Problem z temperaturą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Giant704
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 22, 2007 23:42
Lokalizacja: Ruda Śląska

Problem z temperaturą

Post autor: Giant704 » czw cze 19, 2008 21:02

Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Golfa3 TD z 1992r. Wczoraj pierwszy raz jechałem nim do pracy (35km w jedną stronę autostradą) i wszystko było OK. Dzisiaj rano też, ale popołudniu wsiadam, odpalam, a tu miga kontrolka temperatury. Trochę się przeraziłem, ale jakoś musiałem wrócić do domu. Fakt, że auto stało na słońcu, ale myślę, że to nie z tego powodu migała kontrolka. W połowie drogi zrobiłem 20minut postoju. Po ponownym odpaleniu kontrolka nie migała, ale pod domem znowu zaczęła. Wydaję mi się, że jest padniety czujnik temperatury w chłodnicy bo wentylator sie nie właczyć wogóle, a jak zwarłem piny w kostce to oba biegi są sprawne. Czy wymiana czujnika pomoże? Drugi problem to to, że wskazówka temperatury pokazuje max 70st., a z tego co wyczytałem powinna pokazywac około 90. W czym jest problem? Termostat raczej jest sprawny (dolny wąż z chłodnicy jest gorący). Na koniec podsumowanie i konkretne pytania:
1. Czy na nie właczający się wentylator pomoże wymiana czujnika w chłodnicy? Jesli tak jaki mam kupić, jak wymienić? Muszę spuscić płyn z chłodnicy?
2. Jak sprawic, aby wskazówka pokazywała prawdziwą temperaturę? Który czujnik odpowiada za to?
3. Do zbiorniczka wyrównawczego dochodzą dwa kabelki (jeden z nich jest niebieski). Z czego one są?
4. Który czujnik odpowiada za migająca kontrolke temperatury?

Z góry dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
jarvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 20, 2006 09:45
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: jarvr6 » czw cze 19, 2008 21:28

na poczatek sprawdz poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym, jesli ok,to prawdopodobnie czujnik temp,ma on 4 styki i kwadratową wtyczke :grin:



Giant704
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 22, 2007 23:42
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Giant704 » czw cze 19, 2008 21:47

Ilość płynu w zbiorniczku jest OK. Zaraz po kupnie dolewałem niecała szklankę wody destylowanej (i tak szykuje sie wymiana całego płynu). Czujnik ma 4 styki mówisz? Gdzie on sie znajduje? Ja w chłodnicy widziałem tylko jeden po prawej stronie (patrząc od przodu auta) zaraz przy zbiorniku wspomagania i ma 3 styki. Wychodza z niego kable bodajże: czerwony, czerwono-biały i czerwono-czarny. Jak zwarłem czerwony z kolejnym to wentylator działał.



Awatar użytkownika
Benoś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lip 20, 2006 00:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Benoś » czw cze 19, 2008 22:40

Kosta od czujnika w chłodnicy ma 3 styki
2. niektóre maja tak że trzymają temp 70 stopni dwóch moich kumpli co maja MK3 tez tak mają i nic się złego przez to nie dzieje .
3.-4. wtyczka (czujnik) przy zbiorniczku wyrównawczym jest po to by jak coś by się działo ( np. zbyt mały poziom płynu ) sygnalizować kontrolką w liczniku .
Jak źle piszę to niech mnie ktoś poprawi :)
Pozdrawiam


Gofer i wszystko jasne :-)

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw cze 19, 2008 23:22

Giant704, po 1 czujnik temp jest w plastikowym kolektorze,po 2 zacznij od wymiany termostatu,ja u siebie tez wąż gorący miałem a była lipa(termostat był przycięty),a dopiero na samym końcu wymień nie czujnik a termowłącznik wentylatora



Giant704
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 22, 2007 23:42
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Giant704 » czw cze 19, 2008 23:31

Wiem, że było wiele razy, ale nie znalazłem nic konkretnego o migającej kontrolce.
Czyli kontrolka może sie zapalić jak jest zbyt duża temperatura cieczy albo jak jest jej za mały poziom tak?
2. czy czujnik wentylatora chlodnicy jest sprawny to nie wiesz bo silnik nie nabral temp. obstawiam walniety termostat rozgrzej auto na postoju powinien zlapac temp powyzej 90 zeby zalaczyl sie wentylator a ty miales 70.
Może troszkę źle się wyraziłem. Temperatura na wskaźniku nigdy nie wzrasta powyżej 70st, nawet w korkach, na postoju. Wąż górny jest wręcz gorący, a wentylator nie kręci. Wogóle przez te dwa dni ani razu się nie właczył dlatego przy wymianie płynu w chłodnicy (prawdopodobnie w sobote) wymienie: czujnik przy głowicy, czujnik w chłodnicy i termostat (tak dla świętego spokoju). Mam nadzieję, że to pomoże.

I jeszcze jedno pytanie. Ile powinno byc płynu w zbiorniczku wyrównawczym? Wiem, że między min a max, ale u mnie niestety jest brudny zbiorniczek i nie widać. Dolałem wody tak z 2mm powyżej tej "dziury" w środku zbiorniczka. Tyle wystarczy czy dolac? W sobote prawdopodobnie też wyczyszcze jakimś odkamieniaczem zbiorniczek, oczywiście pożadnie go wypłucze przed załozeniem. Ile płynu musze kupić? 5L wystarczy?



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw cze 19, 2008 23:37

Giant704, pojemnosć układu chłodzenia to 6,5 litra



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 482 gości