Problem z biegami w MKIII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mateusz_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sty 31, 2005 13:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Mateusz_vw » pt kwie 15, 2005 22:41

Wiesław pisze:U mnie na 2 zgrzyta. prawdopodobnie trzeba to wyregulować. Ustawiać na jednce. coś jest napisane w książce serwisowej jak to zrobić.
Nie slyszalem o regulacjach,ale moge sie mylic, glowny powod zgrzytania to synchronizator, wymienilem i byl spokój.



Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » pt kwie 15, 2005 23:07

[quote="Mateusz_vwNie slyszalem o regulacjach,ale moge sie mylic, glowny powod zgrzytania to synchronizator, wymienilem i byl spokój.[/quote]

ale ile kosztuje wymiana i części, a może da się to zrobić samemu??


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Mateusz_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sty 31, 2005 13:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Mateusz_vw » sob kwie 16, 2005 00:39

Unicron pisze:[quote="Mateusz_vwNie slyszalem o regulacjach,ale moge sie mylic, glowny powod zgrzytania to synchronizator, wymienilem i byl spokój.
ale ile kosztuje wymiana i części, a może da się to zrobić samemu??[/quote]Nie pamietam ile placilem za robocizne bo to znajomy mi zakladal, a synchronizator kupilem w uzywce ale w dobrym stanie za 50 zl ale to do dwojki i bylo to jakis czas temu, a jaka cena do trojki to nie mam pojecia.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » sob kwie 16, 2005 10:32

jezeli chcecie moge dac wam nr tel. do speca od skrzyn VW ja za kapitalny remont do III zaplacilem 450 zl wiec chyba to nie drogo a skrzynka chodzi jak zloto



Awatar użytkownika
Thor
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pt gru 17, 2004 14:57
Lokalizacja: Halemba

Post autor: Thor » wt kwie 19, 2005 09:59

To moga byc poduchy ale nie musza. W wiekszosci przypadkow to nie sa poduchy. Ja mam nowe poduchy i nie ma to wplywu na zgrzytanie 2ki.
Teoretycznie mozna z tym jezdzic jesli sie przyzwyczai i umiejetnie wrzuca bieg. Ja mam juz to opanowane i nic mi nie zgrzyta... trzeba porzadnie wysprzeglac.
Jak koledzy wspomnieli jedyna opcja to remont skrzyni ale to kosztuje ok 500zl. Dla jednego malo dla drugiego duzo. Dla mnie duzo.

Pozdrawiam
T.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

POMYSŁ

Post autor: RALFI » wt kwie 19, 2005 13:49

Thor pisze:To moga byc poduchy ale nie musza. W wiekszosci przypadkow to nie sa poduchy. Ja mam nowe poduchy i nie ma to wplywu na zgrzytanie 2ki.
Teoretycznie mozna z tym jezdzic jesli sie przyzwyczai i umiejetnie wrzuca bieg. Ja mam juz to opanowane i nic mi nie zgrzyta... trzeba porzadnie wysprzeglac.
Jak koledzy wspomnieli jedyna opcja to remont skrzyni ale to kosztuje ok 500zl. Dla jednego malo dla drugiego duzo. Dla mnie duzo.

Pozdrawiam
T.
MAM POMYSŁ PROSZE O WPISANIE MNIEJ WIĘCEJ PTRZEBIEGU W KM PRZY KTÓRYCH NP. 2 ZGRZYTA JA MAM JAKIEŚ 270 TYS. ZOBACZYMY ILE TE SKRZYNIE WYTRZYMUJĄ??????



Awatar użytkownika
Kamill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 16, 2005 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamill » wt kwie 19, 2005 15:25

Jezeli nie wchodza wam biegi np. 1,3,5 tak jak mi sie to czasem zdarzalo ktos z forum poradzil mi aby uzyc regulacji ktora znajduje sie przy skrzyni przy tej przeciwwadze, koło linek, jest to sruba klucz 13 na mimośrodzie, lekkie przesuniecie w ktoras strone daje efekt. Mo wyregulowal to znajomy mechanik, zajelo mu to 2min, jest teraz duzo lepiej. Sa tam 2 linki wiec 2 regulacje ja regulowalem tylko ta z gory , ta z dolu w tym podobno nie pomorze tak powiedzial mechanik.
Przebieg 230tys TDI
Pozdr


Poprzednio: UAZ, frontera , sierra , xantia, astra , vento , audi a4,

Awatar użytkownika
Unicron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: wt gru 21, 2004 02:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Unicron » wt kwie 19, 2005 18:15

czy sposób, który podałeś pomaga tylko na zgrzytanie skrzyni czy też na ciężko wcxhodzące biegi.
U mnie 1 ciżęko wchodzi a zgrzyta sporadycznie gdy za szybko ja wrzucę.
Czy u Ciebie za każydm razzem zgrzytało??

210 tys km-licznik/naprawdę 260tys km :grin:


Pozdrawiam
Unicron

GG: 51 39 714
Unicron@go2.pl

Awatar użytkownika
Kamill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 16, 2005 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamill » wt kwie 19, 2005 21:19

Unicron pisze:czy sposób, który podałeś pomaga tylko na zgrzytanie skrzyni czy też na ciężko wcxhodzące biegi.
U mnie 1 ciżęko wchodzi a zgrzyta sporadycznie gdy za szybko ja wrzucę.
Czy u Ciebie za każydm razzem zgrzytało??

210 tys km-licznik/naprawdę 260tys km :grin:
To jest sposob na ciezko wchodzace biegi, na zgrzytanie to raczej nie pomoze, zgrzytanie opisywal ktos wczesniej piszac o wymianie synchronizatorów. Tez mialem problem z 1 czasami nie chciala wejsc wogole :hmm: i trojka dziwnie czasami wskaiwala na 2 razy, teraz juz jest raczej plynnie. Jak sie przesunie ta regulacje na max wprawo czy do siebie to zamiast wstecznego jest jedynka, niezle sie zdziwilem jak chcialem pojechac na przetestowanie nowych ustawien :helm:


Poprzednio: UAZ, frontera , sierra , xantia, astra , vento , audi a4,

Awatar użytkownika
Browix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 09:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Browix » pt kwie 22, 2005 06:50

jaki koszt synchronizatora???



Awatar użytkownika
ADI__19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 07, 2005 17:56
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: ADI__19 » czw paź 20, 2005 00:47

ja tak mialem w mk3 i pojechalem do mechanika i mi wyregulowal i jest oki


GolF MK3 RuLLeZ

peyot
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 10, 2004 21:18
Lokalizacja: Kutno

Post autor: peyot » czw paź 20, 2005 08:57

a wymienialiście cięgno zmiany biegów?

kosztuje parę złotych a biegi wchodzą elegancko



grudolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 16:07
Lokalizacja: Mielec, podkarpackie

Post autor: grudolf » czw paź 20, 2005 09:35

Witam! jest jeszcze inna mozliwosc. U mnie tez ciezko wchodzily 1 i 2. Mozna sprobowac to wyregulowac mimosrodem przy lewarku. Odkreca sie mala srube imbusem i calosc obraca. u mnie pomoglo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 222 gości