ROZRUSZNIK PROBLEM

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

ROZRUSZNIK PROBLEM

Post autor: moment » wt paź 18, 2005 09:07

MAM PROBLEM CO JAKIŚ CZAS MUSZE WYCIĄGAĆ ROZRUSZNIK BO NORMALNIE NIE CHCE KRĘCIĆ SPOWODOWANE JEST TO ZABRUDZENIEM SIE TEJ ZĘBATKI KTÓRA WYCHODZI A W OBUDOWIE KOLO KOLA ZAMACHOWEGO JEST OLEJ. RATUNKU



Awatar użytkownika
Trochim
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:22
Lokalizacja: betonów
Kontakt:

Post autor: Trochim » wt paź 18, 2005 09:18

a przypadkiem oleju ze skrzyni biegów tobie nie ubywa? możliwe że pozedł uszczelniacz i puszcza olej.


Nissan Patrol K160

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » wt paź 18, 2005 09:23

DOKŁADNIE TO NIE WIEM A CZY W TAKIM RAZIE OBEJDZIE SIE BEZ WYCIĄGANIA SKRZYNI

[ Dodano: Wto Paź 18, 2005 09:32 ]
NO TAK ALE TO BY MIAL SMAROWANIE A TAM SA OPIŁKI A Z KĄD PRZECIEŻ TAM JEST WSZYSTKO ZAMKNIĘTE


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 18, 2005 09:55

Ciężko powiedzieć czy to jest olej ze skrzyni biegów, czy olej z wału. Zasadniczo ten ze skrzyni jest żółty, ten z silnika szary, czarny. Ale może poszedł Ci czujnik ciśnienia oleju który jest wkręcony w blok nad kołem zamachowym i Ci ścieka stąd te wycieki-u mnie tak było a na oko czujnik był super.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » wt paź 18, 2005 10:13

NO TAK OLEJ TAM NIGDZIE NIE ŚCIEKA ALE TO NIE SAM OLEJ COŚ W NIM JEST BO TAK TO NIE BYLO BY PROBLEMU A ON SIE DELIKATNIE ZAPIECZE I O ZĘBATKA SIĘ NIE WYSÓWA NA KOLO ZAMACHOWE


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 18, 2005 10:46

jeżeli nigdzie nie ścieka to skąd wiesz że to olej, a nie opiłki z tarczy sprzęgła(czarny pył). Może masz słabę zasilanie bendiksu i nie ma wystarczająco siły aby wysunąć zębatkę?? czyściłeś bendiks??


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » wt paź 18, 2005 10:54

jest nowy tak jak i szczotki. ale jest tam troche jakby oleju a ze sprzęgła>> to by się cyba ślizgało no nie?

[ Dodano: Wto Paź 18, 2005 12:19 ]
i co nikt nie wie co to może być czy pozostaje go do wisły wrzucić :cry:


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt paź 18, 2005 18:37

To jest taki lepki syf więc nie jestem przekonany, a w zasadzie sprzęgło jest z takiego materiału który raczej nie powinien być śliski. Jeżeli masz na rozruszniku trochę oleju to będzie on raczej ze skrzyni biegów, ale jeżeli nie masz wycieków pod samochodem to nie wycieka go dużo. Może przeczyść przez otwór rozrusznika sprężonym powietrzem komorę sprzęgła.


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt paź 18, 2005 22:51

Jak nie simering w wałku sprzęgłowym to na wałku sprzęgłowym ale raczej napewno na wale korbowym.Maż robi się z tąd iż olej miesza się z pyłem z tarczy sprzęgłowej no i jest problem.



jig1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lut 07, 2005 02:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jig1981 » wt paź 18, 2005 23:41

Tomasz Żaguń pisze:Jak nie simering w wałku sprzęgłowym to na wałku sprzęgłowym ale raczej napewno na wale korbowym.Maż robi się z tąd iż olej miesza się z pyłem z tarczy sprzęgłowej no i jest problem.

dokładnie!!Zagadzam sięz kolegą, ale sppadź jeszcze czy w miejscu gdzie łączy się elektromagnes z rozrusznikiem jest taka gumowa kostka - ja jej zapomniałem włożyć jak skręcałem rozrusznik- i też nie załapywał mi bendiks, poza tym sam elektromagnes może być do bani, ale to raczej rzadki przypadek.



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » śr paź 19, 2005 10:35

ale jak by był o olej z simeringu na wale to aby zabrudził rozrusznik musiało by go dużo wyciekać(przecież koło zamachowe niejako odgradza rozrusznik od wału) toteż na 100% było by go więcej. Ja stawiam na usterkę rozrusznika(może pewnego dnia jeszcze przed regeneracją bendiks nie wrócił zębatki i lekko przygrzał się rozrusznik, a teraz takie są objawy) Ja proponuję dobrze popatrzeć czy nie przyciera się zębatka. a może pożyczyć od kogoś rozrusznik na próbę?? np. ode mnie :)


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » czw paź 20, 2005 11:46

rozrusznik byl sprawdzany i jest ok. więcto chyba skrzynia. a bez wyciagania jej to się pewnie nie obejdzie co?


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » czw paź 20, 2005 13:35

No wiesz. To zależy co chcesz zrobić. Przeczyścić na próbę można tylko przez otwór od rozrusznika i ten od góry którym ustawia się znaki na kole zamachowym: do jednego wkładasz rurę od odkurzacza a przez drugi czyścisz komorę sprężonym powietrzem(np. u wulkanizatora) Wiesz nic Cię to nie kosztuje, a może po prostu nazbierał się tam trochę syfu i cały czas zabrudza Ci rozrusznik. Jak to nie pomoże to tylko wyjęcie skrzyni, a przy tym jest wiele pracy :(


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pt paź 21, 2005 07:52

wiekie dzięki sprubóje narazie metody z odkurzaczem a czy to pomoże oby tak


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości