Wyje na V biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

karbid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt mar 31, 2006 16:35
Lokalizacja: piotrkow tryb

Wyje na V biegu

Post autor: karbid » wt cze 17, 2008 16:29

Mam golfika 1,4 ABD '94 skrzynia V od paru dni na zauwazyłem ze na V zaczyna cos wyć czy to moze byc brak oleju w skrzyni. Jezeli tak to jak go sprawdzic czy zeczywiscie nie ma.
Jezeli jest to jak go spuscic i zalac nowym gdzie znajde spust i wlew i ewentualnie jaki klucz do tego bedzie . Z góry wielkie dzięki za pomoc.


karbid

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt cze 17, 2008 20:35

otwor do wlewu i do sprawdzania to sruba na imbus 17 - skrecasz kierownica w lewo i widac ja przy lewym kole - nie da rady sie pomylic bo innej takiej tam nie ma
do spustu jest sruba na samym dole skrzyni, od spodu, chyba tez jest na imbusa
olej o ile pamietam 75W90
ja zalalem polsyntetykiem mobila - 40zl za litr

[ Dodano: 17 Cze 2008 20:37 ]
jak odkrecisz ta srube to jak wlozyysz palec to powinienes czuc ze jest olej
wchodzi ok 2l



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr cze 18, 2008 08:25

w ABD jest skrzynia typu 085 wiec 3,1l oleju 75W90 GL-4 (wazne-specyfikacja oleju),
jak piatka piszczy to zeczywiscie moze byc malo oleju


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » śr cze 18, 2008 12:51

Mam podobne objawy tyle ze nie piszczy a raczej szumi na 5 i 6 biegu. "Niestety" olej w skrzyni jest. Czy to oznacza ze moze sie skrzynia kończyć czy moze ten typ tak czasem ma? Słyszałem ze te skrzynie nie są za trwałe oraz ze to moze czasem słychać mechanizm różnicowy... choć wątpię.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr cze 18, 2008 13:27

Panowie, a może macie do wymiany łożyska w przednich kołach - one potrafią wyć podczas jazdy przy większych prędkościach, a najwięcej odczuwalne jest to przy jeździe po łuku.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » śr cze 18, 2008 14:29

Raczej to nie to bo na 4 biegu cisza nawet i przy 140km/h a na 5 i przy 80 już słychać. Przerabiałem juz temat łożysk w kołach w innym aucie wiec mniej wiecej wiem jak to rozpoznać. Dodatkowo słychać to jak dodam gazu, nawet jak lekko przyspieszam, przy puszczeniu gazu ten szum znika. Ma ktoś pojęcie co to może być?



TSK27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw maja 15, 2008 14:22
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: TSK27 » śr cze 18, 2008 16:18

Mam identyczne objawy na 5 biegu jak dodaje gazu jak ujmuje jest cisza też nie wiem co to. Oby tylko olej



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw cze 19, 2008 09:21

TSK27 pisze:Mam identyczne objawy na 5 biegu jak dodaje gazu jak ujmuje jest cisza też nie wiem co to. Oby tylko olej
Oby to był olej ale u mnie napewno nie jest to przyczyną bo olej jest a objawy takie same. Choć podobno ostatnie przełożenia mają dużo gorsze smarowanie wiec ciezko powiedzieć co to takiego. Może ktoś miał taką sytuacje i sobie z nia jakos poradził? Narazie pozostaje jezdzic, najwyzej sie skrzynia rozsypie. (jesli to wogole ona a w takim wypadku i tak była do roboty) :helm:



TSK27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw maja 15, 2008 14:22
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: TSK27 » czw cze 19, 2008 09:31

U mnie właśnie może byc troche sucho, jutro zmienie olej i przetestuje jak to nie olej to :green_fuck: i pojeżdże do rozsypki :grin: no chyba że to faktycznie nie jest skrzynia :bigok:



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » czw cze 19, 2008 09:47

GoF, napisze ci tak jesli skrzynia chodzila dlugo bez oleju to piatka sie przegrzeje i metal zmienia swoje wlasciwosci, potem jak sie nawet uzupelni olej to mimo woli bedzie piszczec piatka, mialem tak w jednej skrzyni


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » czw cze 19, 2008 13:57

T.O.B.I. pisze:GoF, napisze ci tak jesli skrzynia chodzila dlugo bez oleju to piatka sie przegrzeje i metal zmienia swoje wlasciwosci, potem jak sie nawet uzupelni olej to mimo woli bedzie piszczec piatka, mialem tak w jednej skrzyni
Pewnie masz racje tylko ze u siebie nigdy nie dolewałem oleju i zawsze był max stan i nie jeździł na sucho. Tyle ze nie mam golfa od nowości i kto wie co poprzedni właściciel z tym robil. Choć dopiero ostatnio zwróciłem uwagę na ten szum - albo wcześniej nie zauważyłem albo co bardziej prawdopodobne ostatnio sie on pojawił. Jak czegoś nowego sie nie dowiem z forum co można sprawdzić to pewnie będę tak jeździł dożywotnio (trzeba sie wsłuchać żeby to usłyszeć) albo do czasu aż skrzynia sie rozleci. Bo wyciągać skrzynie tylko po to żeby sprawdzić czy to nie przypadkiem ona tak szumi to mi sie nie chce bo to koszt prawie jak regeneracja skrzyni czyli w cholerę i jeszcze trochę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości