[mk3] jak wymienić przekładnię kierowniczą???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamdob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 22:02
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

[mk3] jak wymienić przekładnię kierowniczą???

Post autor: kamdob » śr paź 19, 2005 19:37

witam, w sobotę mam zamiar wymieniać przekładnie kierowniczą w swoim golfie-moja przekładnia ze wspomaganiem cieknie, kupiłem drugą używaną z gwarancją poprawnego działania za 350zł. mam do dyspozycji kanał z podniśnikiem i narzędzia. robił już ktoś z was coś takiego? ile może potrwać ta czynność? jest to łatwe czy trudne? co może być najbardziej kłopotliwe? pozdrawiam



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr paź 19, 2005 19:41

czesc.ja wymienialem u mechanika w moim mk2 trwalo to ok 1.5 godz.a bylo co robic.wiec ty z braku doswiadczenia to cala sobota.i zbierznosc obowiazkowo poprawic trzeba



Awatar użytkownika
kamdob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 22:02
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

o zbieżności wiem

Post autor: kamdob » śr paź 19, 2005 19:50

o zbieżności to wiem, ale dzięki



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr paź 19, 2005 20:10

niemam ale to duzej roznicy w czsie nie robi max.godzina wiecej u mechanika pytalem sie go bo mieszka podemna



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » śr paź 19, 2005 20:23

4 nakrętki mocujące przekładnie do wózka ,wykręcamy "stojak" od wodzika zmiany biegów -3 śruby na klucz 13. następnie łącznik przegubowy kolumny kierowniczej (można odkręcić z wewnątrz auta) , odpinamy sworznie kuliste od zwrotnic (końcówki drążków) , odkręcamy węże (klucz 18 ) - podane czynności wymagają pewnych zdolności manualnych .

Aby wyjąć - wykręcamy 2 tylne śruby mocujące belke silnika (oczywiście podpieramy całość na lewarku ) klucz 18 oraz 2 mniejsze na 13 . i luzujemy jakiś centymetr w dół przednie śruby mocujące belkę i opuszczamy delikatnie całość z silnikiem - inaczej przekładnia nie wylezie ....

Powodzenia


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

Awatar użytkownika
kamdob
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 22:02
Lokalizacja: Sztum
Kontakt:

ok

Post autor: kamdob » śr paź 19, 2005 20:32

no to teraz myślę, że już sobie poradzę, jak wymienie to opowiem jak się pracowało, dzięki za porady

[ Dodano: Sob Paź 22, 2005 6:44 pm ]
no i po robocie, trwało to 4,5 godziny, jeszcze tylko w poniedziałek na zbieżność i mam nadzieję, że bedzie ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości