i nic jej nie bylo trzyma zjae...:)


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

jackyz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 471
Rejestracja: pt lip 06, 2007 23:19
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: jackyz » ndz kwie 27, 2008 23:45

jhosef pisze:Osobom proponującym klejenie radze przyjrzeć się zdjęciom. Pęknięcie jest mocne i rysy dośc daleko sięgają. Nie wiem jak daleko ale dobrze by było aby skrzynia nie rozpadła się w czasie jazdy od obciązen jakie w niej panują w czasie normalnej pracy. Tu nie chodzi tylko o zatamwanie wycieku oleju. A nie uwierzę aby taki klej trzymał jak spaw.
Dlatego napisałem że lepiej zespawać.


Jacek

Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » ndz kwie 27, 2008 23:48

ALe jezeli tkos nie ma mozliwosci pospawania lubtiga podreka .to wydaje 25 pln i sobie zaklei sam! jakbym nie probowal to bym nie polecal.ale mialem identyczny problem na identycznym elemencie.mi pomoglo a nie mialem czasu zeby jezdzic i sie prosic spawaczy .Wiec polecam ten specyfik bo kleilem nim kilka innych rzeczy i naprawde dale rade:)


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

egons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:14
Lokalizacja: Grudzadz
Kontakt:

Post autor: egons » wt kwie 29, 2008 13:42

Dziękuję bardzo za porady. Napewno klejenie jest o wiele wygodniejsze i szybsze bo nie bę dę musiał wyjmować skrzyni, więc spróbuje.
slimak20 jeśli jeszcze mógłbyś napisać jak to zakeiłeś? Posmarowałeś całą obudowę, jaką grubość kleju nałożyłeś?



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt kwie 29, 2008 13:46

ja bym na to zastosował żywice z utwardzaczemi i tzw. włókno szklane. Jak zaschnie to mozna młotem walić i śladu nie bedzie ze bylo udeżane



egons
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 20:14
Lokalizacja: Grudzadz
Kontakt:

Post autor: egons » pn maja 12, 2008 23:35

Witam ponownie.
Dziękuję wszystkim za porady, okazało się że jednak najprostszy i najszybszy sposób to klejenie. Ja zastosowałem poxylinę czyli klej dwuskładnikowy w formie "plasteliny", oczyściłem obudowę rozpuszczalnikiem nitro, przejechałem papierem ściernym zmieszałem klej i przykleiłem na obudowę,pozostawiłem na dwa dni choć klej według producenta szybciej wiąże, i jeżdżę już drugi tydzień i jak narazie jest wszystko OK.



romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Tylko czemu śruby puszczają??

Post autor: romek126 » pt cze 20, 2008 14:25

Ciekawe jakie są przyczyny samoodkręcania półosi bo nie są to osobliwe przypadki.
Mi też się to zdarzyło i wymieniałem skrzynię. Ale co jakiś czas sprawdzam śruby i
zwłaszcza na lewej półosi muszę dokręcać co jakiś czas bo się luzują i może się powtórzyć
walnięcie w skrzynię. Może to wina śrub starzeją się:) Może podkładki sprężynujące założyć..



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Tylko czemu śruby puszczają??

Post autor: Fahoo » pt cze 20, 2008 14:57

romek126 pisze: Może podkładki sprężynujące założyć..
zastosuj klej do zabezpieczania gwintów takie jak fabrycznie są stosowane do pasów bezpieczenstwa i śrub na kołach pasowych
takie cos http://allegro.pl/search.php?string=do+ ... +%C5%9Brub
sa rózne rodzaje i zabezpieczenie zrywa sie przy róznych momentach obrotowych zobacz co tobie podejdzie i zaaplikuj :okej:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

romek126
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: czw sty 05, 2006 13:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: romek126 » pt cze 20, 2008 19:09

Może to i nie głupie ale czy tak robią w warsztatach??
Czy nie byłoby właściwszym wymiana śrub na nowe czy to nic nie da?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości