Zacisk hamulca nie pływa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rafalp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:13
Lokalizacja: Białystok

Zacisk hamulca nie pływa

Post autor: rafalp » wt cze 17, 2008 18:19

Witam. Koło z lewej strony się grzeje (Golf III, 1997, hamulce lucas). Sprawdziłem czy tłoczek chodzi i jest ok bo mogę go wcisnąć lekko. Natomiast wyjąłem klocki i sprawdziłem jak pływa zacisk i okazuje się że z trudem się przesuwa. Ma to miejsce po dokręceniu śrub zacisku do jarzma. Jak się je poluzuje śruby to jest ok. Szpilki są nasmarowane, rdzy nie ma. Domyślam się że jest coś skrzywione albo zacisk albo jarzmo. Skutkiem tego wydziera klocek nie współpracujący z tłoczkiem.
Czy ktoś miał podobny problem? Nie wiem co wymienić a nie chcę kupować w ciemno.

Dzięki z podpowiedzi
Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2008 18:33 przez rafalp, łącznie zmieniany 1 raz.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » wt cze 17, 2008 19:31

odrec obie sruby mocujace zacisk wyjmij je i dokładnie wyczyść potem oczyść gniazda w które one wchodzą . na śrubę daj troche wazeliny technicznej i skręć ponownie bedzie git u siebie robiłem identiko to samo bo też sie grzały . jest luz i spokój. narka do pracy :pub: :okej:


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

rafalp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 07, 2006 16:13
Lokalizacja: Białystok

Post autor: rafalp » ndz cze 22, 2008 11:36

już doszedłem co jest. Ze ,,zdrowego" koła wykręciłem szpilki mocujące zaciek do jarzma i wstawiłem do z drugiej strony wówczas zacisk hamulcowy zaczął pływać idealnie. Szpilki ze złego zacisku wkręciłem w wiertarkę z pokręciłem, jedna z nich miała bicie i była krzywa. Wstawię nowe szpilki (33zł) i jazda!:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 330 gości