Prośba o identyfikację alarmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Prośba o identyfikację alarmu

Post autor: prezesik25 » śr maja 28, 2008 20:26

Witam!

Na zdjeciach przedstawiłem swój autoalarm (wiem - fotki niezatęgie - robione fonem). Ten alarm sprawia mi ostatnio problemy:

To co w nim działa:
- centralny otwierany kluczykiem po przekręceniu zamka
- blokada zapłonu (po odpaleniu auta muszę nacisnąć przycisk, aby po czasie sam nie zgasł - sygnalizuje to dioda)
- syrena z własnym zasilaniem (taka prawie kwadratowa, nie żadna standardowa jak mały "megafonik")

To co nie działa:
- nawet po wymianie baterii niekiedy zamknie auto z pilota i załączy alarm, niekiedy nie
- jak zamknie auto to nie sygnalizuje tego syrena (dioda działa - miga, kierunki też)
- jak już alarm się uzbroi to przy otwarciu np. drzwi syrena wyje, kierunki migają itp

Kiedyś miałem incydent z alarmem - sam się włączył - rozebrałem centralkę i zobaczyłem zielony nalot tak jak po rozlanej baterii (wtedy alarm wariował), wyczyściłem wszystko i było OK.
Obecnie mam problem z zamknięciem autka z pilota, niekiedy muszę szukać tego "pola", z którego załapie alarm.
Zimą to jest tragedia - auta w ogóle nie można zamknąć z pilota.

Bardzo proszę o podanie jeżeli jest taka możliwość producenta tego alarmu.

Chciałem ten alarm wypiąć i podpiąć Magicar 440. Czy będzie taka możliwość?

ps. umiem posługiwać się kontrolką (próbnikiem) i miernikiem, także odczytanie czy to plus, czy minus nie ma problemu.

foto tego alarmu:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 20:26 przez prezesik25, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 28, 2008 20:42

jasne że się da, ale ja bym tak nie robił, dotarłbym po każdym kablu od alarmu gdzie dochodzi i wlutował na nowo kabel od magikara, bo w ten sposób od razu skontrolujesz jakość połączeń do instalacji samochodowej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr maja 28, 2008 21:25

Dzięki za info. Jak tylko przyślą alarm zabieram się do pracy.


Obrazek
Obrazek

damiano_mo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:08
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: damiano_mo » czw cze 19, 2008 23:51

ja magicar 440 podłączyłem w golfie i jest git. przy zamykaniu dodałem przekaźnik żeby był + i daje sygnał przez 30 sekund i zamyka ładnie szybki i szyberdach. pora na kolejne miny...pozdrawiam


fuck air ride

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » ndz cze 22, 2008 12:21

Alarm już podłączony - 8 h pracy z lutownicą i koszulkami term. i wszystko loto :bigok:

ps. Dzisiaj zakładam taki sam do corsy A dodatkowo czeka mnie montaż centrala.

Dzięki i pozdrawiam.


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości