wysoka temperatura silnika, cały czas 3/4 skali

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » ndz cze 01, 2008 22:25

Ta blisko pionu to 90C każda kolejna to +20C. Wszystko zależy od rodzaju czujnika kiedy włączy się wentylator i od tego czy ma sprawne biegi.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn cze 02, 2008 01:09

palen pisze:Jak się wiatrak włącza to nie może być termostat :bajer:
Ale głupota

jeżeli mu chodzi cały czas na małym obiegu to bedzi emu sie grzał anet aż tak


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 02, 2008 01:39

grandilodz pisze:jeżeli mu chodzi cały czas na małym obiegu to bedzi emu sie grzał anet aż tak
tyko ak chodzi na małym obiegu t chłodnica jest zimna :)
bo przeciez jezeli termostat jest zamkniety to nie puszcza na chłodnice płynu.
Jezeli termostar byłby non stop otwarty to ciezko włączyc wiatrak , bo temp nie jest wysoka,
moim zdaniem cos jest z czujnikiem w chłodnicy , a jak nie to z czujnikiem od wskazowki . Temp jest w porzadku , wiatrak wlacza sie rpzy 92 stopniach a wskazowka pokazuje wiecej . Termostat raczej jezeli nawali to zazwyczaj sie nie zamykaja :) non stop otwarte sa .


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » pn cze 02, 2008 06:15

grandilodz,
pomyśł zanim napiszesz.


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Temperatura

Post autor: mauro22 » pn cze 02, 2008 07:53

Witam.

Mam pierwsze podstawowe pytanie. Czy nie jeździcie Panowie czasem na LPG? Jeśli tak to wiekszość objawów które tu opisujecie jest normalne dla tego typu silników napędzanych "gazem". Jakiś czas temu walczyłem z tym problemem. Wymieniłem wszystko co możliwe <za namową pseudomechaników z tego forum> i problem z temperaturą jak był tak pozostał. Obecnie już się tym nie przejmuję ponieważ wykonałem modyfikację termostatu <otwór o średnicy 4 mm w przesłonie>.

Pozdrawiam.


Jacek R.

Awatar użytkownika
zjawa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: wt cze 26, 2007 08:53
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: zjawa » pn cze 02, 2008 10:04

ja w silniku RP mam gaz i wystarczy przejechać 5 km i już temperatura jest za pierwszą ćwiartką , wentylator na wolnym biegu włącza mi sie w połowie wskaźnika za drugą ćwiartką
( 90stopni) a drugi bieg w połowie trzeciej ćwiartki (około 100stopni) . płyn chłodzący w szczelnym układzie powinien sie zagotować przy 120stopniach ( im wyższe ciśnienie tym wyższa temperatura wrzenia ) . jeśli ktoś jeździ na paliwie to temperatura spalania benzyny jest około 130stopni niższa niż gazu dlatego na gazie auto sie bardzo szybko nagrzewa .
Ostatnio zmieniony pn cze 02, 2008 10:06 przez zjawa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bewerber39
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt paź 17, 2006 18:59
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Post autor: bewerber39 » śr cze 18, 2008 04:05

możliwe ze spór o to kiedy włancza sie wentylator jest spowodowany tym ze w golferach montowano różne liczniki i inaczej wyglądał wskaźnik temp.


A jeśli chodzi o pseudo mechaników z forum to podsuwamy możliwe problemy. nikt tu nikomu nie każe wymieniac polowy samochodu!!!
Wszystko mozna sprawdzic przed wymianą na nowe.



Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » śr cze 18, 2008 08:52

Zamiast wymieniac czujniki, nie prosciej je sprawdzic omomierzem, ten niebieski i czarny w głowicy??


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » śr cze 18, 2008 16:20

a mi sie grzeje do połowy skali



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr cze 18, 2008 17:36

mauro22 pisze:Wymieniłem wszystko co możliwe <za namową pseudomechaników z tego forum>
trzeba było jechac do mechaników dp warsztatu, tutaj przynajmniej nie płacisz za porade :) a tam miałbys taki efekt ze nie dosc ze zapłaciłbys za czesci ich , to jeszcze za robote sobie policzyliby niezla kase i miałbys wiecej w plecy.
Jessy pisze:Zamiast wymieniac czujniki, nie prosciej je sprawdzic omomierzem, ten niebieski i czarny w głowicy??
a powiedz ty mi kolego od czego sa te czujniki ? konkretnie niebieski i od czego jest ten czarny ? czy one sa od temperatury ? bo mnie sie wydaje ze nie, jeden jest od ssania , a drugi jest pomocny przy pokazaniu temp, no moze on jakos posrednio wpływa na to jak spostrzegamy temp ale nie na jej wartosc. Bo jezeli czarny bedzie walniety to powiedzmy wskazowka nie dojdzie do połowy nawet a wichura juz sie właczy , albo odwrotnie, wskazswka bedzie daleko poza połowa a wichura nadal bedzie wyłączona a co wiecej nawet termostat bedzie nie do konca otwarty. Wiec mozna oczywsicie sprawdzic jak powinna zmieniac sie rezystancja czyjnika czarnego , oraz tego w chłodnicy , bo którzys z nich wprowadza nas w bład.

bewerber39 pisze:a mi sie
to sa w zoo


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

bugi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 04, 2008 20:44
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: bugi81 » pt lip 04, 2008 21:03

Ja mam to samo od kilku dni miałem wszystko ok czyli dochodziło do polowy i lekko w prawo i załączał sie wentylator a teraz mam 3/4 i dopiero sie włączał, i niepokoi mnie to bo wiem ze jest coś nie tak i są tylko 2 wyjścia termostat lub czujnik, i zauważyłem że wentylator za pózno sie załącza, mam pytanie czy to czujnik temp. i czy niema on 1 biegu ??????????????????
prosze o odp..... pozdrowienia.....



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » pt lip 04, 2008 21:15

wentylator ma dwa biegi... jest mozliwosc taka ze czujnik w kroccu przeklamuje... wskaznik przeklamuje... czujnik (termowlacznik) w chlodnicy padl i wlacza sie za pozno albo wlacza dopiero drugi bieg kiedy przyjdzie na niego pora....

aby wyeliminowac to ostatnie przejedz sie w trase kilka kilometrow i zobacz czy temperatura nie spadnie...


Obrazek

bugi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 04, 2008 20:44
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: bugi81 » pt lip 04, 2008 21:33

No właśnie jak jadę i ta jazda jest spokojna czyli tak 90 km/h to prawie jest ok czyli 90- 92 stopnie i powyżej ale "prawie "a niech tylko zacznę przyspieszać to zaczyna rosnąć do 3/4 i sie utrzymuje i po jakimś czasie spada ale nie znacznie i potem znowu do 3/4 i tak w kółko, a na mieście cały czas jest 3/4 a 2 dni temu miałem perfekt wszystko jak książka pisze. i jeżdżę
na gazie od 1 roku i olej mam ok w silniku płyn czysty "areoshell" VW mk3 1.6 ABU.czy to czujnik..... w chłodnicy mam wrażenie że tak ale nie jestem pewien.??????



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt lip 04, 2008 21:51

wszystko wskazuje, że u Ciebie CHECIK nie działa I bieg wentylatora a od razu drugi,
przychylam się do wersji podanej przez kolegę bewerber39 z tą tylko róznicą, że nie polecam od razu wymiany czujnika termicznego umiejscowionego w dolnej częsci chłodnicy ale najpierw przeczyszczenie jego gniazdka oraz wtyczki przewodów przy nim i przy wentylatorze, sprawdzenie działania zarówno samego wentylatora na obudwu biegach na krótko - czyli przewody do niego bezpośrednio z aku (z pominięciem czujnika termicznego) a następnie zwarcie styków we wtyczce czujnika termicznego i sprawdzenie czy podaje napięcie na I i II bieg wentylatora, dopiero wykluczenie przerwy na wtyczkach i przewodach od niego do wentylatora kwalifikuje go do wymiany.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości